Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

«Як має нараховуватися надбавка медпрацівникам за тривалість безперервної роботи (на фактично нараховану місячну зарплату чи на посадовий оклад), якщо вони працюють понад місячну норму робочого часу через заміну тимчасово відсутніх працівників (щорічна відпустка, тимчасова непрацездатність тощо)?»
Н. Грогуль, смт Рокитне Рівненської обл.

Роз'яснює головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК профспілки працівників охорони здоров 'я України Лідія Гавриленко:
«Згідно з п.3.1 наказу Мінпраці та МОЗ України від 05.10.2005 р. №308/519 «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» працівникам установлюється доплата за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника в розмірі до 50% посадового окладу. Якщо відбувається заміна тимчасово відсутнього працівника з виконанням обов'язків поза межами робочого часу за основною посадою (на пері¬од відпустки, відрядження або тим¬часової втрати працездатності пра¬цівників), оплата праці проводиться за фактично відпрацьований час.
З цього питання Міністерством охорони здоров'я за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України надано роз'яснення в п.2 листа від 01.09.2006 р. №10.03.67/1574 «Про скасування листа МОЗ України від 25.05.2006 р. №10.03.67/901 та врегулювання правових норм з оплати праці медичних та педагогічних працівників». Отже, якщо працівник виконує обов'язки тимчасово відсутнього працівника з відпрацюванням годин роботи поза межами робочого часу за основною посадою, доплата нараховується йому з урахуванням надбавки за тривалість безперервної роботи».

«Праця і зарплата» №15 (643) від 15.04.2009


«Працюю фельдшером виїзної бригади станції 1 швидкої медичної допомоги, маю вищу кваліфікаційну категорію. Упродовж листопада 2008 р. три зміни чергувала понад свою місячну норму за фельдшера без категорії, яка хворіла. Як мають оплачуватися ці чергування? Чи є це сумісництвом? Чи може бути підставою для нарахування коштів лише табель обліку використання робочого часу»?
Н. Бурба, м. Вінниця

Роз'яснює головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК профспілки працівників охорони здоров'я України Лідія Гавриленко:
«З цього питання Міністерством охорони здоров'я за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України надані роз'яснення п.2 листа від О1.09.2006 р. №10.03.67/1574 "Про скасування листа МОЗ України від 25.05.2006 р. №10.03.67/901 та врегулювання правових норм з оплати праці медичних та педагогічних працівників", а саме: відповідно до п.3.1 наказу Мінпраці та МОЗ України від 05.10.2005 р. №308/519 "Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення" працівникам установлюється доплата за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника в розмірі до 50% посадового окладу за основною посадою. Якщо відбувається заміна працівника з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього працівника поза межами робочого часу за основною посадою, оплата праці проводиться за фактично відпрацьований час. Отже, якщо працівник виконує обов'язки тимчасово відсутнього працівника з відпрацюванням годин цієї роботи поза межами робочого часу за основною посадою, йому нараховується заробітна плата за фактично відпрацьований час виходячи з його посадового окладу. Підставою для цього є наказ про покладання на інших працівників обов'язків тимчасово відсутнього працівника з відповідною оплатою та табель обліку відпрацювання робочого часу. Ця робота не є сумісництвом у зв'язку з тим, що сумісництво оформлюється лише за наявності вакантної посади».

«Праця і зарплата» №15 (643) від 15.04.2009
Просмотров: 6866 | Печать