Оплата праці головного лікаря

Як оплачується праця керівника - головного лікаря комунальної установи - районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги, з яким укладається контракт?
Які нормативні акти слід застосовувати, якщо цей керівник матиме лікарську практику?
О. Казанець, Вінницька обл.

Роз'яснює головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту населення ЦК профспілки працівників охорони здоров 'я України Лідія Гавриленко:
«Підставою для укладення контракту з керівниками державних та комунальних закладів охорони здоров'я є ст.16 Основ законодавства України про охорону здоров'я.
Посадовий оклад, доплати, надбавки та стимулюючі виплати в контракті з керівником комунальної установи — районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги, який фінансується з місцевого бюджету, встановлюються згідно з Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров'я, затвердженими наказом Мінпраці та МОЗ України від 05.10.2005 p. № 308/519 «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» (далі — наказ № 308/519).
Для встановлення базового окладу керівникові цього центру слід визначити групу з оплати праці керівників за п.6 додатка 2 до наказу № 308/519, до якої віднесено центр виходячи з показника прикріпленого населення. Так, наприклад, до центру прикріплено 80 тис. осіб, — це буде третя група з оплати праці керівника. За таблицею, наведеною п.2.2.1 цього наказу, третя група відповідає 16 тарифному розряду за Єдиною тарифною сіткою. Тепер треба встановити оклад за 16 тарифним розрядом. Якщо керівник має кваліфікаційну категорію за лікарською спеціальністю, цей оклад підвищується на суму, встановлену п.2.4.1 наказу № 308/519.
Крім того, відповідно до п.3.1.3 наказу № 308/519 керівникам закладів охорони здоров'я надано право вести в закладах, у штаті яких вони працюють, роботу за спеціальністю в межах їхнього робочого часу за основною посадою з доплатою в розмірі до 25% посадового окладу лікаря відповідної спеціальності.
Усім медичним працівникам установлено надбавку за вислугу років, порядок і розміри виплати якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р. № 1418 у таких розмірах: за стажу роботи до трьох років (включно) — 10%, від трьох до п'яти років — 20, понад п'ять років — 30% посадового окладу Керівник центру має право на роботу за сумісництвом, якщо ця робота віднесена до медичної, педагогічної, наукової або творчої діяльності (п.4 наказу Мінфіну, Мінпраці та Мін'юсту України від 28.06.93 р. № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій»).
Робота за сумісництвом передбачає виконання, крім своєї основної роботи, іншої роботи поза межами робочого часу за основною посадою.
Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом упродовж місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу (п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій»). Робота за сумісництвом виконується у вільний від основної роботи час за графіком, складеним з урахуванням вимог цієї постанови».


«Праця і зарплата» №44 від 28.11.2012
Просмотров: 7925 | Печать