ФПУ звернулася до Мін'юсту щодо врахування доплат у складі мінімальної заробітної плати

Федерація профспілок України звернулася до Міністерства юстиції України у зв'язку з грубим порушенням законодавства України про оплату праці, спричиненим довільним тлумаченням посадовими особами Міністерства соціальної політики України положень Закону України "Про оплату праці".

Профспілка звернулась до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б (09.09.2016. направлений лист № 05-07/287  «Про неприпустимість скасування штатних нормативів закладів охорони здоров’я») та до В.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун (лист від 09.09.2016  № 05-07/288 «Про наслідки скасування наказу МОЗ України № 33 від 23.02.2000 р.». В цих листах Профспілка також зазначила, що скасування наказу № 33 відбулося з грубим порушенням основних принципів соціального діалогу, визначених у статті 3 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та всупереч положень пункту 7.1.1. чинної Галузевої угоди між Міністерством охорони здоров’я України та Центральним комітетом Професійної спілки працівників охорони здоров’я України на 2007 — 2011 роки, а також пункту 1.19. Генеральної Угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, підписаної 23.08.2016 р.

Постанова президії ЦК ППОЗУ від 23 лютого 2016 року № ПР7-1-5  «Про підтримку ініціативи Харківської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України»

8 лютого, відбулося остаточне засідання Київського апеляційного адміністративного суду (далі – КААС), за результатом якого, було задоволено апеляційну скаргу Професійної спілки працівників охорони здоров’я України яку підтримали МОЗ України та ДержСЕС України.
2 серпня 2014 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України від 31.07.14 № 1622-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

Закон був підготовлений Урядом за результатами домовленостей, досягнутих з МВФ, та відповідно до проекту Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом для отримання наступного траншу від МВФ.
Міністерство фінансів розглянуло листа Федерації професійних спілок України з пропозицією щодо внесення змін до податкового законодавства стосовно звільнення від оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих у якості благодійної, у тому числі гуманітарної допомоги.
Кошти соціального страхування
До профспілок надійшов лист Міністерства фінансів України від 22.07.2014 ? 31-09030-03-5/18742 щодо надання пропозицій стосовно включення, починаючи з 2015 року, коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування до Державного бюджету.
Профспілка працівників охорони здоров'я України, розглянув звернення Міністерства фінансів України, заявляє про категорично незгоду з такою пропозицією Уряду, оскільки вона суперечить законодавству України та міжнародним стандартам соціального страхування.
Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні (СПО) за участю Профспілки працівників охорони здоров'я України, департаменту охорони праці ФПУ провів опрацювання проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції побудови нової національної системи охорони здоров'я України», надісланого Міністерством охорони здоров'я України і направив низку зауважень і пропозицій розробнику. Пропоновані зміни та пропозиції надаємо для огляду.