Пошук

Оподаткування новорічних подарунків та квитків на новорічно-різдвяні свята

novorichni.jpg

Головне управління ДФС у Житомирській області на своєму офіційному інтернет-сайті 22.11.2017 року нагадало, що Податковий кодекс України дозволяє не включати до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку вартість подарунків, а також призів переможцям та призерам спортивних змагань, якщо їх вартість не перевищує певної межі: у 2017 році – 800 грн.

Окрім цього, згідно з Законом України від 30 листопада 2000 року №2117

 «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» у період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року вартість святкових подарунків і квитків на новорічно-різдвяні заходи не включається до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб-батьків, але за певних умов - під дитячими святковими подарунками слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8 % прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Оскільки прожитковий мінімум для працездатної особи станом на 1 січня 2017 року дорівнював 1600 грн., то неоподатковувана вартість дитячих святкових подарунків у 2017 році (отриманих з 15 листопада до 31 грудня) складає 128 грн. (1600 Х 8%).

Якщо ж подарунок дорожчий за 128 грн., то сума перевищення оподатковується (на період з 15 листопада до 31 грудня) за ставкою 18 % як додаткове благо з урахуванням коефіцієнту для доходів у негрошовій формі. Крім того, із суми перевищення слід сплатити 1,5 відс. військового збору.

Вартість дарунків, дорожчих за 128 грн. відповідні органи державної влади, органи місцевого самоврядування, громадські (у тому числі профспілкові) організації та створені ними заклади здоров'я і культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів відображають у податковому розрахунку за ф. 1ДФ з ознакою доходу «126».

Вартість дарунків, що не перевищує 128 грн. відповідно відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу «160».

 

ГУ ДФС у Житомирській області ( http://zt.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/317474.html )

 

 

Просмотров: 665 | Печать
У цьому розділі:
1 Серпень, 2018