Як вступити в профспілку

Профспілка – це об'єднання працівників для боротьби за спільні інтереси і права.

Профспілка — це об'єднання працівників, в якому вони самі приймають рішення, виконують їх і несуть за них відповідальність. В основі профспілки - усвідомлення того, що ніхто інший не буде вирішувати наші проблеми за нас. 

Часи, коли профспілка асоціювалася з розподілом путівок і подарунків до свят, - в далекому минулому. Справжня профспілка створюється самими працівниками і для працівників, її мета – об’єднання громадян, які поважають себе і свою працю для боротьби за гідне і краще життя.

Вступаючи до Профспілки працівників охорони здоров’я - ти стаєш членом організації, яка відстоює твої трудові, соціальні, економічні права та інтереси в державних, господарчих, політичних, громадських органах і організаціях.

Це головні цілі і завдання всіх професійних спілок, незалежно від того, як вони себе називають. Інших форм об'єднання цивілізоване суспільство ще не придумало.

Якщо в лікарні відсутня профспілкова організація і профком - нема представників юридичної особи, яка б представляла і захищала трудовий колектив і кожного працівника:

  • у переговорах з адміністрацією;
  • у стосунках з органами державної влади;
  • у ролі позивача в судових органах;
  • у стосунках з іншими організаціями тощо.

Якщо ти не є членом Профспілки:

  • роботодавець не буде погоджувати з профкомом графік твоєї роботи та на свій розсуд може встановлювати тобі робочий час і час відпочинку, порушуючи норми трудового законодавства; 
  • роботодавець може звільнити тебе за власною ініціативою без отримання на це згоди виборного профспілкового органу; ти будеш наодинці з роботодавцем. Чи є у тебе для цього достатньо знань і сил? 
  • ти не маєш змоги отримувати безкоштовні консультації та юридичну допомогу з питань, що відносяться до діяльності профспілки, у тому числі у фахівців обласної організації профспілки, Федерації профспілок області та України; а ти знаєш – скільки коштує консультація приватного юриста? 
  • під час вирішення трудового спору твої інтереси не буде представляти представник профкому;
  • ти втрачаєш можливість отримувати матеріальну допомогу за рахунок коштів профспілкового бюджету;
  • профспілкові органи не будуть здійснювати контроль за умовами праці на твоєму робочому місці;
  • профком не буде контролювати правильність нарахування тобі заробітної плати;
  • ти втрачаєш можливість отримувати потрібну тобі інформацію, брати участь в організації та проведенні різноманітних заходів тощо.

Від твого правильного вибору залежить стан захисту твоїх трудових та соціально-економічних прав. Саме Профспілка – єдина громадська організація, яка може на законних підставах забезпечити тобі надійний захист. 

Лише сильна профспілка має можливість спілкуватись із роботодавцем на рівних, домагатися поліпшення умов і підвищення оплати праці.

Членами Профспілки можуть бути громадяни, які працюють в закладах охорони здоров'я та суміжних сферах діяльності; навчаються або працюють в навчальних закладах; а також які проводять господарську діяльність з медичної (фармацевтичної) практики як фізична особа-підприємець; які визнають і виконують Статут Профспілки та беруть участь у роботі однієї з її організацій, а також ті, хто звільнилися у зв’язку з виходом на пенсію або тимчасово не працюють.

Членство в Профспілці є добровільним. Для вступу в Профспілку не потрібно попереднього дозволу від роботодавця, органів влади чи управління.

Вступ у Профспілку і вихід із неї здійснюється на добровільній основі в індивідуальному порядку на підставі особистої заяви, поданої до первинної профспілкової організації та розглянутої на засіданні відповідного профоргану.

Якщо у Вашому закладі (КНП) немає профспілкової організації, Ви можете створити її спільно з колегами, але не менш 3-х працівників. Ознайомтеся з Статутом профспілки, положенням про первинну профспілкову організацію. Після цього звʼяжіться за контактами на нашому сайті і отримайте докладну інформацію та практичну допомогу у створенні у Вашому закладі, підприємстві первинної профспілкової організації. 

↓ Завантажити приклад заяви

2010