Пільги дітям війни

Пільги дітям війни

З 1 січня 2006 року вступив в дію Закон України «Про захист дітей війни» (від 18.11.2004 № 2195-IV), який було прийнято 2004 року. На статус «дітей війни» мають право громадяни, які народилися в період із 3 вересня 1927 року по 2 вересня 1945 року.

Закон передбачає наступні пільги (згідно ст.5 Закону №2195):

  • право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників;
  • використання чергової відпустки в зручний для них час; одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;
  • виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
  • першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва;
  • право на 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
  • діти війни, які є особами з інвалідністю, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я (госпіталях). Госпіталізація проводиться при відповідних показаннях та наявності вільних місць.

А також, згідно ст. 6 цього ж Закону дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.4 постанови КМУ від 28 грудня 2011 р. N 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» дітям війни виплачується підвищення в розмірі 66 грн 43 коп. Якщо ці громадяни мають право на підвищення за іншим статусом (наприклад, відповідно до Законів України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань"), таке підвищення провадиться за їх вибором за однією з цих підстав в дещо більшому розмірі.

Зауважимо, що у першій редакції Закон №2195 передбачав також право «дітей війни» на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання.

Детальніше про  реалізацію права на 25-відсоткову знижку на оплату житлово-комунальних послуг (електропостачання, газопостачання, водопостачання, водовідведення, теплопостачання, вивіз сміття) -  така знижка надається тільки у випадку, якщо сукупний дохід пільговика за попередні 6 місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2019 році це 2690 грн.).

Наприклад, у помешканні проживає пільговик – дитина війни. У пільговика пенсія - 2600 гривень на місяць. У цьому випадку дитина війни буде мати 25% знижку з оплати ЖКП, так як дохід пільговика, тобто пенсія (2600 грн), є меншою за величину податкової соціальної пільги.

Наприклад, у помешканні проживає пільговик - дитина війни. У пільговика пенсія - 2695 гривень на місяць. Дитина війни не буде мати 25% знижку з оплати ЖКП, так як дохід пільговика у даному випадку, тобто пенсія (2695 грн), перевищує величину податкової соціальної пільги.

Пільга призначається на 12 місяців з місяця визначення відповідного права.

Щоб документально засвідчити належність особи до категорії дітей війни Мінпраці 5 квітня 2006 року затвердило наказ № 107 «Про Порядок посвідчення права особи на пільги відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20 квітня 2006 р. за N 458/12332). Цим наказом передбачається, що органами праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання осіб у пенсійних посвідченнях проставляється штамп за затвердженою формою, розмір штампа дорівнює 40 х 20 мм (додаток). У разі наявності в особи ламінованого пенсійного посвідчення або втрати пенсійного посвідчення (до отримання дубліката) особам, які належать до дітей війни, органами праці та соціального захисту населення видаються тимчасові довідки.

За матеріалами ЗМІ та публікацій в системі ЛІГА:ЗАКОН

Інформація актуальна станом на 11.2019

359
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...