Доплати медпрацівникам за роботу із деззасобами та за важкі й шкідливі умови праці

«Кому призначається доплата за роботу з дезінфікуючими засобами з числа середнього, молодшого медичного та технічного персоналу і як правильно її оформити? У якій графі тарифікаційного списку розраховується ця доплата?»
К.Акішина, м. Старобільськ, Луганської обл.

Роз'яснює головний спеціаліст МОЗ Світлана Шамрай:
«Згідно з п.3.4.7 наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 р. №308/519 "Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення" працівникам (у тому числі молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, а також працівникам, зайнятим прибиранням туалетів, установлюється доплата в розмірі 10% посадового окладу.
Ця доплата встановлюється працівникам за роботу в шкідливих умовах праці за переліком посад, затверджених колективним договором закладу, в межах коштів, передбачених на оплату праці в кошторисі доходів та видатків закладу, за умови включення цих робіт до посадових інструкцій працівників.
За пунктом 3.5 наказу доплати, перелічені в розділі 3 "Доплати", встановлюються до посадового окладу з урахуванням підвищень, тобто без урахування інших доплат та надбавок. Доплата за використання в роботі дезінфікуючих засобів розраховується в графі 15 тарифікаційного списку (форма тарифікаційного списку наведена в додатку 1 до наказу Мінпраці та МОЗ України від 05.10.2005 р. №308/519)».

«Праця і зарплата» №42 (718) від 10.11.2010



Мінпраці роз'яснило, як призначають згадані доплати молодшому медичному персоналу. Нагадаємо, що це дві різні доплати, які між собою не пов'язані, а саме:
  1. доплату за використання дезінфікуючих засобів (у тому числі працівникам, зайнятим прибиранням туалетів) у розмірі 10% посадового окладу (тарифної ставки) виплачують працівникам, які, згідно з посадовими обов'язками, виконують такі роботи. А конкретний список посад, за якими можна встановити таку доплату, додають до кол¬договору (пп. 3.4.7 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці України та МОЗ України від05.10.05 р. № 308/519, далі – Умови);
  2. доплату за роботу в шкідливих і важких умовах праці обмежено 12% посадового окладу (тарифної ставки) згідно з пп. 3.4.5 Умов. її призначають лише робітникам, які виконують роботи, наведені в додатку 6 до Умов. Зокрема, молодшим медичним сестрам по догляду за хворими, дезінфекторам, санітаркам-прибиральницям, санітаркам-буфетницям. При цьому обов'язкова умова — атестація робочого місця, за результатами якої і встановлюють доплату.
Додамо: працівники медичних закладів, у тому числі й молодші медичні сестри усіх найменувань, посади яких включено до додатку З Умов, управі розраховувати ще й на підвищення посадових окладів (ставок) у зв'язку зі шкідливими та важкими умовами праці (пп. 2.4.5 Умов).

Світлана Лістрова, консультант газети «Все про бухгалтерський облік» №112 с. 44 від 07.12.2009
Просмотров: 20912 | Печать