Cуд скасував реорганізацію ДСЕС. Що далі?

8 лютого, відбулося остаточне засідання Київського апеляційного адміністративного суду (далі – КААС), за результатом якого, було задоволено апеляційну скаргу Професійної спілки працівників охорони здоров’я України яку підтримали МОЗ України та ДержСЕС України.8 лютого, відбулося остаточне засідання Київського апеляційного адміністративного суду (далі – КААС), за результатом якого, було задоволено апеляційну скаргу Професійної спілки працівників охорони здоров’я України яку підтримали МОЗ України та ДержСЕС України.

Постановою суду апеляційної інстанції по справі №826/19610/14, була скасована постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.12.2015р. та ухвалена нова, якою визнано протиправним та скасований абзац 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України №442 від 10.09.2014р. в частині реорганізації Державної санітарно-епідеміологічної служби шляхом її приєднання до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

З моменту звернення до суду (з грудня 2014 року) цю справу колегіально розглядали 18 суддів усіх трьох інстанцій адміністративних судів, і лише з другої спроби КААС прийняв рішення, яке має зупинити подальше знищення служби. Однак, за словами заступника Голови з правової роботи Донецької обласної організації Профспілки працівників охорони здоров’я України, адвоката Сергія Маловичка, такий вердикт навряд чи спокійно сприймуть «уражені вірусом «реформи заради реформ». Рішення КААС набуло чинності з моменту проголошення, тож ймовірність відкриття провадження судом касаційної інстанції мізерна. Та й зміст цієї шеститомної справи до того не спонукає — у ній немає жодного документа, який давав би підстави піддати сумніву законність постанови КААС. Більше того, незмінна позиція МОЗ України та ДСЕС щодо підтримки позовних вимог Профспілки додає ще більше впевненості у таких висновках.

Єдине питання, яке залишається без відповіді: чому в Україні можна приймати подібні «реформаторські» рішення без консультацій із соціальними партнерами, громадськістю, ДСЕС і МОЗ? Так, авторам руйнування ДСЕС не вдалося втілити всі свої наміри, але ж частина їх була реалізована, тож на сьогодні, після ухвалення вже згаданого судового рішення, влада має терміново внести зміни до відповідних нормативно-правових актів.

По-перше, з абзацу 2 пункту 1 Постанови №442 потрібно видалити Державну санітарно-епідеміологічну службу і внести її до розділу ІІ «Центральні органи виконавчої влади» Схеми спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади Кабінетом Міністрів України через відповідних членів Кабінету Міністрів України, затвердженої цією ж постановою.

По-друге, до Граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади (додаток 1 до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 р. №85 «Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів») потрібно повернути позиції ДСЕС України, які були вилучені Постановою Уряду від 23.09.2015 р. №749.

По-третє, внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» у частині фінансування ДСЕС України. І це далеко не повний перелік того, що необхідно зробити терміново…

«Однак рішення КААС — це перемога, з якою можна привітати не тільки тих, хто активно підтримував дії Профспілки з недопущення руйнування ДСЕС, а й тих, хто приймав Постанову №442. Адже виконання зазначеного рішення суду засвідчить дотримання конституційних зобов’язань держави у забезпеченні санепідблагополуччя населення країни», — підсумував С. Маловичко.

Власне, постанова КААС наступна (витяг):

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/19610/14. Головуючий у 1-й інстанції:Федорчук А.Б. Суддя-доповідач: Міщук М.С.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2016 року м. Київ


Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді суддів: при секретарі Міщука М.С. Бєлової Л.В., Гром Л.М. Доценку О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Професійної спілки працівників охорони здоров'я України
ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Професійної спілки працівників охорони здоров'я України задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 грудня 2015 року скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов Професійної спілки працівників охорони здоров'я України задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати абзац 2 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» в частині реорганізації Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Повний текст рішення складено 12.02.2016 року.
Головуючий суддя Міщук М.С.
Судді: Гром Л.М.
Бєлова Л.В.

А ось зміст скасованого пункту постанови Кабміну від 10 вересня 2014 р. N 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»:

«З метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та відповідно до пунктів 9 і 91 статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Утворити:

Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, реорганізувавши шляхом перетворення Державну ветеринарну та фітосанітарну службу і приєднавши до Служби, що утворюється, Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів і Державну санітарно-епідеміологічну службу та поклавши на Службу, що утворюється, функції з реалізації державної політики, які виконували органи, що припиняються (крім функцій з реалізації державної політики у сфері племінної справи у тваринництві, у сфері охорони прав на сорти рослин, у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження), у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників), а також функції із здійснення державного контролю (нагляду) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів;

(абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 р. N 591, від 25.11.2015 р. N 1087) «

Додатково дивіться статтю у газеті "Ваше здоров'я" № 5-6 за 05.02.2016р. "Справа ДСЕС: правий той, у о кого більше прав?".
Просмотров: 1674 | Печать