Оплата праці за неповний робочий час

Працівник працює неповний робочий день (чотири години) й одержує зарплату, меншу за мінімальну. Чи обов'язково виплачувати йому зарплату в розмірі мінімальної?
О. Бойчук, м. Хмельницький

Роз'яснює начальник відділу Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики Неля Синько:
«Якщо працівник працює неповний робочий день або неповний робочий тиждень, або він не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці за власний рахунок, то оплата праці провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку і може бути меншою від розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст.21 Закону України «Про оплату праці» (далі — Закон) працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору Оплата виконаної працівником місячної, а також погодинної норми праці (обсяг робіт) не може бути меншою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (ст.З Закону).
Статтею 56 КЗпП передбачено, що за погодженням сторін трудового договору працівникові може встановлюватись як під час прийняття на роботу, так і згодом неповний робочий час.
Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. Крім того, відповідно до абзацу другого ст.21 Закону розмір заробітної плати може бути нижчим за встановлений трудовим договором та мінімальний розмір заробітної плати в разі невиконання норм виробітку, виготовлення продукції, що виявилася браком, та з інших, передбачених чинним законодавством причин, які мали місце з вини працівника».

«Праця і зарплата» №13 (785) від 4.04.2012
Просмотров: 1361 | Печать