Статут

Завантажити:
Завантажити:

I. Загальні положення

Стаття 1. Професійна спілка працівників охорони здоров’я України (далі – Профспілка) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією, що об’єднує на добровільній основі громадян, пов’язаних спільними інтересами за їх професійною (трудовою) діяльністю (навчанням), які: 

1. Працюють:

1.1. В юридичних особах будь-якої форми власності та організаційно-правової форми, що здійснюють медичну, санаторно-курортну, фармацевтичну та іншу діяльність в сфері охорони здоров’я (далі – Заклад охорони здоров’я). 

1.2. Центральних, місцевих органах державної виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, що реалізують державну політику в сфері охорони здоров’я (далі – Орган управління).

1.3. У фізичних осіб – підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію у сфері охорони здоров’я (далі – ФОП). 

2. Працюють або здобувають профільну середню, професійну, фахову або вищу освіту у закладах освіти всіх типів, які здійснюють підготовку фахівців у галузі знань «Охорона здоров’я» (далі – Навчальний заклад).

Стаття 2. Профспілка створена і діє відповідно до Конституції України, законів України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про соціальний діалог в Україні», інших нормативно-правових актів, норм міжнародного права та Статуту Профспілки.

Профспілка має статус всеукраїнської професійної спілки.

Стаття 3. Профспілка незалежна від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, роботодавців, організацій роботодавців та їх об’єднань, громадських об’єднань, політичних партій, інших профспілок, їх об’єднань, організацій професійного самоврядування, їм не підзвітна і не підконтрольна.

Стаття 4. Профспілка будує відносини з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, роботодавцями, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями, різними громадськими об’єднаннями та іншими профспілками і їх об’єднаннями на основі принципів соціального партнерства, самостійності, взаєморозуміння, дотримання законодавства, і умов укладених договорів. 

Стаття 5. Профспілка має право на добровільних засадах входити в об’єднання профспілок України (асоціації, ради, федерації, конфедерації тощо) та вільно виходити з них, взаємодіяти з іншими профспілками з метою виконання спільних завдань щодо соціально-економічного та правового захисту членів Профспілки, зберігаючи при цьому свою повну організаційну та фінансову самостійність.

Стаття 6. Профспілка виступає за встановлення та розвиток співробітництва між профспілками та профспілковими об’єднаннями інших країн, може бути членом міжнародних професійних спілок та організацій, діяльність яких спрямована на об’єднання та соціальний захист працівників сфери охорони здоров’я.

Стаття 7. У Профспілці не допускається створення і діяльність політичних партій та рухів. 

Стаття 8. Профспілка визнає і дотримується  конституційного права на вільне волевиявлення і власну громадянську позицію кожного члена Профспілки, яке здійснюється через вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, референдуми та інші форми безпосередньої демократії.

Стаття 9. Діяльність Профспілки будується на демократичних засадах і ґрунтується на принципах:

1. Добровільності вступу до Профспілки і виходу з неї, рівності всіх членів Профспілки.

2. Виборності (делегування) представників довиборних органів Профспілки, організацій Профспілки (далі – Виборні органи), їх підконтрольності, підзвітності і відповідальності перед організаціями, що їх обрали, та вищими за статусом Виборними органами. 

3. Підпорядкованості нижчих за статусом Виборних органів вищим за статусом. 

4. Поєднання колегіальності в роботі з персональною відповідальністю членів Виборних органів за виконання прийнятих рішень.

5. Гласності в роботі Профспілки, організацій Профспілки. Інформація щодо статутних і програмних документів Профспілки, рішень, прийнятих Виборними органами Профспілки, організацій Профспілки, є доступною для всіх членів Профспілки.

6. Свободи дискусій на стадії обговорення питань і обов’язковості виконання рішень вищих за статусом Виборних органів нижчими за статусом органами та членами Профспілки.

7. Дотримання внутрішньопрофспілкової дисципліни, підпорядкування меншості більшості.

8. Поваги до думки меншості, її права на захист своєї позиції.

9. Права вищого за статусом Виборного органу на скасування рішень нижчих за статусом Виборних органів, якщо вони суперечать законодавству та Статуту Профспілки.

Стаття 10. Профспілка, організації Профспілки мають самостійний баланс, рахунки (зокрема валютні) в установах банків.

Стаття 11. Організації Профспілки набувають статусу юридичних осіб відповідно до законодавства, на підставі Статуту Профспілки та повідомлення про належність до Профспілки центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та громадських формувань. Первинна профспілкова організація також письмово повідомляє про це роботодавця. 

Стаття 12. Профспілка може мати свою символіку (гімн, прапор, емблему тощо), що підлягає реєстрації та обліку в порядку, встановленому законодавством, власні нагороди та заохочення, Положення про них, що затверджуються Радою Профспілки.  

Стаття 13. Профспілка, організації Профспілки мають печатки, бланки, штампи з символікою Профспілки та назвою, що відповідають єдиним зразкам, затвердженим Виконавчим комітетом Профспілки.  

Стаття 14. Профспілка, організації Профспілки здійснюють свої повноваження та набувають цивільних прав і беруть на себе цивільні обов’язки через свої  Виборні органи, які діють у межах прав, наданих  законодавством та Статутом Профспілки.  

Стаття 15. Для забезпечення роботи Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки з організаційних, правових, інформаційних, аналітичних, матеріально-технічних та інших питань може створюватися виконавчий апарат Профспілки, організації Профспілки. 

Стаття 16. Для здійснення своїх повноважень Профспілка, організації Профспілки можуть створювати служби правової допомоги та довірених лікарів, технічну та інші інспекції, комісії та робочі групи, затверджувати положення про них.

Стаття 17. Назва  Профспілки:

1) українською мовою: 

повна – Професійна спілка працівників охорони здоров’я України;

скорочена - Профспілка працівників охорони здоров’я України, ППОЗУ;

2) англійською  мовою:

повна - Health Workers' Union of Ukraine;

скорочена – HWUU.

Стаття 18. Місцезнаходження Виборних органів Профспілки: Майдан Незалежності, 2, місто Київ 01001. Місцезнаходження Профспілки як юридичної особи збігається із місцезнаходженням її Виборних органів.



II. Мета і завдання Профспілки

Стаття 19. Метою діяльності Профспілки є здійснення представництва та  захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, судових органах, перед Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, міжнародних установах, зокрема судових, у взаємовідносинах з роботодавцями, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями, а також з іншими організаціями й громадськими формуваннями. 

Стаття 20. Профспілка виконує такі завдання:

1. Представляє інтереси та захищає права членів Профспілки на працю, гідну оплату праці, своєчасну та повну її виплату, зокрема і встановлених законодавством доплат, надбавок, матеріальної допомоги тощо. 

Здійснює громадський контроль за додержанням законодавства про працю, виплатою заробітної плати.

Надає в установленому законодавством порядку обґрунтовані пропозиції щодо формування обсягу асигнувань на охорону здоров’я, встановлення державних гарантій в оплаті праці та соціального захисту працівників.

2. Здійснює представництво інтересів членів Профспілки під час розгляду індивідуальних та колективних трудових спорів; проводить, за необхідності, страйки, збори, мітинги, походи, демонстрації тощо в порядку, встановленому законодавством.

3. Представляє інтереси та захищає права членів Профспілки на охорону праці та здоров’я, здійснює громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці, створенням безпечних і здорових умов праці, належних виробничих і санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту, бере участь у розслідуванні нещасних випадків на виробництві і профзахворювань та надає свої висновки про них.

Проводить обстеження умов праці, об’єктів виробничого призначення, що будуються чи експлуатуються на відповідність їх нормативно-правовим актам з питань охорони праці, бере участь у роботі комісій з прийняття в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих об’єктів та готує відповідні висновки.

4. Веде колективні переговори, укладає Галузеву угоду від імені працівників, контролює її виконання.

5. Здійснює громадський контроль у сфері охорони здоров’я, медико-соціальної допомоги, організації проведення періодичних медичних оглядів, здійснює заходи щодо оздоровлення і відпочинку, сприяє розвитку фізичної культури, спорту, туризму.

6. Бере участь у розробленні державної політики зайнятості у галузі, пропонує заходи щодо соціального захисту членів Профспілки, які вивільняються з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру, здійснює громадський контроль за виконанням законодавства про зайнятість.

7. Надає правову допомогу членам Профспілки, представляє їхні інтереси під час реалізації конституційного права на звернення за захистом своїх прав до судових органів.

8. Здійснює захист соціально-економічних і духовних прав та інтересів студентів, молодих працівників, бере участь у реалізації молодіжної політики в галузі; сприяє забезпеченню рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, сприяє вирішенню проблем працівників з сімейними обов’язками.

9. Вносить пропозиції суб’єктам права законодавчої ініціативи і відповідним органам державної влади про прийняття або внесення змін до законів та інших нормативно-правових актів, що стосуються соціально-трудової сфери, державних соціальних стандартів, підвищення рівня соціального захисту працюючих у галузі.

10. Проводить роботу, спрямовану на організаційне та фінансове зміцнення Профспілки, посилення мотивації профспілкового членства.

11. Як представник застрахованих осіб, бере участь в управлінні загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

12. Формує фонди: солідарності, страйкові, пенсійні, підготовки профспілкових кадрів тощо.

13. Організовує та проводить навчання профспілкових кадрів й активу, поширює кращий досвід роботи організацій Профспілки, а також надає їм допомогу з питань статутної діяльності. 

14. Інформує членів Профспілки про свою діяльність та діяльність профспілкових об’єднань, до складу яких вона входить.

15. Може здійснювати некомерційну господарську та фінансову діяльність шляхом надання безоплатних послуг, виконання робіт, в установленому законодавством порядку бути засновником (учасником) юридичних осіб.

16. Використовує, для висвітлення своєї діяльності засоби масової інформації, може бути засновником ЗМІ та інших інформаційних засобів (інтернет-видань, інтернет-сторінок тощо) та здійснювати видавничу діяльність відповідно до законодавства.

17. Співпрацює з комітетами Верховної Ради України, народними депутатами України, політичними партіями (фракціями), органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, територіальними громадами, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями.

18. Взаємодіє з національними, іноземними та міжнародними профспілками, їх об’єднаннями, організаціями роботодавців, їх об’єднаннями, іншими громадськими формуваннями, органами професійного самоврядування, може встановлювати з ними договірні відносини.

19. Виконує інші завдання, які не суперечать законодавству.



III. Члени Профспілки, їх права та обов’язки

Стаття 21. Членами Профспілки можуть бути особи, пов’язані спільними інтересами за їх професійною (трудовою) діяльністю (навчанням), які:

- визнають і виконують Статут Профспілки;

- працюють у Закладах охорони здоров’я, Органах управління, ФОП, навчаються або працюють у Навчальних закладах;

- перебувають на обліку в одній з організацій Профспілки;

- сплачують членські профспілкові внески (крім членів Профспілки, звільнених від їх сплати відповідно до Статуту Профспілки).

Членами Профспілки можуть бути іноземні громадяни, які відповідають переліченим вище вимогам.

Не допускається обмеження членства у Профспілці залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, за мовними або іншими ознаками.

Подвійне членство у Профспілці не допускається.

Стаття 22. Членство в Профспілці є добровільним. Набуття членства в Профспілці здійснюється в індивідуальному порядку за письмовою заявою до Виборного органу первинної профспілкової організації за місцем роботи (навчання).

Рішення про прийняття до Профспілки приймається Виборним органом первинної профспілкової організації упродовж десяти днів з дня надходження заяви.

За відсутності первинної профспілкової організації за місцем роботи (навчання) прийом до Профспілки здійснюється Виборним органом вищої за статусом організації Профспілки.

Стаття 23. Члену Профспілки видається профспілковий квиток єдиного зразка, затвердженого Виконавчим комітетом Профспілки, протягом одного місяця після прийняття до Профспілки. Профспілковий квиток зберігається у члена Профспілки.

Стаття 24. Член Профспілки перебуває на обліку в первинній профспілковій організації за місцем основної роботи, навчання або за територіальною ознакою.

Облік членів Профспілки здійснює Виборний орган первинної профспілкової організації, профспілковий організатор (далі - профорганізатор) відповідно до Інструкції, що затверджується Радою Профспілки.

Якщо за основним місцем роботи або навчання первинна профспілкова організація не створена, член Профспілки може перебувати на обліку в найближчій за розташуванням організації Профспілки за територіальною ознакою.

Стаття 25. Вихід з Профспілки відбувається в індивідуальному порядку на підставі особистої письмової заяви члена Профспілки до Виборного органу первинної профспілкової організації. 

Розгляд колективної заяви про вихід з Профспілки не допускається.

Стаття 26. За членом Профспілки, який перейшов на роботу з підприємств, установ, організацій, працівники яких об’єднуються іншою профспілкою, зберігається стаж профспілкового членства за умови взяття на профспілковий облік упродовж одного місяця після працевлаштування.

Стаття 27. Членство в Профспілці зберігається за:

- особами, які припинили роботу у зв’язку з виходом на пенсію;

- особами, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною;

- сезонними працівниками за умови їх повернення на роботу;

- студентами, аспірантами, які перебувають в академічній відпустці;

- особами, які тимчасово втратили роботу в зв’язку зі скороченням штатів, ліквідацією, реорганізацією юридичної особи, а також з інших поважних причин, визначених законодавством.

За рішенням Виборного органу організації Профспілки за місцем обліку зазначені особи можуть бути звільнені повністю або частково від сплати членських профспілкових внесків.

На період  військової служби членство у Профспілці зупиняється. У такому випадку час військової служби зараховується до стажу членства у Профспілці.

Стаття 28. Профспілкове членство припиняється за рішенням Виборного органу у випадках:

- виходу з Профспілки за власним бажанням з моменту подання відповідної заяви;

- виключення з Профспілки – з моменту ухвалення Виборним органом відповідного рішення;

- припинення трудових відносин члена Профспілки з Закладом охорони здоров’я, Органом управління, Навчальним закладом, ФОП, в первинній профспілковій організації якого він перебував на обліку і впродовж трьох місяців не заявив про збереження свого членства у Профспілці;

- виїзду члена Профспілки за межі України на постійне місце проживання;

- смерті члена Профспілки або визнання його безвісти відсутнім чи оголошення його померлим;

- набрання чинності обвинувальним вироком суду, за яким члену Профспілки призначено покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі та/або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Стаття 29. Член Профспілки має право:

1. На захист своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів через реалізацію Профспілкою статутних завдань і повноважень її Виборних органів.

2. Обирати і бути обраним делегатом з’їзду, конференції, до складу Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки, комісій, робочих груп тощо, які утворюються у їх складі. 

3. Вільно обговорювати на з’їзді, зборах, конференціях, засіданнях Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки питання про діяльність Профспілки, вносити пропозиції, відкрито висловлювати та відстоювати свою думку, брати участь у підготовці їх рішень. 

4. Звертатись з метою захисту своїх прав та інтересів до Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки з пропозиціями, заявами, скаргами, що належать до їх компетенції, та отримувати на них відповіді. 

5. Брати участь у підготовці, укладенні колективного договору (угоди) та контролі за його виконанням у встановленому законодавством порядку.

6. Особисто бути присутнім на зборах, конференції, засіданні Виборного органу Профспілки, організацій Профспілки, на яких розглядається його пропозиція, заява, скарга чи питання про його діяльність. 

7. Оскаржувати рішення зборів (конференції), профспілкового комітету, що стосуються його інтересів, до вищих за статусом Виборних органів, що не зупиняє їх дію. 

8. Користуватися разом із членами сім’ї культурно-спортивними, оздоровчими закладами Профспілки, організацій Профспілки, одержувати на пільгових умовах путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок, виплату чи відшкодування за рахунок Профспілки відповідно до встановленого порядку та на підставі рішення виборного органу первинної профспілкової організації. 

9. Отримувати правову допомогу від Виборних органів з питань захисту своїх трудових прав та соціально-економічних інтересів. 

10. Одержувати інформацію про роботу Виборних органів й ухвалені ними рішення. 

11. Вийти з Профспілки на підставі особистої заяви.

Стаття 30. Член Профспілки, обраний до складу Виборного органу Профспілки, організації Профспілки, користується додатковими гарантіями своєї діяльності, встановленими законодавством та колективним договором (угодою).

Стаття 31. Член Профспілки зобов’язаний:

1. Визнавати й виконувати Статут Профспілки.

2. Брати активну участь у роботі організації Профспілки, відвідувати збори, виконувати рішення, ухвалені більшістю, і доручення Виборних органів.

3. Виконувати обов’язки, передбачені колективним договором та угодами, укладеними Профспілкою, організацією Профспілки з роботодавцями, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями. 

4. Не допускати дій, що підривають авторитет Профспілки, завдають їй моральної та матеріальної шкоди або заважають здійсненню її статутної діяльності.

5. Дотримуватися внутрішньоспілкової дисципліни, виконувати рішення більшості.

6. Брати участь у колективних діях Профспілки, спрямованих на захист трудових і соціально-економічних прав членів Профспілки.

7. Виявляти солідарність із членами Профспілки  у разі порушення їхніх прав.

8. Щомісяця сплачувати членські профспілкові внески у встановленому порядку і  розмірах.

9. Не бути членом іншої профспілки.

Стаття 32. За активну участь у діяльності Профспілки член Профспілки може бути відзначений встановленими у Профспілці, організаціях Профспілки формами морального і матеріального заохочення, зокрема оголошенням Подяки, преміюванням, нагородженням цінним подарунком, Грамотою, Почесною грамотою, іншими відзнаками.

Виборні органи Профспілки, організації Профспілки можуть в установленому порядку клопотати про нагородження члена Профспілки відзнаками профспілкових об’єднань, до складу яких входить Профспілка, організації Профспілки, іншими нагородами.

Стаття 33. За порушення Статуту Профспілки, несплату без поважних причин членських профспілкових внесків до члена Профспілки можуть бути застосовані такі заходи впливу: 

- попередження;

- виключення з Профспілки.

Рішення щодо вжиття заходів впливу до члена Профспілки приймається Виборним органом первинної профспілкової організації у присутності члена Профспілки. 

Якщо член Профспілки без поважних причин не з’являється на засідання Виборного органу, рішення щодо вжиття заходів впливу може бути прийнято без його присутності.

За рішенням Виборного органу питання щодо застосування до члена Профспілки заходів впливу може бути винесено на розгляд зборів (конференції) первинної профспілкової організації.

Виключення з Профспілки застосовується у випадках:

- несплати членських профспілкових внесків без поважних причин упродовж шести місяців;

- порушення членом Профспілки Статуту Профспілки, якщо за останні шість місяців до нього вже застосовувалося попередження;

- вчинення дій, що завдали шкоди Профспілці, організаціям Профспілки, можуть спричинити розпад профспілкової організації, дискредитують профспілкове членство або протидіють у досягненні мети і завдань Профспілки;

- заснування членом Профспілки іншої профспілки або вступу до іншої профспілки.

Член Профспілки, обраний до складу Виборного органу, комісії чи робочої групи, який не виконує належним чином свої обов’язки, може бути переобраний у тому самому порядку, за яким його було обрано.

Рішення щодо застосування заходів впливу до голови організації Профспілки за порушення Статуту Профспілки, неналежне виконання обов’язків може прийматися Виборним органом відповідної організації Профспілки або вищим за статусом Виборним органом.

Стаття 34. Рішення щодо застосування заходів впливуможе бути оскаржено членом Профспілки у десятиденний термін до вищого за статусом Виборного органу Профспілки, організації Профспілки, що не зупиняє його дію.

Стаття 35. Особа, яка вибула з Профспілки добровільно або виключена з неї: 

- не має прав на користування спільним профспілковим майном, сума сплачених нею членських профспілкових внесків не повертається;

- може бути знову прийнята до Профспілки на загальних підставах, але не раніше ніж через один рік.



ІV. Організаційна структура Профспілки

Стаття 36. Профспілка має галузеву сферу діяльності.

Основою Профспілки є члени Профспілки, які об’єднуються в первинні профспілкові організації та територіальні організації Профспілки. 

Організації Профспілки можуть мати статус: первинної, місцевої, обласної, республіканської і діють у межах повноважень, визначених законодавством та Статутом Профспілки. 

Стаття 37. Організаціями Профспілки є:

1. Первинна профспілкова організація – добровільне об’єднання членів Профспілки, які, як правило, працюють в одному Закладі охорони здоров’я, Органі управління, ФОП; навчаються або працюють в одному Навчальному закладі. 

З ініціативи вищого за статусом Виборного органу організації Профспілки у юридичних особах з розгалуженою структурою, наявністю територіально відокремлених підрозділів тощо можуть створюватися об’єднані первинні профспілкові організації Профспілки.

Об’єднана первинна профспілкова організація здійснює свою діяльність в порядку, визначеному статтями 55-69 цього Статуту. 

У разі відсутності у Закладі охорони здоров’я, Органі управління, Навчальному закладі, ФОП, необхідної кількості членів Профспілки для створення первинної профспілкової організації, члени Профспілки можуть створювати первинну профспілкову організацію за територіальною ознакою.  

2. Територіальна організація Профспілки: 

1. Місцева організація - добровільне об’єднання членів Профспілки, які перебувають на обліку в первинних профспілкових організаціях, що діють на території однієї адміністративно-територіальної одиниці (об’єднаної територіальної громади, району, міста, району в місті). 

2. Обласна організація - добровільне об’єднання членів Профспілки, які перебувають на обліку в первинних профспілкових організаціях, що діють в межах відповідної області, міст Києва та Севастополя. 

3. Республіканська організація - добровільне об’єднання членів Профспілки, які перебувають на обліку в первинних профспілкових організаціях, що діють на території Автономної Республіки Крим.

Стаття 38. Вищими керівними органами Профспілки, організацій Профспілки є:

1. Збори членів Профспілки або конференція первинної профспілкової організації (далі – збори (конференція)) - у первинній профспілковій організації.

2. Конференція  - у об’єднаній первинній профспілковій організації, місцевих, обласних та республіканській організаціях Профспілки.

3. З’їзд -  у Профспілці.

Стаття 39. Керівними Виборними органами Профспілки, організацій Профспілки є:

1. Профспілковий комітет (далі – профком) - у первинній профспілковій організації.

У первинній профспілковій організації з чисельністю членів Профспілки менше 15 осіб за рішенням зборів може обиратися профорганізатор, який виконує повноваження профкому.

2. Комітет (Рада) - у місцевих, обласних та республіканській організаціях Профспілки.

3. Рада Профспілки – у Профспілці.

Стаття 40. Виконавчими Виборними органами Профспілки, організацій Профспілки є:

1. Президія (Виконавчий комітет) (далі - Виконком) - у місцевій, обласній та республіканській організаціях Профспілки.

2. Виконком Профспілки - у Профспілці.

Стаття 41. Вищими за статусом Виборними органами Профспілки, організацій Профспілки є:

1. Рада Профспілки, Виконком Профспілки - для первинних, місцевих, обласних та республіканської організацій Профспілки.  

2. Комітет (Рада), Президія (Виконком) обласних та республіканської організацій Профспілки - для первинних, місцевих організацій Профспілки в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

3. Комітет (Рада), Президія (Виконком) місцевих організацій Профспілки - для первинних профспілкових організацій в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці. 

Стаття 42. Термін повноважень Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки – п’ять років. 

Повноваження Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки дійсні до формування нового складу Виборних органів.

Стаття 43. Один раз на п’ять років в обов’язковому порядку в Профспілці, організації Профспілки проводиться з’їзд, конференція, збори, на яких заслуховується звіт про роботу Виборного органу та проводяться вибори голови Профспілки, організації Профспілки та персонального складу відповідного Виборного органу. 

Проведення звітів і виборів у встановлені терміни є обов’язковим. У разі їх порушення первинною профспілковою організацією, територіальною організацією Профспілки, зокрема і у зв’язку із загрозою військового, техногенного, природного чи іншого характеру, вищий за статусом Виборний орган упродовж не більше трьох місяців приймає рішення, яким призначає збори, конференцію в цій організації, зокрема, на дату після припинення дії відповідної обставини. 

В рішенні також зазначається, що повноваження голови організації та Виборних органів дійсні до формування нового складу Виборного органу та обрання голови організації Профспілки.

Стаття 44. В умовах настання обставин непереборної сили (військові дії, природні та техногенні катастрофи, запровадження надзвичайного стану, карантинних або інших протиепідемічних та обмежувальних заходів тощо), які встановлюються законодавством, збори, конференція, з’їзд можуть проводитися в режимі відеоконференції (онлайн-засідання). 

Стаття 45. Персональний склад Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки формується шляхом виборів безпосередньо на зборах, конференціях, з’їзді, а також шляхом затвердження при прямому делегуванні первинними профспілковими організаціями, місцевими та обласними організаціями Профспілки.

Форма голосування щодо персонального складу Виборних органів (відкрита, таємна) визначається зборами, конференціями, з’їздом.

Стаття 46.Член Виборного органу не може одноосібно здійснювати функції покладені на Виборний орган.

Кожен член Виборного органу під час голосування має один голос і не може передавати його іншій особі.

  Повноваження члена Виборного органу припиняються у разі його смерті, визнання безвісно відсутнім, оголошення померлим, або в разі обрання (затвердження) нового складу відповідного Виборного органу.

Член Виборного органу може бути достроково виведений зі складу Виборного органу, за рішенням відповідного Виборного органу у разі:

1. Подання відповідної заяви за власним бажанням. 

2. Припинення членства у Профспілці. 

3. Припинення ним громадянства України або виїзду на постійне місце проживання за межі території України.

4. Неможливості виконувати свої обов’язки за станом здоров’я. 

5. Порушення Статуту Профспілки, неналежного виконання ним своїх обов’язків, зокрема, неучасті без поважних причин у двох підряд засіданнях Виборного органу.

6. Визнання його недієздатним або обмеження його цивільної дієздатності.

7. Припинення трудових відносин із Закладом охорони здоров’я, Органом управління, Навчальним закладом, ФОП.

8. Звільнення з посади голови, заступника голови Профспілки, організації Профспілки.

Стаття 47. Рішення про дату скликання, місце і форму проведення, порядок денний, норму представництва, порядок обрання делегатів ухвалюється відповідним Виборним органом та оголошується не пізніше ніж:

- за п’ять днів до зборів первинної профспілкової організації;

- за десять днів до конференції первинної профспілкової організації;

- за п'ятнадцять днів до конференції територіальної організації Профспілки; 

- за один місяць до з’їзду Профспілки.

Стаття 48. Дострокові вибори Виборного органу проводяться на термін, що залишився до кінця повноважень Виборного органу, визначеного у рішенні про його формування:

- на письмову вимогу не менш ніж однієї третини членів Профспілки, об’єднуваних відповідною організацією;

- на вимогу однієї третини організацій Профспілки за рішенням їх Виборних органів;

- за рішенням вищого за статусом Виборного органу.

Стаття 49. Основною формою роботи Виборних органів є засідання, які передбачають фізичну присутність членів Виборного органу для обговорення та ухвалення рішень з питань порядку денного засідання.

На час загрози поширення епідемії, пандемії та/або у разі загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру, обмежувальних заходів засідання Виборних органів можуть також проводитися в режимі:

- відеоконференції із застосуванням сучасних технологій дистанційного спілкування;

- заочної участі, коли члени Виборного органу особисто, але кожний окремо розглядають проєкти рішень Виборного органу та надають своє рішення засобами електронного зв’язку.

Рішення Виборного органу з окремих невідкладних питань можуть прийматися шляхом опитувального голосування. У цьому випадку членам Виборного органу на підставі розпорядження голови Профспілки, організації Профспілки надсилається проєкт рішення Виборного органу. 

Голосування шляхом опитувального голосування вважається таким, що відбулося, якщо в ньому взяло участь більше двох третіх членів Виборного органу, а рішення прийнятим – якщо за нього висловилась більшість членів Виборного органу, які взяли участь у опитувальному голосуванні.

Стаття 50. Збори вважаються правомочними, якщо в них беруть участь більше половини членів Профспілки, які перебувають на обліку в первинній профспілковій організації. 

Конференція, з’їзд вважаються правомочними, якщо в них беруть участь не менше двох третіх делегатів від загальної кількості обраних делегатів.

Засідання Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки вважаються правомочними, якщо в них беруть участь більше половини членів Виборного органу від загального складу Виборного органу. 

Стаття 51. Рішення зборів, конференцій, з’їзду, Виборних органів ухвалюються у формі постанови, резолюції, звернення, заяви та оформлюються у вигляді окремих постанов або відображаються у тексті протоколу. 

Рішення вважаються ухваленими, якщо за них проголосувало більше половини присутніх членів Виборного органу, учасників зборів, делегатів конференції, з’їзду за наявності кворуму під час прийняття відповідних рішень, за винятком рішень про виключення з Профспілки і рішення про внесення змін до Статуту Профспілки, для прийняття яких потрібно не менше двох третіх голосів, та рішення  про припинення (саморозпуск) Профспілки, організації Профспілки, для прийняття якого потрібно не менше трьох четвертих голосів.

Збори, конференція, з’їзд, Виборний орган можуть приймати процедурні та інші рішення, які заносяться до їх протоколів.

Стаття 52. Зміна відомчої належності, власника або уповноваженого ним органу, організаційно-правової форми або реорганізація юридичної особи, у якій діє первинна профспілкова організація, не можуть бути підставою для припинення її діяльності або зміни належності до Профспілки.

Якщо внаслідок реорганізації юридичної особи в ній працюють члени Профспілки, які перебувають на обліку у різних первинних профспілкових організаціях, такі організації або Виборний орган вищої за статусом організації Профспілки можуть приймати рішення про реорганізацію їх в одну первинну профспілкову організацію або про забезпечення обліку всіх членів Профспілки, які працюють у відповідній юридичній особі, однією первинною профспілковою організацією.

Стаття 53. Республіканська, обласні організації Профспілки за рішенням своїх Виборних органів можуть входити до відповідних територіальних об’єднань організацій профспілок, які є членськими організаціями Федерації профспілок України та вільно виходити з них.



V. Первинні профспілкові організації 

Стаття 54. Первинною організацією Профспілки є первинна профспілкова організація, яка створюється на добровільних засадах у Закладах охорони здоров’я, Органах управління, Навчальних закладах та ФОП за наявності не менше трьох осіб, які є членами Профспілки або виявили бажання вступити до неї та створити первинну профспілкову організацію.

Питання про створення первинної профспілкової організації і входження її до Профспілки вирішується установчими зборами з наступним повідомленням вищого за статусом Виборного органу.

На підставі рішення вищого за статусом Виборного органу первинній профспілковій організації видається Свідоцтво про її належність до Профспілки за зразком, затвердженим Виконкомом Профспілки.

Якщо в Закладі охорони здоров’я, Органі управління, ФОП, Навчальному закладі є менше трьох членів Профспілки, вони можуть створювати первинну профспілкову організацію за територіальною ознакою. 

У Закладі охорони здоров’я, Органі управління, ФОП, як правило, може бути створена та діяти  одна первинна профспілкова організація Профспілки. 

Стаття 55. У Навчальних закладах можуть створюватись як самостійні первинні профспілкові організації – працівників та студентів, так і первинна профспілкова організація, що їх об’єднує.

Стаття 56. Порядок організації роботи первинної профспілкової організації, профкому, підготовка та ухвалення рішень зборами (конференцією), профкомом, розгляд ними процедурних питань визначається Положенням про первинну профспілкову організацію Профспілки, що затверджується Радою Профспілки.

Стаття 57. Повноваження первинної профспілкової організації:

1. Представляє та захищає інтереси членів Профспілки, яких вона об’єднує, в місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцем.

2. Бере участь у колективних переговорах та укладанні колективного договору в Закладі охорони здоров’я, Навчальному закладі, Органі управління та ФОП, здійснює контроль за його виконанням.

3. Захищає права членів Профспілки, яких вона об’єднує, на працю.

4. Здійснює громадський контроль за додержанням законодавства про працю та про охорону праці  в Закладі охорони здоров’я, Навчальному закладі, Органі управління та ФОП.

5. Представляє інтереси застрахованих осіб в комісії із соціального страхування.

6. Розглядає надану роботодавцем інформацію про причини наступних звільнень в Закладі охорони здоров’я, Навчальному закладі, Органі управління та ФОП, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень тощо.

7. Представляє інтереси членів Профспілки, яких вона об’єднує в органах, що розглядають індивідуальні трудові спори. 

Представляє інтереси працівників Закладу охорони здоров’я, Навчального закладу, Органу управління та ФОП у процесі вирішення колективних трудових спорів у порядку, встановленому законодавством.

8. Організовує та проводить страйки, збори, мітинги, походи, демонстрації на захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників Закладу охорони здоров’я, Навчального закладу, Органу управління та ФОП відповідно до закону.   

9. Бере участь у розвитку масової фізичної культури, туризму, підтримці спортивних товариств і туристичних організацій.

10. Вирішує інші питання діяльності первинної профспілкової організації, спрямовані на реалізацію визначених Статутом мети та завдань Профспілки.

Стаття 58. Вищим керівним органом первинної профспілкової організації є збори (конференція), які скликаються за необхідності, але не рідше одного разуна рік. 

Стаття 59. Збори (конференція) скликаються:

1. Профкомом:

- з власної ініціативи;

- на письмову вимогу не менше третини членів Профспілки, які перебувають на обліку в первинній профспілковій організації;

- на вимогу Ревізійної комісії згідно із її рішенням за результатами проведеної перевірки.

2. Головою первинної профспілкової організації шляхом прийняття відповідного розпорядження, якщо у складі профкому залишилося менше половини від кількісного складу, визначеного у рішенні про його обрання.

3. За рішенням вищого за статусом Виборного органу.

Голова первинної профспілкової організації, заступник голови (у разі його обрання), голови Ревізійної та Мандатної комісій є делегатами конференції за посадами.

Стаття 60. Повноваження зборів (конференції) первинної профспілкової організації:

1. Визначають пріоритетні напрями діяльності первинної профспілкової організації згідно із рішеннями з’їзду, Виборних органів Профспілки, конференції та Виборних органів вищих за статусом організацій Профспілки.

2. Щорічно заслуховують звіти профкому і Ревізійної комісії.

3. Обирають своїх представників під час формування Виборних органів вищих за статусом організацій Профспілки шляхом прямого делегування з правом їх заміни.

4. Обирають голову первинної профспілкової організації та визначають форму здійснення ним повноважень (трудові відносини, громадські засади).

Обирають профорганізатора за чисельності в організації менше 15 членів Профспілки.

5. Визначають кількісний склад та обирають персональний склад профкому. 

6. Затверджують щорічно кошторис первинної профспілкової організації.

7. Заслуховують звіти роботодавця з питань виконання положень колективного договору, дотримання норм трудового законодавства.

8. Ухвалюють рішення про припинення первинної профспілкової організації (саморозпуск) відповідно до законодавства та Статуту Профспілки. 

9. Обирають делегатів на конференції вищих за статусом організацій Профспілки.

10. Обирають голову і персональний склад Ревізійної комісій.

11. Можуть обирати голову і персональний склад Мандатної комісії.

12. Достроково припиняють повноваження голови та членів профкому, голів та членів Ревізійної і Мандатної комісій у зв’язку з неналежним виконанням ними своїх обов’язків, порушенням Статуту Профспілки.

13. Вирішують інші питання, пов’язані з виконанням статутних завдань Профспілки.

14. Можуть ухвалювати рішення про делегування окремих повноважень профкому.

Стаття 61. Керівним Виборним органом первинної профспілкової організації, через який вона здійснює свої повноваження щодо представництва і захисту прав та законних інтересів членів Профспілки, є профком первинної профспілкової організації.

Голова первинної профспілкової організації є членом профкому за посадою.

Засідання профкому проводиться за необхідності, але не рідше одного разу на три місяці. 

В засіданні профкому з правом дорадчого голосу може брати участь голова Ревізійної комісії первинної профспілкової організації.

Перше засідання новообраного складу профкому скликається головою первинної профспілкової організації, про що робиться відповідне оголошення після закінчення зборів (конференції).

Стаття 62. Повноваження профкому:

1. Визначає пріоритетні напрями роботи первинної профспілкової організації відповідно до статутних завдань, рішень зборів (конференції) первинної профспілкової організації та вищих за статусом Виборних органів.

2. Спільно з роботодавцем вирішує питання запровадження, перегляду норм праці.

3. Бере участь у вирішенні питань оплати праці працівників Закладу охорони здоров’я, Органу управління, Навчального закладу, ФОП, форм і систем оплати праці, розцінок, тарифних сіток схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат тощо.

4. Ініціює проведення переговорів, укладає та контролює виконання колективного договору, звітує про його виконання на зборах (конференції) трудового колективу, звертається з вимогою до відповідних органів про притягнення до відповідальності посадових осіб роботодавця за невиконання умов колективного договору.

5. Спільно з роботодавцем вирішує питання робочого часу і часу відпочинку, погоджує графіки роботи (змінності) та надання відпусток, запровадження підсумованого обліку робочого часу, дає дозвіл на проведення надурочних робіт, робіт у вихідні дні тощо.

6. Разом з роботодавцем вирішує питання соціального розвитку Закладу охорони здоров’я, Органу управління, Навчального закладу, ФОП, поліпшення умов праці (навчання), матеріально-побутового, медичного обслуговування працівників (осіб, які навчаються).

7. Бере участь у вирішенні соціально-економічних питань, визначенні та затвердженні переліку і порядку надання працівникам (особам, які навчаються). соціальних пільг.

8. Бере участь у розробці правил внутрішнього трудового розпорядку Закладу охорони здоров’я, Органу управління, Навчального закладу, ФОП.

9. Представляє інтереси працівників за їх дорученням під час розгляду індивідуальних трудових спорів та в колективному трудовому спорі, сприяє його вирішенню.

10. Ухвалює рішення про вимогу до роботодавця розірвати трудовий договір (контракт) з керівником Закладу охорони здоров’я, Органу управління, Навчального закладу, якщо він порушує законодавство про працю, охорону праці, ухиляється від участі у переговорах щодо укладення або зміни колективного договору, не виконує зобов’язань за колективним договором. 

11. Дає згоду або відмовляє у наданні згоди на зміну умов трудового договору, оплати праці, розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у випадках, передбачених законодавством. 

12. Бере участь у розслідуванні нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, роботі комісії з питань охорони праці Закладу охорони здоров’я, Органу управління, Навчального закладу, ФОП, здійснює контроль за своєчасністю та повнотою виплати матеріального відшкодуванням (страхових виплат) потерпілому згідно з законодавством.

13. Здійснює громадський контроль за додержанням законодавства про працю та охорону праці, за забезпеченням у Закладі охорони здоров’я, Органі управління, Навчальному закладі, ФОП безпечних та нешкідливих умов праці, виробничої санітарії, правильним застосуванням установлених умов оплати праці, вимагає усунення виявлених недоліків.  

14. Здійснює контроль через своїх представників у комісії із соціального страхування з тимчасової втрати працездатностіу призначенні допомоги з соціального страхування, направлені працівників на лікування (оздоровлення).

15. Направляє працівників на санаторно-курортне лікування та оздоровлення. Сприяє оздоровленню та відпочинку членів Профспілки та їх сімей, організації їх дозвілля, розвитку самодіяльної художньої та технічної творчості, фізичної культури і спорту, туризму.

16. Укладає договір з роботодавцем (Навчальним закладом) щодо перерахування утриманих членських профспілкових внесків.

17. Ухвалює рішення про проведення та участь у мітингах, зборах, демонстраціях, страйках, інших заходах, що не суперечать законодавству, спрямованих на захист інтересів членів Профспілки.

18. Приймає звернення до органів державної та місцевої влади, органів місцевого самоврядування, роботодавця, Навчального закладу, домагається реалізації висунутих вимог і пропозицій.

19. Розглядає заяви і скарги членів Профспілки, представляє і захищає їх інтереси в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, судових органах.

20. Звільняє голову первинної профспілкової організації за власним бажанням, а також з інших підстав, передбачених трудовим законодавством. 

У разі дострокового припинення повноважень голови первинної профспілкової організації голова може обиратися профкомом із його складу на термін дії повноважень профкому, що залишився. У цьому випадку профком ухвалює рішення щодо проведення довиборів нового члена профкому.

21. Визначає, за погодженням з вищим за статусом Виборним органом, фонд оплати праці та чисельність штатних працівників апарату первинної профспілкової організації, затверджує її штатний розпис та внесення до нього змін.

22. Виводить зі свого складу членів профкому у випадках, передбачених Статутом Профспілки.

23. За поданням голови первинної профспілкової організації може обирати заступника голови. 

24. Ухвалює рішення про зміну назви первинної профспілкової організації,  зміну місцезнаходження (юридичної адреси), інших відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. 

25. У межах затвердженого кошторису ухвалює рішення про відзначення профактиву і членів профкому, виділення коштів на проведення організаційно-інформаційної, культурно-масової і спортивної роботи, фінансово-господарської діяльності, придбання путівок на санаторно-курортне оздоровлення та відпочинок, фінансування інших видатків з метою реалізації статутних завдань.

26. Визначає організаційну структуру первинної профспілкової організації, приймає рішення про створення чи ліквідацію профспілкових організацій структурних підрозділів, профспілкових груп (далі – профгрупа) відповідно до структури Закладу охорони здоров’я, Органу управління, Навчального закладу, ФОП.

27. Ухвалює рішення про створення постійних та тимчасових комісій, робочих груп тощо. 

28. Приймає до Профспілки та виключає із Профспілки. 

29. Організовує облік членів Профспілки.

30. Заохочує членів Профспілки та вживає до них заходи впливу за порушення Статуту Профспілки.

31. Ухвалює рішення про надання членам Профспілки виплат чи відшкодувань, цільової та нецільової допомоги, зокрема матеріальної, безповоротної та поворотної фінансової допомоги.

32. Ухвалює рішення щодо форми організації бухгалтерського обліку.  

33. Затверджує фінансові, статистичні та інші звіти первинної профспілкової організації.

34. Може ухвалювати рішення про делегування частини своїх повноважень профспілковій організації структурного підрозділу, профгрупі, голові первинної профспілкової організації, крім повноважень, делегованих профкому зборами (конференцією), а також Виборному органу вищої за статусом організації Профспілки.

Стаття 63. Голова первинної профспілкової організації підзвітний зборам (конференції), в період між ними – профкому.

Повноваження голови первинної профспілкової організації:

1. Здійснює керівництво первинною профспілковою організацією, очолює профспілковий комітет за посадою.

2. Організовує виконання рішень профкому, зборів (конференції), вищих за статусом Виборних органів.

3. Без доручення представляє первинну профспілкову організацію у судах, у взаємовідносинах з іншими юридичними та фізичними особами, колегіальними органами, їх уповноваженими представниками.

4. Скликає, відкриває, головує та закриває засідання профкому, організовує підготовку необхідних матеріалів до засідань профкому, підписує ухвалені рішення та протоколи засідань. 

Відкриває збори (конференцію) первинної профспілкової організації.

5. Підписує колективний договір, стороною якого є профком, та організовує контроль за його виконанням.

6. Підписує договори (угоди) з роботодавцем, юридичними та фізичними особами з питань, віднесених до компетенції первинної профспілкової організації.

7. Підписує звернення, пропозиції, подання, листи до роботодавця, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб з питань, пов’язаних зі здійсненням повноважень первинної профспілкової організації.

8. Приймає на роботу штатних працівників виконавчого апарату первинної профспілкової організації, визначає та затверджує їх функціональні обов’язки, застосовує до них заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення, звільняє з роботи з підстав і в порядку, передбачених законодавством.

9. Виконує функції розпорядника коштів первинної профспілкової організації, відкриває та закриває рахунки в банківських установах, забезпечує бухгалтерський облік та відповідну фінансову звітність.

Щорічно звітує про витрачання коштів відповідно до затвердженого на зборах (конференції) кошторису.

10. Дає доручення членам профкому щодо підготовки документів, інформації до засідання профкому, зборів (конференції).

11. Організує ведення діловодства первинної профспілкової організації, своєчасне оформлення протоколів, рішень, інших документів, складання та надання у відповідні органи статистичної та фінансової звітності.

12. Організовує упорядкування та передачу в архів документів первинної профспілкової організації.

13. Веде особистий прийом членів Профспілки та організовує їх прийом членами профкому, своєчасно розглядає звернення членів Профспілки.

14. Здійснює контроль за надходженням членських профспілкових внесків та своєчасним і повним обсягом їх перерахуванням вищим  за статусом організаціям Профспілки.

15. Організовує навчання профспілкових працівників та профспілкового активу.

16. Визначає функціональні обов’язки заступника голови.

17. Здійснює інші повноваження, не віднесені до компетенції профкому.

Голова первинної профспілкової організації ухвалює рішення з питань, віднесених до його компетенції, одноосібно - шляхом оформлення розпорядження.

Стаття 64. У разі набуття головою первинної профспілкової організації повноважень керівника Закладу охорони здоров’я, Органу управління, Навчального закладу, ФОП, працівниками якої є члени Профспілки, його повноваження як голови та члена профкому припиняються.

Стаття 65. Голова первинної профспілкової організації з чисельністю членів Профспілки менше 15 осіб - профорганізатор ухвалює рішення з питань, віднесених до повноважень, визначених статтями 62 і 63 Статуту, одноосібно та оформлює їх розпорядженнями.

Стаття 66. Рішення профкому (профорганізатора), ухвалені з порушенням Статуту Профспілки, рішень вищих за статусом Виборних органів, законодавства, скасовуються ними з власної ініціативи або за рішенням вищих за статусом Виборних органів.

Стаття 67. У разі не проведення після закінчення п’ятирічного терміну звітів і виборів у  первинній профспілковій організації та/або не проведення засідань Виборних органів у встановлені Статутом Профспілки строки з поважних причин більше двох разів поспіль, вищий за статусом Виборний орган організації Профспілки може вживати заходи по забезпеченню прав членів Профспілки, зокрема:

- призначати зі свого складу профспілкового представника уповноваженого здійснювати представництво інтересів членів Профспілки, які перебувають на обліку у цій організації, який діє в межах прав, визначених статтею 63 Статуту Профспілки та/або

- виконувати повноваження профкому цієї організацій, передбачені статтею 62 Статуту Профспілки.

Про прийняття відповідного рішення вищий за статусом Виборний орган повідомляє роботодавця (керівника Навчального закладу) та членів Профспілки.

Стаття 68. Вищий за статусом Виборний орган організації Профспілки може ухвалити рішення про припинення діяльності первинної профспілкової організації як організаційної структури у разі:

- невиконання вимог Статуту Профспілки, рішень Профспілки, вищих за статусом Виборних органів організацій Профспілки;

- вчинення дій, спрямованих на розкол Профспілки;

- неперерахування без поважних причин упродовж трьох місяців поспіль до вищих за статусом організацій Профспілки членських профспілкових внесків у розмірах, визначених Статутом Профспілки;

- реорганізації Закладу охорони здоров’я, Органу управління, Навчального закладу шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення;

- якщо на обліку у первинній профспілковій організації залишилося менше трьох членів Профспілки; 

- у інших випадках, передбачених Статутом Профспілки. 

Стаття 69. Первинна профспілкова організація може припинити свою діяльність шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) чи ліквідації (саморозпуску) за рішенням зборів (конференції), рішенням вищого за статусом Виборного органу організації Профспілки або після набрання законної сили рішення суду про примусовий розпуск первинної профспілкової організації у випадках, передбачених законодавством.

  Рішення про припинення ухвалюються зборами (конференцією) або Вищим за статусом Виборним органом організації Профспілки відповідно до законодавства та Статуту Профспілки.

Первинна профспілкова організація повинна завчасно, але не менш ніж за один місяць до зборів (конференції), повідомити щодо припинення відповідний вищий за статусом Виборний орган організації Профспілки.

У зборах (конференції) первинної профспілкової організації, на яких розглядається питання щодо припинення первинної профспілкової організації, обов’язковою є участь представника вищого за статусом Виборного органу організації Профспілки.

У разі припинення первинної профспілкової організації як юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) зборами (конференцією) або рішенням вищого за статусом Виборного органу організації Профспілки приймається рішення про передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету; призначається комісія з реорганізації (ліквідації), яка діє відповідно до законодавства та рішень органу, що ухвалив рішення про припинення.

Усі документи ліквідованої первинної профспілкової організації здаються до архіву, реорганізованої - правонаступнику.



VI. Територіальні організації Профспілки

Стаття 70. Територіальні організації Профспілки створюються на установчих зборах (конференціях) представників первинних профспілкових організацій за рішеннями їх Виборних органів.

Стаття 71. Повноваження територіальної організації Профспілки:

1. Представляє і захищає трудові, соціально-економічні права й інтереси членів Профспілки в органах державної влади, на відповідному територіальному рівні в місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, судах, у відносинах з роботодавцями, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями.

2. Бере участь у веденні колективних переговорів, укладає територіальну угоду від імені працівників у порядку, встановленому законодавством, здійснює контроль за її виконанням.

3. Захищає права членів Профспілки, яких вона об’єднує, на працю, здійснює громадський контроль за додержанням законодавства про працю та охорону праці. 

4. Бере участь у розробленні територіальних програм зайнятості, проводить спільні консультації з цих проблем з роботодавцями, їх організаціями та об’єднаннями, а також з органами місцевої виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пропонує заходи щодо соціального захисту членів Профспілки, які вивільняються.

5. Представляє інтереси членів Профспілки в органах, що розглядають індивідуальні трудові спори.

Представляє інтереси працівників відповідної території під час вирішення колективних трудових спорів у порядку, встановленому законодавством.

6. Організовує та проводить страйки, збори, мітинги, походи, демонстрації на захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників на відповідній території згідно із законом.

7. Бере участь у розвитку на відповідній території масової фізичної культури, художньої творчості.

 8. Вирішує інші питання діяльності територіальної організації, спрямовані на реалізацію визначених Статутом мети та завдань Профспілки.

Стаття 72. Порядок організації роботи територіальної організації Профспілки, Комітету (Ради), Президії (Виконкому) територіальної організацій, підготовка та ухвалення рішень конференцією, Комітетом (Радою), Президією (Виконкомом), розгляд ними процедурних питань визначається Положенням про територіальну організацію Профспілки, що затверджується Радою Профспілки.

Стаття 73. Конференції територіальнихорганізацій Профспілки проводяться за необхідності, але не рідше одного разу на п’ять років за рішенням Комітету (Ради) відповідної територіальної організації Профспілки.

Голова територіальної організації Профспілки, заступник голови, голови Ревізійної та Мандатної  комісій є делегатами конференції за посадами.

Стаття 74. Повноваження конференції територіальної організації Профспілки:

1. Визначає основні напрями діяльності відповідної територіальної організації.

2. Координує та контролює діяльність нижчих за статусом організацій Профспілки на виконання статутних завдань та рішень з’їзду, Виборних органів Профспілки, вищих за статусом організацій Профспілки.

3. Ухвалює рішення з питань захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки, прав організацій Профспілки. Приймає відповідні звернення, заяви, постанови.

4. Заслуховує повідомлення Мандатної комісії, приймає відповідні рішення.

5. Заслуховує звіт про роботу Виборних органів територіальної організації Профспілки.

6. Заслуховує звіт про діяльність Ревізійної комісії та затверджує його.

7. Обирає голову територіальної організації Профспілки терміном на п’ять років та визначає форму здійснення ним своїх повноважень (трудові відносини, громадські засади).

8. Обирає або затверджує у разі прямого делегування склад Комітету (Ради) територіальної організації.

9. Обирає голів та персональний склад Ревізійної та Мандатної комісій терміном на п’ять років.

10. Обирає делегатів на конференції вищих за статусом організацій Профспілки, з’їзд Профспілки, територіального профспілкового об’єднання, до складу якого входить організація, а також кандидатури до складу Виборних органів вищої за статусом територіальної організації, Ради Профспілки. 

11. Вирішує інші питання статутної діяльності територіальної організації Профспілки.

12. Може делегувати окремі повноваження Комітету (Раді) територіальної організації Профспілки. 

Стаття 75. У період між конференціями керівним Виборним органом територіальної організації є відповідний Комітет (Рада).

Засідання Комітету (Ради) проводяться за необхідності, але не рідше одного разу на рік. 

Перше засідання новообраного складу Комітету (Ради) скликається головою територіальної організації Профспілки, про що робиться відповідне оголошення після закінчення конференції. 

Голова територіальної організації Профспілки є членом Комітету (Ради) за посадою.

Стаття 76. Повноваження Комітету (Ради)територіальної організації Профспілки: 

1. Представляє і захищає інтереси членів Профспілки на відповідній території у відповідних органах державної влади, місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, судових органах, у взаємовідносинах з роботодавцями, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями, громадськими об’єднаннями. Приймає звернення та заяви до органів державної та місцевої влади, органів місцевого самоврядування, домагається реалізації висунутих вимог і пропозицій.

2. Здійснює громадський контроль за додержанням законодавства про працю та про охорону праці. 

3. Спрямовує діяльність і координує роботу нижчих за статусом організацій Профспілки щодо виконання програмних і статутних завдань Профспілки, рішень вищих за статусом Виборних органів та власних рішень. 4. Надає нижчим за статусом організаціям Профспілки методичну, організаційну і правову допомогу та підтримку, контролює виконання ними Статуту Профспілки, рішень вищих за статусом Виборних органів.

5. Веде переговори й укладає угоди (договори) з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Бере участь у розробці соціальних програм, домагається включенням до них пільг і гарантій працівникам Закладів охорони здоров’я, Органів управління, Навчальних закладів, ФОП, особам, що навчаються.

6. Ухвалює рішення щодо колективних дій організацій Профспілки на захист прав та інтересів членів Профспілки, організовує проведення відповідних заходів, ініціює колективні трудові спори (конфлікти) у випадках, передбачених законодавством.

7. Ухвалює рішення про скликання конференції територіальної організації Профспілки, затверджує дату, місце та форму її проведення, проєкт порядку денного, може попередньо розглядати документи, що виносяться на розгляд конференції. 

8. Встановлює кількісний склад Комітету (Ради) територіальної організації та норму представництва під час прямого делегування до його складу нижчими за статусом організаціями Профспілки.

9. Координує та надає допомогу первинним профспілковим організаціям у веденні  колективних переговорів, підготовці проєктів колективних договорів та здійсненні контролю за їх виконанням.

10. Затверджує кошторис Комітету (Ради) територіальної організації Профспілки. 

11. Може створювати окремі фонди.

12. Обирає голову територіальної організації Профспілки на термін повноважень Комітету (Ради), що залишився, у разі звільнення голови територіальної організації Профспілки за власним бажанням або з інших підстав, передбачених трудовим законодавством та визначає форму здійснення ним своїх повноважень (трудові відносини, громадські засади).

13. Визначає кількісний склад та обирає або затверджує під час прямого делегування персональний склад Президії (Виконкому) територіальної організації.

14. Ухвалює рішення щодо входження територіальної організації до відповідного територіального об’єднання організацій профспілок та виходу з нього.

15. Забезпечує участь представників територіальної організації  Профспілки в роботі вищих за статусом Виборних органів, вносить пропозиції щодо поліпшення їхньої діяльності.

16. Ухвалює рішення про утворення постійних і тимчасових комісій, затверджує положення про них, формує їх персональний склад.

17. Визначає порядок володіння, користування та розпорядження майном територіальної організації Профспілки. Приймає рішення з майнових питань, віднесених до його компетенції. 

18. Заслуховує інформацію про роботу Президії (Виконкому) і постійних комісій Комітету (Ради). 

19. Затверджує Положення про відзнаки організації Профспілки.

20. Виконує повноваження Виборного органу первинної профспілкової організації у випадках, передбачених Статутом Профспілки.

21. Виконує інші функції, необхідні для забезпечення діяльності територіальної організації Профспілки.

22. Може делегувати окремі повноваження Президії (Виконкому) територіальної організації Профспілки, крім повноважень, делегованих Комітету (Раді) конференцією. 

Стаття 77. Засідання Комітету (Ради) скликається Президією (Виконкомом) територіальної організації Профспілки відповідно до плану роботи організації або з власної ініціативи; на вимогу третини організацій Профспілки, що вона об’єднує, за рішенням їх Виборного органу; за рішенням вищого за статусом Виборного органу Профспілки, організації Профспілки.

Про дату, місце і форму проведення засідання Комітету (Ради) та проєкт порядку денного члени Комітету (Ради) повідомляються не пізніше ніж за десять календарних днів до запланованої дати його проведення.

У засіданні Комітету (Ради) з правом дорадчого голосу може брати участь голова Ревізійної комісії територіальної організації Профспілки.  

Стаття 78. У період між засіданнями Комітету (Ради) виконавчим Виборним органом є Президія (Виконком) територіальної організації Профспілки.

До складу Президії (Виконкому) входить за посадою голова відповідної територіальної організації. 

Засідання Президії (Виконкому) скликається головою територіальної організації Профспілки відповідно до плану роботи або з власної ініціативи голови, а також на письмову вимогу не менше ніж третини членів Президії (Виконкому).

Засідання проводяться за необхідності, але не рідше одного разу на квартал. 

У місцевих організаціях Профспілки за рішенням конференцій Президія (Виконком) може не створюватися. У цьому випадку повноваження Президії (Виконкому) виконує Комітет (Рада) територіальної організації Профспілки.

 Стаття 79. Повноваження Президії (Виконкому) територіальної організації  Профспілки:

1. Визначає тактику дій територіальної організації відповідно до завдань і повноважень, визначених Статутом Профспілки, рішень вищих за статусом Виборних органів.

2. Здійснює контроль за виконанням рішень конференції, Комітету (Ради) територіальної організації Профспілки.

3. Здійснює громадський контроль за дотриманням у Закладах охорони здоров’я, Органах управління, Навчальних закладах, ФОП трудового законодавства, інших нормативно-правових актів, що стосуються питань оплати праці, зайнятості, зміни форм власності, компенсації вартості комунальних послуг, надання житла працівникам галузі, відповідних пільг, компенсацій і допомоги тощо, захищає права та інтереси членів Профспілки за їх дорученням в судових органах з окреслених питань. 

4. Заслуховує:

- звіти про роботу організацій Профспілки, які входять до складу відповідної територіальної організації Профспілки;

- інформацію та звіти керівників Закладів охорони здоров’я, Органів управління, Навчальних закладів, інших установ і організацій щодо виконання угод (договорів), дотримання трудового законодавства України, приймає відповідні рішення. 

5. Ухвалює рішення про скликання Комітету (Ради) територіальної організації Профспілки. Забезпечує підготовку і проведення засідань Комітету (Ради) та конференції територіальної організації Профспілки.

6. Вносить пропозиції для розгляду Комітетом (Радою), конференцією територіальної організації Профспілки.

7. Звільняє голову територіальної організації Профспілки за власним бажанням, а також з інших підстав, передбачених трудовим законодавством та одночасно обирає зі складу Президії (Виконкому) голову територіальної організації Профспілки на термін дії повноважень Виборних органів та визначає форму здійснення ним своїх повноважень (трудові відносини, громадські засади). 

8. Контролює виконання кошторису Комітету (Ради) територіальної організації Профспілки.

9. Встановлює граничну чисельність працівників виконавчого апарату територіальної організації Профспілки, затверджує його структуру.

10. У межах кошторису ухвалює рішення про преміювання профактиву і голів відповідних організацій Профспілки, надання членам Профспілки профспілкової виплати, відшкодувань, цільової та нецільової допомоги, поворотної  та безповоротної фінансової допомоги, виділення коштів на реалізацію статутних завдань, проведення організаційно-інформаційної, культурно-масової і спортивної роботи, фінансово-господарської діяльності, придбання путівок на санаторно-курортне оздоровлення та відпочинок тощо.

11. Здійснює оперативне керівництво та організацію звітів і виборів у нижчих за статусом організаціях Профспілки, проведення колективних переговорів. 

12. Контролює виконання угод (договорів) укладених з відповідними органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування.

13. Ухвалює рішення щодо нагородження (відзначення) членів Профспілки, подає клопотання до вищих за статусом Виборних органів Профспілки, профоб’єднань, до складу яких входить Профспілка, про нагородження членів Профспілки відзнаками, органів держаної влади та місцевого самоврядування щодо нагородження державними нагородами.

14. Ухвалює рішення про проведення та участь у масових акціях протесту та інших колективних діях, з метою виконання завдань та мети діяльності Профспілки, солідарної підтримки. 

15. Представляє та захищає інтереси членів Профспілки, приймає звернення та заяви до органів державної та місцевої влади, органів місцевого самоврядування, домагається реалізації висунутих вимог і пропозицій.

16. Скасовує рішення нижчих за статусом Виборних органів організацій Профспілки, що ухвалені з порушенням законодавства, Статуту Профспілки, рішень вищих за статусом Виборних органів.

17. Ухвалює рішення про списання, передачу, перерозподіл, обмін, реалізацію майна територіальної організації Профспілки, в межах і порядку, визначених Комітетом (Радою).

18. Дає згоду або відмовляє у наданні згоди на розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з працівником - членом Виборного органу (профспілковим представником) у випадках, передбачених законодавством.

19. Ухвалює рішення про взяття на облік організацій Профспілки.

20. Ухвалює рішення про зміну назви організації, місцезнаходження (юридичної адреси), інших відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

21. Виконує інші повноваження, зокрема і делеговані, необхідні для забезпечення діяльності територіальної організації Профспілки.

22. Може делегувати окремі свої повноваження голові територіальної організації Профспілки, крім повноважень, делегованих Президії (Виконкому) Комітетом (Радою).

Стаття 80. Територіальну організацію Профспілки очолює голова, який/яка, як правило, має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня в галузі знань «Охорона здоров’я» або прирівняну до неї та досвід профспілкової роботи у Виборних органах організації Профспілки не менше трьох років.

Голова територіальної організації Профспілки підзвітний конференції, в період між конференціями – Комітету (Раді), Президії (Виконкому) територіальної організації Профспілки. 

Стаття 81. Повноваження голови територіальної організації Профспілки:

1. Здійснює керівництво територіальною організацією Профспілки.

2. Очолює Комітет (Раду) та Президію (Виконком) територіальної організації Профспілки за посадою.

3. Скликає, відкриває та закриває засідання Президії (Виконкому), головує на ньому, організовує підготовку необхідних матеріалів до засідань, підписує ухвалені рішення та протоколи засідань.

4. Відкриває засідання Комітету (Ради) територіальної організації Профспілки, організовує підготовку необхідних матеріалів до засідань, підписує ухвалені рішення.

5. Відкриває конференцію територіальної організації Профспілки.

6. Організовує діяльність Комітету (Ради), Президії (Виконкому) територіальної організації Профспілки. 

7. Представляє без довіреності територіальну організацію Профспілки в органах державної влади, місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, судових органах, в організаціях роботодавців, їх об’єднаннях, в інших громадських об’єднаннях.

8. Організовує роботу виконавчого апарату, несе відповідальність за його роботу. Укладає трудові договори з штатними працівниками виконавчого апарату територіальної організації Профспілки, визначає їх посадові обов’язки, застосовує до них заходи заохочення та дисциплінарні стягнення, звільняє з роботи з підстав і в порядку, передбачених законодавством України. Укладає колективний договір відповідно до законодавства України.

9. Бере участь у колективних переговорах щодо укладення територіальних, галузевих угод. Підписує договори (угоди) з організаціями роботодавців, їх об’єднаннями, юридичними та фізичними особами з питань, віднесених до компетенції територіальної організації Профспілки, а також довіреності, звіти та інші документи.

10. Контролює виконання статутних завдань та рішень вищих за статусом Виборних органів нижчими за статусом організаціями Профспілки.

11. Організовує надання практичної допомоги організаціям Профспілки, що входять до її складу, у здійсненні їх статутної діяльності.

12. Забезпечує надання членам Профспілки правової допомоги, здійснює їх особистий прийом.

13. Несе відповідальність за належну організацію:

- роботи територіальної організації Профспілки, її Виборних органів, виконавчого апарату; 

- виконання рішень Виборних органів;

- діловодства, достовірність статистичних і фінансових звітів та інших документів та своєчасне подання їх до вищих за статусом Виборних органів; 

- збереження документів та передачу їх в установленому порядку до архіву;

- ефективного використання майна територіальної організації Профспілки.

14. Відкриває та закриває рахунки в банківських установах, виконує функції розпорядника коштів територіальної організації Профспілки в межах асигнувань, передбачених кошторисом. 

15. Укладає цивільно-правові та господарські договори, організовує контроль за їх виконанням, видає довіреності.

16. Завіряє копії документів та зразки підписів голів організацій Профспілки, що входять до складу територіальної організації Профспілки, для подання до органів виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, легалізації громадських формувань, державну податкову політику, а також державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та в інших випадках.

17. Розглядає заяви та скарги членів Профспілки і приймає відповідні рішення.

18. Здійснює інші повноваження для забезпечення діяльності територіальної організації Профспілки, якщо вони не віднесені до компетенції конференції, Комітету (Ради) та Президії (Виконкому) територіальної організації Профспілки.

Голова територіальної організації Профспілки ухвалює рішення з питань, віднесених до його компетенції, одноосібно та оформляє їх розпорядженнями. 

У разі відсутності голови територіальної організації Профспілки (звільнення за власним бажанням, а також із інших підстав, передбачених трудовим законодавством: смерть, відпустка, тимчасова непрацездатність, відрядження тощо) його повноваження повним обсягом може здійснювати заступник або інша особа, уповноважена головою або Президією (Виконкомом) територіальної організації Профспілки.

Стаття 82. Територіальна організація Профспілки може бути припинена за рішенням конференції у зв’язку з ліквідацією (саморозпуском, примусовим розпуском) або в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення).

Місцева організація Профспілки може бути припинена також за рішенням Виборного органу вищої за статусом організації Профспілки у випадку неможливості проведення конференції, засідань її Виборних органів, відсутності в її складі первинних профспілкових організацій чи наявність лише однієї первинної профспілкової організації, а також у інших випадках, передбачених Статутом Профспілки.

У разі припинення територіальної організації Профспілки як юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) конференцією або Виборним органом вищої за статусом організації Профспілки приймається рішення про передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету; призначається комісія з реорганізації (ліквідації), яка діє відповідно до законодавства та рішень органу, що ухвалив рішення про припинення.

Ліквідація, реорганізація територіальної організації Профспілки як юридичної особи здійснюється відповідно до законодавства.

Ліквідація територіальної організації Профспілки не тягне за собою припинення первинних профспілкових організацій, що входили до її складу.



VII. Керівні та виборні органи Профспілки

Стаття 83. Вищим керівним органом Профспілки є з’їзд, який скликається Радою Профспілки один раз на п’ять років.

Про дату скликання, місце та форму проведення, порядок денний з’їзду оголошується не пізніш ніж за  один місяць до його відкриття.

Норма представництва, порядок і терміни обрання делегатів на з’їзд визначаються Радою Профспілки.

Делегатами з’їзду за посадами є Голова Профспілки, заступник Голови Профспілки, голови республіканської та обласних організацій Профспілки, голови Ревізійної та Мандатної комісій Профспілки, голова Молодіжної ради Профспілки.

Порядок проведення з’їзду, підготовка та прийняття ним рішень, інші процедурні питання його діяльності визначаються Регламентом з’їзду. 

Стаття 84. Позачерговий з’їзд Профспілки скликається Радою Профспілки з її ініціативи або на вимогу не менш ніж 1/3 обласних організацій Профспілки за рішеннями їх Виборних органів.

Рішення Ради Профспілки про скликання й порядок денний позачергового з’їзду ухвалюється не пізніше ніж за 15 календарних днів до його відкриття.

Стаття 85. Повноваження з’їзду Профспілки:

1. Визначає завдання і стратегію дій Профспілки щодо захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.

2. Заслуховує повідомлення Мандатної комісії Профспілки, приймає відповідні рішення.

3. Затверджує Регламент з’їзду.

4. Заслуховує звіт Ради Профспілки.

5. Заслуховує звіт Ревізійної комісії Профспілки та затверджує його.

6. Обирає терміном на п’ять років Голову Профспілки та визначає форму здійснення ним своїх повноважень (трудові відносини, громадські засади); звільняє Голову Профспілки. 

7. Обирає або формує Раду Профспілки шляхом затвердження персонального складу делегованих республіканською та обласними організаціями Профспілки до її складу представників.

8. Обирає голів Ревізійної і Мандатної комісій Профспілки та їх персональний склад терміном на п’ять років.

9. Вносить зміни до Статуту Профспілки та затверджує Статут Профспілки в новій редакції.

10. Вносить зміни та затверджує Положення про Ревізійну та Мандатну комісії Профспілки, організацій Профспілки.

11. Визначає повноваження Виборних органів Профспілки щодо розпорядження майном Профспілки, вирішує питання про використання коштів і майна у разі припинення Профспілки.

12. Ухвалює рішення про перейменування Профспілки, її припинення.

13. Ухвалює рішення з приводу звернень, апеляцій організацій Профспілки до з’їзду.

14. Розглядає інші питання статутної діяльності Профспілки.

15. Може делегувати окремі свої повноваження Раді Профспілки.

Стаття 86. У період між з’їздами керівним Виборним органом Профспілки є Рада Профспілки, яка обирається або формується з’їздом з представників, делегованих від республіканської та обласних організацій Профспілки за принципом рівного представництва – по 1 особі від кожної організації з терміном повноважень п’ять років. 

До складу Ради Профспілки також входять за посадами Голова Профспілки, заступник Голови Профспілки, голови республіканської та обласних організацій Профспілки, голова Молодіжної ради Профспілки.

Стаття 87. Засідання Ради Профспілки проводяться за необхідності, але не рідше одного разу на рік.

Перше засідання новообраного складу Ради Профспілки скликається Головою Профспілки, про що робиться відповідне оголошення після закінчення з’їзду Профспілки.

В засіданні Ради Профспілки з правом дорадчого голосу може брати участь голова Ревізійної комісії Профспілки.

 Порядок проведення засідання Ради, підготовка та прийняття нею рішень, розгляд інших процедурних питань її засідання визначаються Регламентом Ради, що затверджується Радою Профспілки.  

Стаття 88. Повноваження Ради Профспілки:

1. Визначає позицію, тактику дій Профспілки, організацій Профспілки щодо захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.

2. Організовує роботу на виконання статутних положень, рішень з’їзду.

3. Ухвалює рішення про скликання з’їзду Профспілки, затверджує дату, місце і форму його проведення, проєкт порядку денного, може попередньо розглядати документи, що виносяться на розгляд з’їзду.

4. Звітує про свою діяльність перед з’їздом.

5. Визначає кількісний склад та обирає або затверджує під час прямого делегування персональний склад Виконкому Профспілки. 

6. Ухвалює рішення про утворення постійних і тимчасових комісій, затверджує положення про них та їх персональний склад.

7. Заслуховує інформацію про роботу Виконкому Профспілки, постійних та тимчасових комісій Ради Профспілки.

8. Заслуховує інформацію голів республіканської та обласних організацій Профспілки про виконання рішень Виборних органів Профспілки.

9. Ініціює, проводить колективні переговори та укладає Галузеву угоду.

10. Ухвалює рішення про вступ Профспілки до всеукраїнських і міжнародних профспілкових організацій та про вихід з них, укладення з профспілками та профоб’єднаннями договорів (угод) про співпрацю. Обирає делегатів на з’їзди, конгреси цих організацій та представників Профспілки до їх виборних органів. 

11. У період між з’їздами вносить зміни до Статуту Профспілки з метою приведення його у відповідність із законодавством та затверджує Статут Профспілки в новій редакції.

12. Обирає Голову Профспілки у разі його звільнення за власним бажанням або з інших підстав, передбачених трудовим законодавством, на термін до наступного з’їзду та визначає форму здійснення ним своїх повноважень (трудові відносини, громадські засади).

13. Приймає заяви і звернення до відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, домагається реалізації висунутих вимог і пропозицій.

14. Організовує поточну діяльність Профспілки, координує роботу первинних профспілкових організацій та територіальних організацій Профспілки.

15. Затверджує положення, рекомендації, інструкції та інші нормативні документи, що регулюють організаційні та процедурні питання діяльність Профспілки, організацій Профспілки. 

16. Розглядає і затверджує кошторис Ради Профспілки та звіт про його виконання, визначає порядок перерахування внесків на забезпечення статутної діяльності Профспілки.

17. Визначає основні принципи й порядок управління майном Профспілки та його використання, затверджує відповідні положення.

18. Ухвалює рішення про заснування юридичних осіб (участь у них), зокрема навчальних, оздоровчих закладів, відповідно до законодавства.

19. Ухвалює рішення щодо колективних дій організацій Профспілки на захист прав та інтересів членів Профспілки, організовує проведення відповідних заходів, ініціює виникнення колективного трудового спору (конфлікту) у випадках, передбачених законодавством.

20. Скасовує ухвалені Виконкомом Профспілки рішення, що не відповідають законодавству, Статуту Профспілки, рішенням з’їзду та Ради Профспілки.

21. Здійснює заходи щодо надання первинним профспілковим організаціям, територіальним організаціям Профспілки методичної, інформаційної, правової та іншої допомоги.

22. Затверджує символіку Профспілки.

23. Встановлює відзнаки Профспілки, затверджує Положення про них.

24. Здійснює інші повноваження за рішенням з’їзду.

25. Може делегувати окремі свої повноваження Виконкому Профспілки, крім повноважень, делегованих Раді Профспілки з’їздом.

Стаття 89. У період між засіданнями Ради Профспілки виконавчим Виборним органом є Виконком Профспілки, персональний склад якого затверджується Радою Профспілки терміном на п’ять років.

До складу Виконкому Профспілки за посадою входять Голова Профспілки, заступник Голови Профспілки, голови республіканської та обласних організацій Профспілки. 

Перше засідання затвердженого складу Виконкому Профспілки скликається Головою Профспілки, про що робиться відповідне оголошення по закінченню першого засідання нового складу Ради Профспілки. 

Стаття 90. Засідання Виконкому Профспілки проводиться за необхідності, але не рідше одного разу на квартал за рішенням Голови Профспілки відповідно до плану роботи або з власної ініціативи,а також на письмову вимогу не менше ніж третини членів Виконкому.

Порядок проведення засідання Виконкому, підготовка та прийняття ним рішень, розгляд інших процедурних питань на його засіданні визначаються Регламентом Виконкому, що затверджується Виконкомом Профспілки.  

Стаття 91. Повноваження Виконкому Профспілки:

1. Організовує діяльність Профспілки в період між засіданнями Ради Профспілки, координує роботу організацій Профспілки, спрямовану на виконання Статуту Профспілки, рішень з’їзду, Ради Профспілки.

2. Ухвалює рішення про скликання засідання Ради Профспілки, визначає дату, місце та форму її проведення, вносить пропозиції щодо порядку денного засідання.

3. Вносить пропозиції для розгляду Радою Профспілки, з’їздом.

4. Визначає основні положення та порядок укладення Галузевої угоди, інших угод (договорів), дає доручення щодо їх підписання та заслуховує інформацію про їх виконання.

5. Звільняє Голову Профспілки за власним бажанням, з інших підстав, передбачених трудовим законодавством.

6. Веде господарську й фінансову діяльність, розпоряджається коштами Профспілки відповідно до затвердженого кошторису.

7. Контролює своєчасність і повноту надходження відрахувань від членських профспілкових внесків до Профспілки.

8. Ухвалює рішення щодо списання, передачі, перерозподілу, обміну, здачі в оренду, реалізації майна, що належить Профспілці. 

9. Скасовує розпорядження Голови Профспілки, рішення Виборних органів нижчих за статусом організацій Профспілки, які не відповідають законодавству, Статуту Профспілки, рішенням вищих за статусом Виборних органів.  

10. Організовує і проводить навчання, підготовку, підвищення кваліфікації профспілкових кадрів та активу.

11. За поданням Голови Профспілки розглядає і затверджує граничну чисельність та структуру виконавчого апарату Профспілки у межах затвердженого кошторису.

12. Ухвалює рішення щодо нагородження відзнаками членів Профспілки, подає клопотання про нагородження членів Профспілки державними нагородами і присвоєння їм почесних звань, нагородження відзнаками профоб’єднань, до складу яких входить Профспілка.

13. Затверджує зразки печаток, штампів, бланків Профспілки, організацій Профспілки, Свідоцтва про належність організації до Профспілки.

14. Веде облік організацій Профспілки.

15. Ухвалює рішення про проведення та участь у масових акціях протесту, зокрема страйку, зборів, мітингів, демонстрацій, пікетувань та інших колективних дій, не заборонених законодавством.

16. Приймає звернення і заяви до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, домагається реалізації висунутих вимог і пропозицій.

17. Ухвалює рішення про зміну місцезнаходження (юридичної адреси) Виборних органів Профспілки, інших відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

18. Виконує інші функції, необхідні для забезпечення діяльності Профспілки, якщо вони не є компетенцією з’їзду або Ради Профспілки.

19. Може делегувати окремі свої повноваження Голові Профспілки, крім повноважень, делегованих йому Радою Профспілки.

 Стаття 92. Вищою посадовою особою Профспілки є Голова Профспілки, який/яка, як правило, має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня в галузі знань «Охорона здоров’я» або прирівняну до неї та досвід профспілкової роботи у Виборних органах Профспілки, організації Профспілки не менше п’яти років. 

Стаття 93. Голова Профспілки обирається з’їздом терміном на п’ять років.

Голова Профспілки підзвітний з’їзду, в період між з’їздами – Раді, Виконкому Профспілки.

Голова Профспілки є членом Ради, Виконкому Профспілки за посадою. 

Стаття 94. Повноваження Голови Профспілки:

1. Організовує діяльність Профспілки на виконання програмних завдань, Статуту Профспілки, рішень з’їзду, Ради та Виконкому Профспілки.

2. Здійснює керівництво Профспілкою, очолює Раду та Виконком Профспілки за посадою.

3. Скликає, відкриває, веде і закриває засідання Виконкому Ради Профспілки, підписує його рішення та протоколи засідань, організовує підготовку необхідних матеріалів на з’їзд, засідання Ради і Виконкому Профспілки.

4. Відкриває засідання Ради Профспілки, підписує ухвалені рішення.

5. Відкриває з’їзд Профспілки. 

6. Представляє Профспілку без довіреності в органах державної влади й органах місцевого самоврядування, судових органах, організаціях роботодавців, їх об’єднаннях, міжнародних та інших громадських об’єднаннях.

7. Звертається у разі необхідності до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, домагається реалізації висунутих вимог і пропозицій.

8. Організовує роботу виконавчого апарату Профспілки, приймає на роботу та звільняє працівників відповідно до трудового законодавства, визначає їх функціональні обов’язки та несе відповідальність за ефективність роботи виконавчого апарату Профспілки. Укладає колективний договір відповідно до законодавства України.

9. Розпоряджається коштами Профспілки в межах асигнувань, передбачених кошторисом.

10. Здійснює контроль за використанням майна Профспілки, діяльністю підприємств, установ і організацій, засновником (учасником) яких є Профспілка, вносить пропозиції Виконкому Профспілки щодо призначення та звільнення їх голів.

11. Укладає за рішенням Виконкому Профспілки договори щодо відчуження майна Профспілки чи його придбання, передачі в заставу та довгострокову оренду, ціна яких перевищує 10 відсотків затвердженого кошторису. Укладає інші цивільно-правові та господарські договори, організовує контроль за їх виконанням, видає довіреності.

12. Відкриває та закриває рахунки в банках та є розпорядником коштів за цими рахунками.

13. Веде особистий прийом членів Профспілки.

14. Розглядає заяви та скарги членів Профспілки і приймає відповідні рішення.

15. Видає розпорядження у межах своїх повноважень.

16.  Виконує інші функції, необхідні для забезпечення діяльності Профспілки, якщо вони не є повноваженнями з’їзду, Ради або Виконкому Профспілки.

Стаття 95. У разі відсутності Голови Профспілки (відпустка, тимчасова непрацездатність, відрядження тощо) його обов’язки виконує заступник або інша уповноважена Головою або Виконкомом Профспілки особа.

Стаття 96. Звільнення Голови Профспілки у зв’язку із закінченням термінів повноважень, порушенням Статуту Профспілки, неналежним виконанням посадових обов’язків здійснюється відповідно до норм трудового законодавства, за рішенням з’їзду.

Звільнення Голови Профспілки за власним бажанням, з інших підстав, передбачених трудовим законодавством, здійснюється за рішенням Виконкому Профспілки. 

У випадках дострокового припинення повноважень, обрання Голови Профспілки здійснюється Радою Профспілки на строк до наступного з’їзду. 

VIII. Кошти, майно і порядок здійснення фінансової та господарської діяльності

Стаття 97. Профспілка, організації Профспілки мають повну фінансову самостійність, є власниками коштів та іншого майна, необхідного для здійснення статутної діяльності.

Стаття 98. У власності Профспілки, організації Профспілки може перебувати рухоме та нерухоме майно, матеріальні та нематеріальні активи, кошти, а також інше майно, набуте на законних підставах.

Профспілка, організації Профспілки мають право здійснювати стосовно майна та коштів, що перебувають у їх власності, будь-які угоди (договори), що не суперечать статутним цілям та завданням, законодавству.

З метою реалізації статутних завдань Профспілка, її організації можуть ухвалювати рішення про здійснення необхідної господарської та фінансової діяльності шляхом створення в установленому законодавством порядку підприємств, установ, організацій, про формування відповідних фондів, кредитних спілок

Стаття 99. Джерелом надходження (формування) коштів та майна Профспілки, організацій Профспілки є:

1. Членські профспілкові внески членів Профспілки.

2. Цільові внески.

3. Кошти чи майно, що надходять безоплатно або у вигляді грантів, безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань.

4. Пасивні доходи.

5. Відрахування коштів Закладами охорони здоров’я, Органами управління,  Навчальними закладами, ФОП на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу відповідно до законодавства та колективних договорів (угод).

6. Вартість майна та послуг, отриманих первинною профспілковою організацією від роботодавця згідно з положеннями колективного договору (угоди), відповідно до законодавства. 

7. Інші надходження, не заборонені законодавством, зокрема:

- часткова оплата вартості путівки на оздоровлення в санаторно-курортних, оздоровчих закладах  членів Профспілки та членів їх родин;

- часткова оплата вартості путівки на туристичні подорожі, екскурсії;

- дольова участь або повне фінансування спільних заходів (наради, навчання-семінари, конференції, з’їзд та інші заходи);

- відшкодування витрат за проживання та харчування в готелі членів Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки, а також членів Профспілки, які беруть участь у відповідному заході;

- фінансування статутної діяльності первинних профспілкових організацій та територіальних організацій Профспілки;

- безкоштовна передача основних засобів;

- відшкодування витрат на відрядження;

- грошова виплата та винагорода тощо.

8. Кошти чи майно набуте після припинення нижчих за статусом організацій Профспілки.

Стаття 100. Щомісячні членські внески встановлюються у розмірі:

-  1відсоток від розміру місячної заробітної плати, нарахованої працівнику – для працюючих членів Профспілки; 

-  0,5 відсотка від законодавчо встановленого мінімального розміру стипендії – для студентів та учнів;

-  0,1 відсотока від мінімального розміру пенсії за віком – для непрацюючих пенсіонерів.

Розмір внесків для членів Профспілки, які припинили роботу з поважних причин, передбачених законодавством України, тимчасово втратили роботу у зв’язку зі скороченням штатів чи припиненням Закладу охорони здоров’я, Органу управління, Навчального закладу, ФОП, непрацюючих пенсіонерів Виборний орган первинної профспілкової організації визначає самостійно, але не більше  0,5 відсотка від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Членські профспілкові внески не сплачуються з сум оплати листка непрацездатності, матеріальної допомоги, разової премії, вихідної допомоги.

Стаття 101. Для проведення загальнопрофспілкових заходів, здійснення статутної діяльності Профспілкою, організаціями Профспілки первинні профспілкові організації перераховують щомісячно до вищих за статусом організацій Профспілки не менше 30 відсотків відрахувань від загальної суми зібраних членських профспілкових внесків.

Стаття 102. Республіканська та обласні організації здійснюють відрахування від профспілкових внесків на статутну діяльність Профспілки в розмірі 3 відсотка від загальної суми зібраних членських профспілкових внесків.

  Стаття 103. Діяльність, створених первинними профспілковими організаціями місцевих організацій Профспілки, фінансується додатково первинними профспілковими організаціями у розмірі не менше 20 відсотків від загальної суми зібраних членських профспілкових внесків.

Стаття 104. Організація Профспілки, яка без поважних причин не здійснює відрахування членських профспілкових внесків в установленому порядку та розмірі впродовж більш ніж трьох місяців, може бути позбавлена вищим за статусом Виборним органом права на захист інтересів членів Профспілки, яких вона об’єднує, на період до погашення заборгованості. 

Представники цих організацій позбавляються права голосу на засіданнях вищих за статусом Виборних органів за рішенням цих органів.

У цьому випадку правомочність засідання Виборного органу й ухвалених ним рішень визначається без врахування представників організації, що були позбавлені права голосу.

Стаття 105. Кошти Профспілки, організацій Профспілки витрачаються згідно із затвердженими щорічно кошторисами первинних профспілкових організацій, відповідних Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки та за окремими цільовими кошторисами в межах річного кошторису.

Доходи (прибутки) Профспілки, організацій Профспілки використовуються виключно для фінансування видатків на їх утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом Профспілки:

1. Надання правової допомоги членам Профспілки, організаціям Профспілки. 

2. Роботу щодо ведення переговорів та укладення колективних договорів і угод, контролю за їх виконанням. 

3. Здійснення заходів з громадського контролю за дотриманням законодавства про працю та охорону праці.

4. Організацію та проведення колективних, масових заходів Профспілки, організацій Профспілки, спрямованих на захист прав та інтересів членів Профспілки (збори, мітинги, пікетування, демонстрації, страйки тощо). 

5. Навчання, підготовку та перепідготовку профспілкових кадрів та профспілкового активу, (відшкодування витрат на навчання, відрядження, проживання, харчування, транспортні витрати тощо). 

6. Проведення заходів щодо роботи з молоддю, реалізацію молодіжної політики Профспілки. 

7. Міжнародну роботу: участь у міжнародних профспілкових заходах, роботі міжнародних організацій, на зв’язки з профспілками інших країн (відшкодування витрат на відрядження профспілковим кадрам та профспілковому активу, які беруть участь у міжнародних конференціях, семінарах, конгресах, симпозіумах та інших заходах; представницькі витрати на прийом та обслуговування іноземних делегацій; оплата праці перекладачів; придбання сувенірної продукції; транспортні витрати тощо; відрахування членських профспілкових внесків міжнародним профспілковим об’єднанням і організаціям, до складу яких входить Профспілка).

8. Організацію і проведення зборів, конференцій, з’їзду, форумів, засідань Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки, семінарів, нарад, круглих столів тощо (оплату харчування, проживання та транспортних послуг учасникам цих заходів). 

9. Компенсацію Закладу охорони здоров’я вартості платних послуг з лікування членів Профспілки та членів їх сімей. 

10. Придбання (реалізація) путівок або їх часткова оплата: до дитячих оздоровчих закладів, до санаторно-курортних, оздоровчих закладів, на туристичні подорожі, екскурсії, тощо для членів Профспілки та членів їх родин. 

11. Витрати на утримання дитячих оздоровчих закладів, що обліковуються на балансі територіальної організації Профспілки, первинних профспілкових організацій (оплата оренди землі, сплата земельного податку, благоустрій території, утримання приміщень, обладнання, комунальні послуги, зв’язок, банківські витрати, друкування бланків путівок, витрати на навчання матросів-рятувальників, пожежне страхування, витрати на страхування дітей, відрядження, витрати на придбання матеріалів, основних засобів, витрати на обслуговування комп’ютерної техніки і комп’ютерних програм, витрати на харчування, медичне та культурне обслуговування тощо).

12. Організацію та проведення урочистих заходів (з нагоди державних і професійних свят, ушанування ветеранів війн, ветеранів Чорнобиля, ветеранів праці, династій медичних та фармацевтичних працівників, проведення медіа марафонів, відзначення ювілейних дат, інших урочистих подій).

13. Культурно-масову роботу Профспілки, організацій Профспілки (організація та проведення культурно-масових заходів, фестивалів, конкурсів; придбання пам’ятних подарунків учасникам та переможцям; виготовлення друкованої продукції для забезпечення культурно-масових заходів, новорічно-різдвяних свят, придбання новорічних подарунків, квитків на новорічно-різдвяні заходи; оренда приміщень, майданчиків, споруд, конструкцій, земельних ділянок, палаців культури, клубів, театрів, кіноконцертних залів тощо для організації масових культурно-мистецьких заходів; придбання музичних інструментів, обладнання та сценічних костюмів для учасників аматорської художньої самодіяльності та клубів; оплата послуг акторів, аніматорів, режисерів, членів журі, кінооператорів для організації та проведення свят; оплата видовищних заходів; придбання квитків, квітів, вінків, придбання квитків для колективного відвідування виставок, концертних залів,  театрів, цирку, філармоній тощо).

14. Фізкультурну роботу Профспілки, організацій Профспілки (проведення спартакіади, чемпіонатів, турнірів, змагань з окремих видів спорту тощо; фінансування спортивних товариств; компенсація витрат з придбання або оренди спортивного знаряддя та інвентарю; користування спортивними майданчиками, приміщеннями чи спорудами; придбання спортивної форми, оплата харчування, проживання та транспортних послуг учасників спортивно-масових заходів, оплата праці суддів, фахівців з фізкультурної та спортивно-масової роботи, медичного та обслуговуючого персоналу; придбання нагородної атрибутики (кубків, медалей, дипломів, цінних призів тощо) для відзначення переможців та учасників змагань; виготовлення друкованої продукції для забезпечення спортивних заходів тощо).

15. Заходи соціального захисту працівників виконавчих апаратів Виборних органів.

16. Матеріальне стимулювання (заохочення) працівників виконавчих апаратів Виборних органів та профспілкового активу.

17. Надання членам Профспілки виплат чи відшкодувань, цільової та нецільової допомоги, зокрема матеріальної, заохочень, винагород, зокрема у негрошовій формі: знаки, почесні грамоти, медалі, дипломи, подяки, квіти, сувеніри, призи, цінні подарунки; надання грошової допомоги на поховання, відшкодування витрат та вартості ритуальних послуг, пов’язаних із похованням тощо.

18. Надання безповоротної та поворотної фінансової допомоги організаціям Профспілки, членам Профспілки, об’єднанням організацій профспілок.

19. Інформаційно-видавничу діяльність, друкування методичних та інформаційних матеріалів.

20. Передплату та придбання періодичних видань та літератури, електронних видань.

21. Організаційні витрати для забезпечення діяльності виборних органів Профспілки, організацій Профспілки (канцелярські, поштові, транспортно-експедиторські послуги, друкарські витрати, виготовлення корпоративної атрибутики тощо).

22. Адміністративно-господарські витрати Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки, зокрема на оплату праці працівників виконавчих апаратів цих органів (основна, додаткова зарплата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати тощо) з нарахуваннями; винагороди за цивільно-правовими договорами; службові відрядження; витрати на утримання транспортних засобів; медичне страхування профспілкових кадрів; відшкодування витрат та вартості ритуальних послуг, пов’язаних із похованням; оплата банківських послуг; нотаріальні та аудиторські послуги; оплата судових витрат, оренда, утримання та ремонт службових приміщень; експлуатаційні та комунальні послуги; послуги усіх видів зв’язку, Інтернету; придбання та обслуговування необоротних активів (основних засобів, малоцінних матеріальних активів, нематеріальних активів тощо), програмного забезпечення, розробка та технічна підтримка вебсайтів; страхування майнових інтересів; представницькі витрати; придбання та обслуговування обладнання й інвентарю, організаційної і побутової техніки, меблів, транспортних засобів, інших засобів та матеріалів; списання дебіторської та кредиторської заборгованості, необоротних активів (основних засобів, малоцінних матеріальних активів, нематеріальних активів); оренда автотранспорту тощо.

23. Безкоштовна передача необоротних активів (основних засобів, малоцінних матеріальних активів, нематеріальних активів тощо).

24. Цільове фінансування організацій Профспілки.

25. Формування страйкового, навчального, інформаційного та інших фондів.

26. Надання цільової та нецільової матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) та бойових дій – членам Профспілки та членам їх сімей. 

27. В умовах настання обставин непереборної сили (військові дії, запровадження надзвичайного стану, карантинних, обмежувальних, протиепідемічних заходів тощо) надання безповоротної фінансової допомоги Закладам охорони здоров’я, Навчальним закладам, ФОП.

28. Відрахування від профспілкових внесків вищим за статусом організаціям Профспілки, об’єднанням організацій профспілок.

Стаття 106. Кошти і майно Профспілки, організацій Профспілки є їх власністю.

Профспілка, організації Профспілки є неприбутковими організаціями та, відповідно, не є платниками податку на прибуток підприємств, установ, організацій згідно з положеннями податкового законодавства України.

Доходи (прибутки) Профспілки, організацій Профспілки або їх частини не підлягають розподілу серед її членів (засновників), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки та інших пов’язаних з ними осіб.

Стаття 107. Профспілка, організації Профспілки володіють, користуються, розпоряджаються належним їм майном на підставі рішень Виборних органів.

Профспілка за рішенням Виборних органів може передавати в оперативне управління первинним профспілковим організаціям і територіальним організаціям Профспілки майно, яке перебуває в її власності. 

Позбавлення права власності Профспілки, організації Профспілки, а також права володіння та користування майном може мати місце лише за рішенням суду на підставах, визначених законодавством.

Стаття 108. Профспілка, республіканська та обласні організації сплачують членські внески на статутну діяльність об’єднань профспілок, їх організацій, до яких вони входять, у розмірах і порядку, визначених статутами цих об’єднань.

Стаття 109. Профспілка та її Виборні органи не несуть відповідальності за зобов’язаннями територіальних організацій Профспілки, первинних профспілкових організацій та членів Профспілки, а територіальні організації Профспілки, первинні профспілкові організації і члени Профспілки не несуть відповідальності за зобов’язаннями Профспілки та її Виборних органів.

У Профспілці, організаціях Профспілки відсутні кінцеві бенефіціарні власники (контролери).



ІХ. Постійні комісії Профспілки, організацій Профспілки

Стаття 110. Контроль за поточною діяльністю Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки, виконанням ними статутних завдань та раціональним використанням коштів та майна Профспілки, організацій Профспілки здійснює Ревізійна комісія Профспілки, організацій Профспілки, які обираються, відповідно, з’їздом Профспілки, конференціями, зборами (конференціями) організацій Профспілки у складі голови та членів Ревізійної комісії терміном на п’ять років.

Головою та членами Ревізійної комісії Профспілки, організацій Профспілки можуть бути виключно члени Професійної спілки працівників охорони здоров’я України.

Повноваження голови та членів Ревізійної комісії Профспілки, організацій Профспілки починаються з моменту ухвалення рішення про їх обрання з’їздом, конференціями, зборами (конференцією).

Голова та члени Ревізійної комісії Профспілки, організацій Профспілки здійснюють свої повноваження на громадських засадах.

Член Ревізійної комісії Профспілки, організацій Профспілки не має права передавати свої повноваження іншій особі і повинен виконувати свої обов’язки особисто.

Засідання Ревізійної комісії Профспілки, організацій Профспілки є правомочним, якщо в його роботі бере участь більше половини її членів. Рішення вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало більше половини її членів, присутніх на засіданні.

Ревізійна комісія Профспілки, організацій Профспілки в своїй діяльності незалежна від Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки та є підконтрольною і підзвітною лише тим органам, що її обрали.

Якщо в нечисленних первинних профспілкових організаціях не обрано Ревізійну комісію, її функції здійснює Ревізійна комісія вищої за статусом організації Профспілки.

Ревізійна комісія Профспілки, організацій Профспілки здійснює перевірку роботи відповідних Виборних органів періодично, але не рідше одного разу на рік. 

Голова Ревізійної комісії Профспілки, організацій Профспілки може брати участь в засіданнях відповідних Виборних органів з правом дорадчого голосу.

Розбіжності, які виникають між Ревізійною комісією Профспілки, організацій Профспілки і відповідними Виборними органами, розглядаються вищими за статусом Виборними органами або з’їздом, конференцією, зборами (конференцією), що її обрали.

Повноваження Ревізійної комісії Профспілки, організації Профспілки:

1. Проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки, а також підвідомчих їй суб’єктів господарювання, створених фондів і виділених асигнувань для виконання цільових програм; перевірки відповідності укладених договорів та угод чинному законодавству, розрахунків з контрагентами.

2. Здійснення контролю за виконанням кошторису первинної профспілкової організації та відповідного Виборного органу Профспілки, організацій Профспілки; повнотою утримань та відрахувань від профспілкових внесків до Профспілки, вищих за статусом організацій Профспілки; використанням майна, збереженням грошових і матеріальних цінностей; достовірністю бухгалтерського обліку, фінансової і статистичної звітності; веденням діловодства; фінансовою та кадровою дисципліною; дотриманням порядку розгляду скарг, заяв і пропозицій членів Профспілки; реалізацією критичних зауважень і пропозицій, висловлених членами Профспілки, учасниками зборів, делегатами конференцій, з’їзду; виконанням пропозицій та рекомендацій за результатами ревізії (перевірки).

3. Розгляд матеріалів ревізій (перевірок) та прийняття щодо них відповідних рішень.

4. Надання методичної та практичної допомоги Ревізійній комісії нижчої за статусом організації Профспілки.

Порядок роботи Ревізійної комісії Профспілки, організацій Профспілки підготовка та ухвалення ними рішень, розгляд процедурних питань визначається Положенням, яке затверджується з’їздом Профспілки.

Стаття 111. Члени Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки не можуть бути членами відповідної Ревізійної комісії.

Стаття 112. Мандатна комісія Профспілки, територіальної організації Профспілки обирається одночасно з відповідними Виборними органами Профспілки, організації Профспілки на з’їзді, конференції у складі голови та членів Мандатної комісії на той самий строк повноважень і підзвітна органам, що її обрали. Повноваження й порядок роботи комісії визначаються Положенням про Мандатну комісію Профспілки, організації Профспілки, яке затверджується з’їздом.



Х. Припинення Профспілки 

Стаття 113. Профспілка може припинити свою діяльність у зв’язку з реорганізацією чи ліквідацією (саморозпуском) згідно з законодавством.

Стаття 114. Рішення про реорганізацію чи ліквідацію (саморозпуск) Профспілки приймається з’їздом, і воно вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало не менше трьох четвертих делегатів з’їзду за наявності кворуму під час голосування за відповідне питання. 

Стаття 115. У разі припинення Профспілки як юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) з’їзд ухвалює рішення про передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету; призначає ліквідаційну комісію, яка діє відповідно до законодавства та рішень з’їзду.

Стаття 116. Припинення чи заборона діяльності Профспілки з інших підстав (примусовий розпуск) можуть здійснюватися лише за рішенням суду відповідно до законодавства. У цьому випадку скликається позачерговий з’їзд Профспілки.



ХI. Прикінцеві положення

Стаття 117. Статут Профспілки набирає чинності з дня його затвердження з’їздом.

Стаття 118.  Зміни та доповнення до Статуту Профспілки вносяться за рішенням з’їзду, Ради Профспілки.

 Зміни до Статуту Профспілки набувають чинності з моменту їх затвердження з’їздом чи Радою Профспілки. 

Стаття 119. З питань, які не регламентовані Статутом Профспілки, Рада Профспілки приймає окремі рішення. 





12:17
1163
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...