info » Створення електронної поштової скриньки та робота з нею

Створення електронної поштової скриньки та робота з нею


Особливості етикету ділового електронного спілкування, формулювань у повідомленнях

Електронною поштою (Е-mail) можна миттєво надсилати не лише текстові повідомлення, але й документи, фотографії, аудіо-, відеофайли, програми тощо. Електронна пошта - дуже корисна, швидка, надійна і практично завжди безкоштовна. Через електронну пошту можна передавати інформацію конфіденційно і отримувати з будь-якого комп’ютера – на роботі, вдома чи в іншому місці за лічені хвилини.

В мережі Інтернет є багато сайтів, які надають послуги відкриття безкоштовних поштових скриньок з наданням електронних адрес (E-mail). E-mail (електронна адреса) складається з трьох частин:
  1. логін;
  2. значок @;
  3. ім`я сервера.

Електронна пошта схожа на звичайну пошту, маючи ті ж самі переваги і недоліки. Звичайний лист складається із конверта, на якому зазначена адреса отримувача і стоять штампи поштових відділень шляху слідування, та вмісту — власне листа. Електронний лист складається із заголовків, які містять службову інформацію (про автора листа, отримувача, шляху проходження листа), які служать, умовно кажучи, конвертом, та власне вміст самого листа. По аналогії зі звичайним листом, відповідним методом можна внести в електронний лист інформацію якого-небудь іншого роду, наприклад, фотографію тощо Як і звичайному листі можна поставити свій підпис. Звичайний лист може не дійти до адресата або дійти з запізненням, — аналогічно і електронний лист. Звичайний лист доволі дешевий, а електронна пошта — найдешевший та найшвидший вид зв'язку.

Для створення електронної скриньки потрібно вибрати один з численних безкоштовних серверів електронної пошти (для прикладу візьмемо найпопулярніший в Україні сервер за адресою в мережі Інтернет http://freemail.ukr.net/), створити на ньому скриньку та налаштувати для роботи з Е-mail програму доступу в Інтернет (інтернет-браузер – іншими словами) на Вашому комп’ютері (для прикладу візьмемо популярний браузер Opera 10.10.). Браузер оптимізує вашу роботу з електронною поштою, звільнить вас від постійної реєстрації для входу на сервер, введення паролів, перегляду непотрібної реклами. Ви зможете щоденно переглядати пошту кількома натисканнями кнопки миші вашого комп’ютера.

Для створення власної електронної скриньки необхідно 10-15 хвилин роботи в мережі Інтернет. Для цього спочатку введіть у відповідне (для веб-адрес) вікно браузера (програми для роботи з Інтернетом) адресу сервера електронної пошти: http://freemail.ukr.net, натисніть клавішу «Еnter» на екрані монітора з’явиться вікно:




Натиснувши посилання «Отримати адресу», відкриється вікно для введення особистих даних, які необхідні для створення електронної скриньки:




Для заповнення відповідних полів необхідно придумати найпростіший для запам’ятовування логін латинськими літерами (елемент адреси електронної пошти, розташований зліва від значка @ ). Ввівши його у відповідне поле, та натиснувши кнопку «Проверить» можна перевірити чи бува не зареєстрований такий самий логін на цьому сервері. Якщо ваш логін унікальний – то справа навпроти відповідного поля з’явиться значок «V». Для прикладу був введений логін «khm_medprofcom». Пароль для введення має бути не менше 6 символів. Після заповнення усіх полів необхідно натиснути кнопку «Реєстрація»




З’явиться вікно завершення реєстрації:




Щоб продовжити роботу з електронною поштою та перевірити наявність вашої електронної скриньки на сервері, необхідно натиснути кнопку «Продовжити роботу в FREEMAIL». Ви ввійдете у головне меню сервера електронної пошти:




Ввівши у відповідне реєстраційне поле пароль та логін, який ви вводили під час початкової реєстрації, ви потрапите до своєї електронної скриньки на сервері:




Електронна скринька створена, адреса її має вигляд: khm_medprofcom@ukr.net. З допомогою простого меню ви можете надсилати, переглядати, видаляти листи та файли. Щоб постійно користуватися нею необхідно знати лише веб-адресу сервера електронної пошти (http://freemail.ukr.net/), логін (khm_medprofcom) та пароль. Ці дані можна запам’ятати, але бажано записати їх у текстовому редакторі та помістити у якусь папку на комп’ютері чи зовнішньому електронному носії (флешка, СД-диск, тощо). Ці дані не повинен знати ніхто, крім вас.
Приклад користування електронною скринькою: за допомогою будь-якого Інтернет-браузера (наприклад, Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Safari чи Opera) наберіть веб-адресу сервера електронної пошти (http://freemail.ukr.net/). На цьому сервері наберіть логін та пароль, якщо маєте вхідні листи, побачите наступне -




Клацнувши по лівій клавіші «мишки» на адресі «вхідного»листа, ви зможете прочитати його на моніторі комп’ютера, якщо до листа приєднано текстовий файл, «скачати» (тобто переписати в свій комп’ютер) чи зразу роздрукувати, якщо маєте включений принтер -




За допомогою цього простого меню ви зможете керувати (надсилати, читати, видаляти) листами.

Застереження: не відкривайте електронні листи та файли, що надійшли поштою та мають сумнівну тему (назву) – вони часто несуть комп’ютерні віруси, які можуть пошкодити ваш комп’ютер. Для захисту електронної пошти від вірусів, необхідно встановити надійну антивірусну програму відомих виробників, яка настроєна для роботи з електронною поштою та отримує постійні оновлення антивірусних баз через мережу Інтернет.
Майже аналогічно можна отримати безкоштовну скриньку на інших популярних серверах у мережі Інтернет - www.meta.ua, www.mail.ru, www.i.ua, www.yandex.ru - найпопулярніші сервіси.

Особливості етикету ділового електронного спілкування, формулювань у повідомленнях


Організаційно-правовий відділ ХООПОЗУ