Інформація

Щороку профком затверджує графік відпусток в кожному закладі чи установі охорони здоров’я, адже графік відпусток — обов’язковий локальний нормативний акт, який визначає черговість надання оплачуваних відпусток у календарному році. Граничний термін для затвердження графіка відпусток на 2018 рік — 5 січня 2018 року. Але рекомендуємо стимулювати розробку графіка відпусток на 2018-й і його затвердження до кінця поточного року, що дозволить завчасно планувати і відпочинок працівників і фонд оплати праці. Тому ми вирішили інформувати вас про основні засади підготовки графіка і дати відповіді на запитання щодо відпусток, які достатньо часто виникають.

Наявність графіка дає можливість своєчасно підготувати наказ по закладу, виплатити працівнику заробітну плату за час відпустки («відпускні») і навіть відправити у відпустку працівника, котрий з якихось причин відмовляється його використовувати.

Закон про відпустки зобов’язує адміністрацію складати графік лише щорічних відпусток (основної та додаткових), але доцільно включати до графіка всі інші оплачувані відпустки, найчастіше це додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.

 

ФПУ звернулася до Мін'юсту щодо врахування доплат у складі мінімальної заробітної плати

Федерація профспілок України звернулася до Міністерства юстиції України у зв'язку з грубим порушенням законодавства України про оплату праці, спричиненим довільним тлумаченням посадовими особами Міністерства соціальної політики України положень Закону України "Про оплату праці".

ohorona_pratsi.jpg

Як ми вже повідомляли, Мінсоцполітики скасував 122 нормативно-правових актів СРСР, що регулюють діяльність у сфері охорони праці.

Відділ охорони праці ЦК нашої профспілки повідомив, що наказом Державної служби України з питань праці від 10 липня 2017 р. № 88 затверджено "Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці станом на 10 липня 2017 року".

Звертаємо увагу, що залишились чинними нормативно-правові акти з охорони праці у розділі "Охорона здоров'я (код КВЕД 85).

 

Минулого року посадові оклади працівників зростали двічі. Ще одне їх підвищення відбулося у січні 2017-го. Тож бухгалтер установи, який нараховує відпускні працівникам, має враховувати підвищення розмірів посадових окладів та правильно застосувати коефіцієнт коригування відпускних.

Щомісяця бухгалтерові установи доводиться нараховувати відпускні. Хтось із працівників за графіком відпусток іде в щорічну основну відпустку, а хтось на кілька днів - у навчальну відпустку на сесію у виші. У будь-якому разі для того, щоб правильно оплатити дні перебування працівників у таких відпустках, бухгалтеру потрібно не забути провести коригування відпускних на підвищення окладів.

Тобто обчислюючи відпускні, він має не лише враховувати періоди, які слід взяти до розрахункового періоду, визначити, з яких виплат обчислювати середньоденну зарплату, а й врахувати підвищення розмірів посадових окладів працівників.

 

Тривалий час виплата добових в бюджетних установах була доволі болісним питанням. Бо кому ж на поточні витрати у відрядженні за нинішніх цін вистачить 30 грн? І ось врешті-решт дочекалися змін. Уряд удосконалив порядок відшкодування витрат на відрядження в межах України. Розповімо, як саме.

Сторінка 1 з 1 1
15.07.2010№ 01-177

Президентові України Януковичу В. Ф.

Шановний Вікторе Федоровичу!

Молодіжна рада Профспілки працівників охорони здоров’я України, яка представляє молодь медичної спільноти, звертається до Вас, як до Глави нашої держави, з проханням приділити особисту увагу низці невирішених життєвоважливих питань галузі охорони здоров’я, які унеможливлюють її подальший розвиток.
Андрій Варава про пріоритети молодіжної роботи профспілки
«Якщо молодь - це майбутнє, то як їй бути сьогодні?»
Полемічні роздуми вголос


Сьогодні час обмінятись відвертими думками про проблеми молодіжного руху у профспілці працівників охорони здоров'я України, накреслити реальні заходи та проекти по реалізації молодіжної політики.
Ми всі разом повинні дати відповіді на наступні питання:
  • хто представляє інтереси молоді у профспілці?
  • то вирішує проблеми молоді?
  • чи реально вирішити проблеми молоді і коли це буде?
  • яку роботу профспілкової організації доцільно доручити молоді?
Конституція України гарантує кожному громадянину право на працю, тобто можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, або на яку вільно погоджується.
В бюджетних установах фінансування виплат по заробітній платі здійснюється за окремою статтею, яка відповідно до законодавства України є захищеною. Це означає, що виплати по заробітній платі здійснюються першочергово.
Сторінка 1 з 1 1