COVID-новини

Додаток 2

Гостре професійне захворювання медиків на COVID-19

З початку пандемії ФССУ отримав 64 438 (+2 045 за останній тиждень) повідомлень про кліно підтверджені випадки захворювання медичних працівників на COVID-19, з них 944 випадки смертельні.

Розслідування завершено по 53 863 випадках, 12 056 з них визнано пов'язаними з виробництвом, у тому числі 295 – смертельні. Нагадаємо, зв'язок інфікування медика із виробництвом визначає комісія із розслідування, що створюється закладом охорони здоров'я (у випадку смерті, якщо його посада і місце роботи включені до переліків відповідно до постанови КМУ № 1 від 05.01.2021, Держпраці (у випадку смерті, якщо посада та/або місце роботи не включені до переліків) та роботодавцем (у інших випадках), висновок комісії залежить від висновків епідрозслідування МОЗ і діагнозу профпатолога.

Найбільше випадків зафіксовано у Львівській області (8 063 повідомлень), Дніпропетровській області (6 537) і місті Києві (5 628).

Члени родин 185 померлих від профзахворювання на COVID-19 працівників отримали від ФССУ одноразові допомоги відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування у розмірі 237 тисяч 900 гривень (227 тисяч гривень, якщо страховий випадок настав до 01.12.2021, 219 тисяч 700 гривень, якщо страховий випадок настав до 01.12.2020).

Державні страхові виплати у розмірі 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень (1,5765 млн гривень, якщо страховий випадок настав у минулому календарному році ( https://t.me/socialfund/937)) Фонд профінансував для родин 194 померлих від коронавірусної хвороби медичних працівників.

Одноразові страхові виплати за кошти державного бюджету для медичних працівників, яким встановлено інвалідність, що настала внаслідок гострого профзахворювання на COVID-19, Фондом профінансовано для 51 медика (908 тисяч гривень у разі I групи інвалідності, 794 тисячі 500 гривень – II групи інвалідності і 681 тисяча гривень – III групи інвалідності при встановленні у 2021 році).

ФССУ прийняв на оплату лікарняні листки на суму 62,3 мільйона гривень для компенсації втраченого заробітку медикам, які захворіли на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків.


Ізоляція від COVID-19

З початку пандемії 157,8 тисячі осіб знаходились на оплачуваній за кошти ФССУ самоізоляції під медичним наглядом або перебували в спеціалізованих закладах охорони здоров’я в разі контакту з хворим на COVID-19 з метою упередження поширення коронавірусної хвороби.

З них 15,9 тисячі осіб – медичні працівники.


Строк дії сертифікатів вакцинації скорочено з 27 січня: набрала чинності постанова КМУ!

27 січня 2022 року набрала чинності постанова КМУ від 19 січня 2022 року №45. Згідно з нею сертифікат, який підтверджує проходження вакцинації, становить 9 місяців після дати отримання другої дози. Ця ж постанова прописує правила отримання сертифікату тими, хто зробив бустерну вакцинацію

Кабінет Міністрів постановою від 19.01.2022 р. №45 скоротив строк дії COVID-сертифікату після двох доз вакцини з 365 до 270 днів. Сертифікати після бустерної дози також будуть діяти 270 днів.

Документом оновлюється порядок формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від СОVID-19, встановлюється строк чинності СОVID-сертифікатів на рівні 270 днів, визначається порядок формування та використання СОVID-сертифікатів на підставі бустерної дози.

« Установити, що сертифікати, що підтверджують вакцинацію від гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на підставі медичних записів про вакцинацію від зазначеної хвороби з урахуванням бустерної дози формуються з моменту технічної можливості», – йдеться в документі.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, країни Європейського Союзу почали скорочувати строк чинності СОVID-сертифікатів до 270 днів. Зокрема, це Ліхтеншейн, Німеччина, Литва, Латвія, Австрія, Чехія. Решта держав, виходячи з динаміки, також найближчим часом прийме зазначений строк, який за спостереженнями є клінічно виправданий.


Скорочено строк дії «зелених» COVID-сертифікатів

Кабмін постановою від 19.01.2022 № 45 (далі — постанова № 45) уніс зміни до постанови КМУ від 29.06.2021 № 677. Тепер строк дії «зелених» COVID-сертифікатів, які будуть сформовані після набуття чинності постановою № 45, становитиме не 365, а 270 днів.

Постанова № 45 набрала чинності 27 січня 2022 року.


Міністерство охорони здоров’я України затвердило форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19.

Відповідну форму № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та інструкцію щодо її заповнення було затверджено наказом МОЗ № 2394 від 2 листопада 2021 року.

Форма № 028-1/о заповнюється на підставі медичних записів про стан здоров'я пацієнта з урахуванням критеріїв, які визначаються відповідно до Інструкцій до застосування вакцин, рішень НТГЕІ та “Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень”, затвердженого наказом МОЗ від 16 вересня 2011 року № 595, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1159/19897 (у редакції наказу МОЗ від 11 жовтня 2019 року № 2070).

МОЗ раніше вже публікувало роз’яснення, які є протипоказання до щеплення проти коронавірусної хвороби. Їх повний перелік можна знайти за посиланням.

Нагадаємо, що постійні протипоказання можуть бути лише до щеплення конкретною вакциною від COVID-19, як-от важка алергічна реакція (анафілаксія) на першу дозу цієї вакцини або на один із її компонентів.

У довідці про тимчасові протипоказання до вакцинації від COVID-19 має бути обов’язково вказаний термін дії цих протипоказань.

За матеріалами МОЗ України


Вакцинація проти COVID-19: до кого має їхати мобільна бригада

В Україні триває вакцинація проти COVID-19. Щепитися можуть усі охочі українці, іноземці та особи без громадянства, які легально перебувають в Україні, віком від 18 років, а також діти віком від 12 років. Вакцинуватися можна в пунктах щеплень, центрах масової вакцинації або за допомогою мобільних бригад.

Кого щеплять мобільні бригади - ьобільні бригади працюють там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим.

Також вони вакцинують громадян, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися, організовані колективи з понад 100 охочими вакцинуватися та окремі професійні групи, як-от медиків, освітян, соціальних працівників чи військових, працівників структур державної безпеки.

Як можна викликати мобільну бригаду додому - якщо ви чи ваша близька людина не можете самостійно пересуватися, ви можете залишити заявку на приїзд мобільної бригади додому за телефоном контакт-центру МОЗ 0 (800) 60-20-19 чи через вашого сімейного лікаря.

Вашу заявку зареєструють та, коли складуть графік виїздів мобільних бригад, вам зателефонують та повідомлять дату та час її приїзду.

Регіональні координатори з вакцинації складають графіки виїздів мобільних бригад так, щоб за один виїзд вони могли вакцинувати декілька маломобільних осіб. Тому вам, можливо, треба буде почекати її приїзду декілька тижнів, коли збереться достатня кількість охочих вакцинуватися вдома у вашому районі чи населеному пункті.

Як записати свій робочий колектив на щеплення мобільною бригадою - якщо ви працівник сфери охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, військовий, працівник державних органів влади чи структур безпеки, зверніться до вашого роботодавця, щоб він сконтактував із регіональним координатором і вас вакцинували за місцем роботи. Або подзвоніть на «гарячу лінію» МОЗ і вас зорієнтують, до кого можна звернутися в вашому регіоні.

Якщо ви працюєте в іншій сфері, спочатку треба визначити відповідального за підготовку та організацію процесу вакцинації, який складе поіменні списки працівників, охочих вакцинуватися. Таких людей має бути не менше 100.

Потім можна залишити заявку на виїзд мобільної бригади з імунізації у контакт-центрі МОЗ за номером 0 (800) 60-20-19.

Коли підійде час вакцинації колективу, відповідальна особа зателефонує та повідомить усю необхідну інформацію для підготовки та проведення щеплень.

Як мобільну бригаду з вакцинації можна викликати в громади - зібрати список охочих вакцинуватися та запросити до себе мобільну бригаду можуть також представники окремих громад, в яких немає пунктів чи центрів вакцинації від COVID-19, а також ті об’єднання територіальних громад (ОТГ), де частка охоплення щепленням серед осіб віком 60+ менше ніж 30%.

Міністерство охорони здоров’я планує організувати роботу близько 800 мобільних бригад, які будуть пересуватися по селах, щоб місцеві мешканці мали доступ до щеплень.

Якою вакциною щеплять мобільні бригади - для вакцинації окремих маломобільних громадян із дотриманням усіх правил безпеки можна використовувати лише вакцини в однодозних флаконах. В Україні такою вакциною є CoronaVac від Sinovac Biotech. Це інактивована вакцина.

Так само цю вакцину можна використовувати і для бустерної дози.

Якщо мобільні бригади щеплять групу людей, наприклад у будинку для літніх людей, або організовані колективи, то вони можуть використовувати будь-яку наявну в них антиковідну вакцину.


Чи можна у період відсторонення від роботи піти в оплачувану відпустку?

Фахівці Управління Держпраці у Київській області нагадують, відсторонення працівника від роботи є тимчасовим увільненням працівника від виконання ним трудових обов’язків, передбачених умовами трудового договору.

Право на відпустку залежить від часу визначених законодавством умов (кількість відпрацьованого в робочому році часу, стаж роботи, соціальний статус, навчання тощо). Факт відсторонення відсутній серед умов, які визначають або обмежують право на відпустку. Тому у разі наявності у працівника права на відпустку відповідно до норм законодавства, йому можуть бути надані за його згодою як оплачувані відпустки, так і відпустки без збереження заробітної плати відповідно до статей 25 та 26 Закону України «Про відпустки».

За матеріалами Управління Держпраці у Київській області

Як відомо, наказом МОЗ від 30.11.2021 р. № 2664 доповнено новими пп. 7–9 Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, затверджений наказом МОЗ від 04.10.2021 р. № 2153. Зокрема, обов’язковій вакцинації підлягають також ВСІ працівники (від керівника до прибиральниці):

органів місцевого самоврядування (ОМС);

закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;

комунальних підприємств, установ та організацій.

Наказ № 2664 опубліковано 31.12.2021 р., він набрав чинності 31.01.2022 р. (щодо дати до сьогодні йдуть дискусії, оскільки у надрукованому на папері вигляді в «Офіційному віснику України» на дату підготовки цієї інформації ще не було). З цієї дати потрібно буде відсторонювати вказаних вище працівників у зв’язку з невакцинацією, причому попереджати працівників за два місяці до відсторонення не потрібно. В наказі № 2664 сказано, що вакцинації підлягають працівники «комунальних підприємств, установ та організацій». Виникає питання – в закладах охорони здоров’я відсторонюються тільки медпрацівники чи й працівники інших професій ?,

Як приклад відповіді, наведемо роз’яснення Управління Держпраці у Рівненській області на питання: «Чи потрібно відсторонювати від роботи невакцинованого оператора котельні школи ?» Головний державний інспектор Наталія Вирста роз’яснила :

Частиною другою ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 р. № 1645-III передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 р. № 2153 (далі — Наказ № 2153), обов’язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Згідно зі ст. 46 КЗпП України, відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається в разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством.

Відсторонення через відсутність щеплення — це якраз той самий «інший випадок, передбачений законодавством».

Відсутність документа, який підтвердить щеплення проти COVID-19, є підставою відсторонити від роботи невакцинованого працівника. Заклади, вказані в Наказі № 2153, мають відсторонити від роботи без збереження зарплати працівників, які не вакцинувалися проти COVID-19 (п. 41-6 постанови КМУ від 09.12.2020 р. № 1236). Виняток — працівники, які мають абсолютні протипоказання відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 р. № 595.

Отже, вакцинуватися мають усі працівники закладу. Наприклад, у школі мають вакцинуватися не лише вчителі, а й кухарі, прибиральниці, технічні працівники.

Останні зміни в карантинних обмеженнях набули чинності 6 грудня 2021 року, згідно п. 2 постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 і від 29 червня 2021 р. № 677» від 24.11.2021 № 1240.

«Карантинні» обмеження та заборони діють «накопичувальним підсумком», то все, що заборонено навіть у зеленій зоні, тим більше не дозволяється й у жовтій/помаранчевій та червоній.

Уточнили, що заборонено здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, в кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50 % місць для стояння, передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на нього. Тобто фактично обмеження тим самим послабили.


Зміни для жовтої (та помаранчевої) стосуються:

— культурно-масових обмежень. Раніше цих обмежень можна було не дотримуватися, якщо заповнювати зали, площі, території лише на певну частину. А якщо хотіли заповнювати повністю — тоді треба було виконувати умову про наявність у всіх учасників (відвідувачів), окрім осіб, що не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу) документів, перерахованих в останньому абзаці п. 3 «карантинної» постанови № 1236. А ось після змін вказані документи будуть єдиною можливістю займатися такою діяльністю - «малолюдність» заходу вже ніякого значення мати не буде.

— культурно-видовищних обмежень (п.п. 7 п. 3 постанови № 1236). Тут аналогічний підхід. Наповнюваність кінозалів або залів більше не матиме значення; право працювати дають лише необхідні документи в усіх працівників та відвідувачів (документи, перераховані в останньому абзаці п. 3 постанови № 1236).

— обмежень на приймання відвідувачів закладами громадського харчування (п.п. 11 п. 3 «карантинної» постанови). Відстань між столиками й обмеження кількості осіб за ними. вже не буде «зеленим світлом» для роботи. Можна буде працювати, тільки якщо в усіх є потрібні документи (перераховані в останньому абзаці п. 3 «карантинної» постанови № 1236);

— обмежень на приймання відвідувачів у фітнес-центрах, спортзалах і басейнах (п.п. 17 п. 3 постанови № 1236). Те ж саме. У когорті «особливих» тільки спортсмени національних збірних команд України та їх тренери. Але й вони повинні дотримуватися відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

— «освітніх» обмежень (п.п. 15 1 п. 3 «карантинної» постанови). Уточнили, що документ, який підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини, може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози. «Пропуском» на роботу може бути також медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

Важливо! Уточнений й сам перелік документів, що дають пропуск на проведення/відвідування заходу або роботу/відвідування закладу в жовтій/помаранчевій зоні. Тобто перелік з останнього абзацу п. 3 «карантинної» постанови № 1236 - зазначено, що документ, який підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини, може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози. Пов’язано це уточнення зі зменшенням (у 4 рази) терміну дії «жовтих» COVID-сертифікатів (зміни до додатка до Порядку формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, затверджений постановою КМУ від 29.06.2021 № 677).


Для червоної зони

Тут схожа логіка змін. Прибрали застереження щодо можливості роботи за певних умов. Таким чином, єдиним можливим варіантом роботи є наявність документів за переліком вже з останнього абзацу п. 3 «карантинної» постанови.

Так, з урахуванням змін із 6 грудня в червоній зоні заборонено:

— приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо) в аеропортах. Раніше вони були названі як виняток в п.п. 1 п. 3 «карантинної» постанови. Тепер громадське харчування в аеропортах працює за наявності документів з останнього абзацу п. 3 5 «карантинної» постанови № 1236;

— приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури (оновлений п.п. 5 п. 3 5 «карантинної» постанови).

До змін як виняток була дозволена робота автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (окрім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту; більше таких винятків немає. Єдина можливість працювати — наявність документів з останнього абзацу п. 3 5 «карантинної» постанови № 1236.

— проведення усіх масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів;

Знову-таки, єдина можливість працювати — наявність документів з останнього абзацу п. 3 5 «карантинної» постанови № 1236.

— відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти, учнів 1 — 4 класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, в яких усі допущені до роботи в закладі працівники мають:

а) документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;

б) міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або одужання особи від зазначеної хвороби;

в) медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

Що стосується переліку документів з останнього абзацу п. 3 «карантинної» постанови № 1236 (для червоної зони), то він залишився в незмінному вигляді. В усіх учасників (відвідувачів, користувачів), окрім осіб, що не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу, ринку) вимагається наявність:

— негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до дня проведення заходу (відвідування закладу, ринку);

— або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;

— або міжнародного, внутрішнього сертифіката чи іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби.


У МОЗ наголошують, що вакцинація в Україні добровільна та безкоштовна, та інші варіанти зараз навіть не розглядаються. А скільки тоді "захищає" вакцина?

Якщо пам'ятаєте, на початку вакцинальної кампанії повідомлялося, що COVID-сертифікати діятимуть півроку, але термін збільшили вдвічі – до 365 днів. Але це не означає, що рівно стільки ж днів людей "захищатиме" сама вакцина.

Виробники вакцин від коронавірусу заявляли про різні терміни дії своїх препаратів:

  • CoronaVac – 6 місяців, після чого термін антитіл починає знижуватися;
  • АstraZeneca – 2-3 місяці зберігається максимальна ефективність вакцини;
  • Moderna – 3 місяці зберігається максимальна ефективність препарату 94%;
  • Pfizer/BioNTech – 4-6 місяців рівень антитіл становить 96,2%, а після – знижується приблизно до 84%;
  • Johnson & Johnson – 8 місяців дає стійку імунну відповідь.
  • Однак у МОЗ підкреслили, що дослідження ще тривають і поки що точно невідомо, як довго триває імунітет від COVID-19 після вакцинації.

    "Цілком можливо, що користь від вакцини триватиме довше року. Нам слід почекати, щоб побачити, наскільки довговічний захист від вакцин. Також можливо, що люди можуть потребувати бустерів кожні кілька місяців, один раз на рік або раз на кілька років. Для цього потрібно опрацювати велику кількість даних", - кажуть у міністерстві.

    В Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19. Інформація станом на 7 лютого 2022

    Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до 722 наказу «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».

    Змінами було скорочено тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування. Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.

    Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР.

    Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати.

    Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

    Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19.

    Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом.

    Також змінами до наказу пріоритезували зусилля з відстеження контактів випадків COVID-19. В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду.

    Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.

    Пацієнти, які мають прояви грипу, гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, або гострого респіраторного захворювання, можуть відкрити електронний лікарняний у дистанційному режимі. Міністерство розробило та видало наказ від 04.02.2022 № 233 «Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках», який пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції. Таке рішення пов’язане з необхідністю безперервно надавати медичну допомогу та зменшити навантаження на лікарів.

    Тобто в разі наявності симптомів гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, грипу або гострої респіраторної інфекції пацієнт може зателефонувати до свого лікаря й отримати від нього рекомендації щодо лікування.

    За результатами такої консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного. Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має звернутися до лікаря на особистий огляд для подовження строку своєї непрацездатності шляхом створення нового МВТН у межах цього випадку.

    Інформація актуальна станом на 07.02.2022 року

    102
    RSS
    Нет комментариев. Ваш будет первым!
    Загрузка...