Пошук

Нарешті розпочата спільна робота над проектом реформ.

proektmedreform17.jpg

З минулого року по всій країні в друкованих ЗМІ, а переважно в інтернет-просторі йшла інтенсивна піар-кампанія засад реформи медичної галузі. Але презентації, а не прогнозування, «гроші йдуть за пацієнтом», а не аналіз наслідків, неприхований тиск на опонентів і ігнорування думок тих, кому ці реформи впроваджувати, здається, завершуються. Як відомо, один з головних законопроектів - №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» - готується до розгляду Верховною Радою.

3 липня 2017 року відбулось засідання робочої групи з доопрацювання проекту Закону України про державні фінансові гарантії надання медичних послуг (№ 6327 доопрацьований) до другого читання.

 

За інформацією МОЗ, оприлюдненою на офіційному сайті, 76 депутатів подали 886 правок до законопроекту, які викладені на 328 сторінках. На думку заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка законопроект має бути винесений на розгляд Верховної Ради до закінчення поточної сесії. «Цифра 886 не повинна лякати, адже це кількість змін в тексті, а не кількість принципово нових ідей. Останніх буде не так багато, але по них повинна відбутися чесна розмова», – наголосив Ковтонюк. На його думку, переважна більшість правок стосуються обсягів покриття медичних послуг за рахунок державного бюджету, діяльності Національної служби здоров'я, умов для розвитку приватного медичного страхування та ін. Команда МОЗ проаналізувала правки та озвучила свою позицію на першому засіданні робочої групи на базі комітету Верховної ради з охорони здоров'я.

На думку голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я О.Богомолець медична реформа повинна відбутися. На першому засіданні робочої групи розглянуто чотири групи правок, які стосувались:  співоплати за медичні послуги; переліку гарантованого державою пакету медпослуг; Національної служба здоров’я та медичного страхування.

На сьогодні результатом дискусій стала узгоджена позиція щодо необхідності виключення з тексту законопроекту норми про співоплату медичних послуг, хоча МОЗ лише у законодавчо закріпленій співоплаті вбачає можливість хворим відчути вартість медичної послуги. Що-що, а вартість відчувають всі. Але на думку П.Ковтонюка «…Як дати пацієнту відчути, що медична послуга має вартість без будь-яких внесків з його боку?». Та все ж МОЗ погоджується виключити згадку про можливість легалізації готівкових платежів громадянами.

О.Богомолець також нагадала, що медична реформа в Україні стартувала ще у квітні, з ухвалення закону № 2002-VIII про автономізацію медичних закладів, оскільки цей закон відкрив міністерству дорогу до опрацювання оплати за конкретно надану медичну послугу - тобто саме з квітня ми очікуємо від МОЗ чітко затвердженого переліку медичних послуг, які оплачуватиме з бюджету держава та калькуляцію цих послуг. Без цього аж ніяк не можуть «гроші ходити за пацієнтом». Причому в ході розгляду пропозицій, схоже перемагає думка, що вони (гроші) взагалі перестануть «ходити за пацієнтом», а буде здійснюватися стратегічна закупівля.

На думку голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони у зв’язку з необхідністю опрацювання великої кількості правок лише цього тижня робоча група збиратиметься щонайменше двічі.

Підсумуємо: нарешті йде ділове обговорення реформи, а не її презентація; нарешті «команда МОЗ» слухає зауваження і пропозиції, і погоджується з ними; нарешті медичною реформою в більшій мірі опікується профільний комітет, хоча б у складі робочої групи.

Очікуємо, що у народних обранців знайдеться час і прислухатися до думки профспілок, врахувати позицію медичної громади.

(повідомлення підготовлене за інформацією з інтернет-джерел)

 

Просмотров: 392 | Печать
У цьому розділі:
1 Серпень, 2018