Питання-відповіді

Питання: 

працівник інформував, що укладає контракт на службу у ЗСУ. Які дії адміністрації закладу охорони здоров’я?

Відповідь: 

працівника, котрий повідомив про укладення контракту на службу в ЗСУ, незалежно від виду і строку контракту, потрібно табелювати, а після отримання заяви, довідки з військової частини, повідомлення з військкомату та, як рекомендують - примірника чи копії контракту, – увільняти від роботи із збереженням місця роботи, посади та середнього заробітку. Запис в трудову книжку не проводиться, в графік відпусток не включається. Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена.

Детальна відповідь

00:47
191
Питання: 
працівник (медична сестра), не має змоги вийти на роботу внаслідок обмежень, що виникли у зв’язку з карантинними заходами – не може прибути на робоче місце. Які дії адміністрації? Які права працівника у такій ситуації?

Відповідь: 

працівник повинен повідомити про причини, адміністрація до з’ясування і підтвердження усіх обставин фіксує відсутність як «НЗ» (відсутність з нез’ясованих причин), можливо запропонувати оформити відпустку баз збереження оплати праці; якщо це пов’язано із самоізоляцією чи обсервацією - повідомити про можливість оформлення тимчасової непрацездатності з оплатою 50% на час карантину.

Детальна відповідь

20:59
82
Питання:
молодий спеціаліст, котрий навчався за держзамовленням, подав заяву на звільнення за власним бажанням. Які дії адміністрації? Чи повинен відшкодовувати вартість навчання? Яким чином він може змінити спеціальність?

Відповідь: 

вірогідно, що заклад не лише має право, а й зобов’язаний звільнити працівника,
який написав відповідну заяву, якщо він закінчив навчання в інтернатурі 2017 і пізніше.

Детальна відповідь

00:42
206

Питання: 

лікар отримав персональне попередження наступного змісту

Які наслідки може мати такий лист для лікаря, якщо він відмовиться його підписувати?

Відповідь: 

у будь-якому разі – поставить підпис лікар чи ні, негативних наслідків для нього не буде.

Детальна відповідь

21:54
47
Питання:
якщо під час відпустки працівник захворів – подовжувати чи переносити відпустку? А якщо відпустка «чорнобильська»?

Відповідь: 

«чорнобильська» відпустка не продовжується і не переноситься. Щодо звичайної щорічної відпустки - працівник обирає сам — продовжити чи перенести відпустку. Якщо працівник хоче перенести відпустку, то новий період її надання погоджує з роботодавцем. Але працівник не має права самостійно продовжити відпустку. 

Детальна відповідь

14:54
262

Питання: 

за яких умов медичним працівникам виплачують 10 місячних пенсій при звільненні з роботи?

Відповідь: 

цього року допомогу в розмірі 10 місячних пенсій можна отримати за умови досягнення віку 60 років, стажу роботи в комунальних закладах охорони здоров’я не менше 35 років. Цей стаж потрібно рахувати по трудовій книжці, сумуючи періоди роботи, а також враховувати службу в Збройних силах, якщо вона проходила у закладі, що входить до переліку Міністерства оборони України. Якщо необхідного стажу не вистачає, то необхідний для такої виплати пенсійний вік може збільшитися до 65 років. А також за умови, якщо до цього не отримували будь-яку пенсію. Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Детальна відповідь

15:38
28