Пошук

МОЗ України пропонує призначати головних лікарів за результатами конкурсу

gollikar-konkurs.jpg

Міністерство охорони здоров’я України нещодавно оприлюднило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору керівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності».

Підставою стало розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 р. № 803 «Деякі питання запобігання корупції у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади» з метою зменшення корупції при призначенні керівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності.

Проект постанови передбачає запровадження призначення керівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності за результатами конкурсного відбору.

Конкурс має оголошуватися органом управління, що призначає керівника закладу, після утворення вакантної посади керівника закладу у 20-денний строк. Тривалість конкурсу не може перевищувати 30 календарних днів.

Визначення кандидатур проводиться Конкурсною комісією, до складу якої входять у рівній кількості: представники органу управління; особи, делеговані громадськими об’єднаннями з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров’я та/або у сфері запобігання корупції й антикорупційній діяльності та погоджені громадською радою при органі управління у кількості по одному представнику від кожного громадського об’єднання, а у разі її відсутності — відповідною місцевою радою у кількості по одному представнику від кожного громадського об’єднання До участі в роботі Конкурсної комісії з правом дорадчого голосу можуть бути залучені представники трудового колективу та профспілкової організації відповідного закладу (або профспілкової організації вищого рівня) у кількості не більше двох осіб.

Кількість членів Конкурсної комісії з відбору керівників закладів не може становити менше 8 осіб та не може перевищувати 12 осіб. Також запропоновано опис процесу підготовки до проведення конкурсу та власне його проведення.

Зазначається, що результати конкурсу оприлюднюються на офіційному веб-сайті органу управління. Конкурсна комісія має право прийняти вмотивоване рішення про відхилення всіх кандидатур та проведення повторного конкурсу. У разі подання пропозиції лише від одного учасника конкурс не проводиться, при цьому оголошується повторне проведення конкурсного відбору. Рішення за результатами конкурсу може бути оскаржене в передбаченому законодавством порядку.

Зауваження і пропозиції стосовно змісту проекту акта надаються у письмовій та електронній формі до 14.07.2017 р. за адресою Міністерства охорони здоров’я України: 01601, Київ, вул. М. Грушевського, 7;

e-mail: kadr@moz.gov.ua; тел.: (044) 253-82-63. Контактна особа — Волкова Аліна Миколаївна.

За матеріалами http://www.moz.gov.ua (http://moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20170614_0.html )

Цікавими є вимоги до членів конкурсних комісії – «12. Членами Конкурсної комісії повинні бути особи, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет». Ось тільки які критерії «репутації», «суспільного авторитету», в чому полягає «професійність якостей», якщо не вказується галузь цієї професії? . Можливо краще було б зробити наголос на участь, наприклад, представників професійних асоціацій медичних працівників, все ж таки медична громада краще знає претендентів, ніж будь хто. А що таке є «громадські об’єднання з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров’я» ? Кого вони представляють ? Потрібно все ж таки визначитися – нам потрібні фахівці-менеджери, що мають належну підготовку, тоді потрібно, щоб саме фахівці вибрали найкращого з свого середовища! Або ж знову – тих, як нам ще нещодавно представляли – «незаангажованих»? Колеги розуміють, про що мова.

А як оцінювати вимоги п.22, у якому від кандидата вимагається довідка МВС про відсутність судимості(!); медичні довідки про стан здоров’я за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я України, щодо перебування особи на обліку в психоневрологічних та наркологічних закладах охорони здоров’я. Для найманого працівника - що не є держслужбовцем - це щось нове.

Нарешті, як все це координуватиметься з наказом МОЗ від 20.02.2017№ 165 «Про затвердження Примірного положення про госпітальний округ», яким передбачається повноваження госпітальної ради щодо «..призначення та звільнення керівників закладів охорони здоров'я комунальної власності, що знаходяться в межах госпітального округу» ? Ще й ці госпітальні ради не сформовані, а відразу ж прийдеться змінювати нормативний документ про них. Це при тому що і наказ і проект постанови КМУ готує одне й те ж міністерство.

Тому пропонуємо колегам долучитися до обговорення цього проекту. Чекаємо на Ваші зауваження. повторимо - зауваження і пропозиції стосовно змісту проекту акту надаються у письмовій та електронній формі до 14.07.2017.

Просмотров: 689 | Печать
У цьому розділі:
1 Серпень, 2018