Військовий облік на підприємствах, установах та організаціях

Завантажити:
oblik-na-pidpryyemstvi.docx 146 Кбскачан 21 раз

Останніми законодавчими актами з питань військового обліку суттєво змінилися вимоги до роботодавців.  На сьогодні обов'язок вести військовий облік не затверджено на законодавчому рівні лише для ФОПів, але й ФОП добровільно може його здійснювати.

Організовують військовий облік працівників у наступному порядку: 

1. Призначають особу, відповідальну за ведення військового обліку, якій вносять посадові обов’язки із ведення військового обліку в посадову інструкцію.

2. Направляють до ТЦК повідомлення за формою № 1 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок № 1487) про призначення відповідальної особи. 

3. На видному місці в закладі (підприємстві чи організації) розміщують «Правила військового обліку» (Додаток 2 до Порядку № 1487). 

4. Всіх призовників, військовозобов’язаних і резервістів, які приймалися на роботу після 05.01.2023 ознайомлюють під підпис з «Правилами військового обліку». 

5. Проводять перевірку військово-облікових документів - у всіх призовників, військовозобов’язаних і резервістів перевіряють наявність військово-облікових документів.  Якщо немає належних документів – видають повідомлення про необхідність звернутися до ТЦК. 

6. Складають списки персонального військового обліку за Додатком 5 до Порядку № 1487 і формують справи з військово-обліковими документами працівників відповідно до визначених Порядком категорій.

7. Складають відомість оперативного обліку за Додатком 12 до Порядку № 1487. 

8. Видають наказ про визначення потреби у підвищенні кваліфікації відповідальної особи. 

9. Затверджують графік звіряння. 

10. Оформлюють журнал перевірок (Додаток 9 до Порядку № 1487) для реєстрації інформації про перевірки та звіряння списків. 

11. Бажано складати і затверджувати План роботи з військового обліку військовозобов’язаних, резервістів та призовників на кожен рік.

12. Готують наказ про стан військового обліку за рік та завдання з військового обліку на наступний рік.

Таким чином, на підприємстві, установі, організації  повинні бути наступні документи (наявність перевіряється ТЦК та СП): 

  • наказ про призначення особи, відповідальної за ведення військового обліку та посадова інструкція (якщо перелік обов'язків не зазначено у наказі); 
  • наказ про визначення потреби у підвищенні кваліфікації особи відповідальної за ведення військового обліку на підприємстві;
  • Правила військового обліку; 
  • журнал (бланк, аркуш) ознайомлення працівників з Правилами військового обліку; 
  • списки персонального військового обліку за категоріями;
  • відомість оперативного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 
  • графік звіряння облікових даних; 
  • журнал обліку результатів перевірки.

Детальніше про кожний крок і про оформлення документів.

Призначення особи, відповідальної за ведення військового обліку. 

Кількість осіб, відповідальних за ведення військового обліку визначається з урахуванням кількості призовників і військовозобов’язаних:

  • 1 особа — від 501 до 2000;
  • 2 особи — від 2001 до 4000;
  • 3 особи — від 4001 до 7000; по 1 особі додатково — кожні наступні до 3000.

Відділ кадрів підбирає особу, яка буде виконувати таку роботу і готує проєкт наказу ( див. додаток 1). 

Посадова інструкція особи, відповідальної за ведення військового обліку, за своєю структурою не відрізняється від типової посадової інструкції ( див. додаток 2)

За наявності на військовому обліку менше 500 призовників, військовозобов’язаних та резервістів обов’язки щодо ведення військового обліку покладаються на особу служби персоналу, якій встановлюється доплата в розмірі до 50 % посадового окладу.

Про затвердження осіб, відповідальних за ведення військового обліку, направляють повідомлення до ТЦК та СП. Строк повідомлення — 7 днів з дати видання наказу про призначення або звільнення (увільнення) (п. 13 Порядку № 1487). Форма повідомлення унормована у додатку 1 до Порядку №1487 ( бланк  – додаток 3) . Підписує повідомлення керівник. 

Копію наказу про призначення відповідального подавати разом із повідомленням не потрібно. Повідомлення можна особисто доставити до ТЦК або направити його поштою. Оскільки  повідомлення — документ без адресної частини, його надсилають із супровідним листом, який обов’язково  реєструють в Журналі реєстрації вихідних документів. ( варіант листа - додаток 4).

У випадку зміни відповідального за ведення військового обліку також повідомляють ТЦК – з оформленням і дотриманням порядку, описаного вище. 

Розміщення «Правил військового обліку» (викладені у Додатку 2 до Порядку № 1487).

Роботодавець зобов’язаний інформувати призовників, військовозобов’язаних та резервістів про правила військового обліку (далі – Правила) під особистий підпис під час прийняття на роботу (п. 34 Порядку № 1487). Для виконання цієї вимоги на підприємстві слід затвердити документ - Правила, використовуючи зразок, який наведено в додатку 2 до Порядку №1487. Про затвердження Правил видається відповідний наказ керівника підприємства.

Правила необхідно виготовити друкарським способом і розмістити на видному місці в загальнодоступних приміщеннях підприємства (п. 19 Порядку № 1487). ( див. Додаток 5).

Для ознайомлення працівників з Правилами слід або оформити аркуш ознайомлення, або завести відповідний журнал ознайомлення. Також можна розмістити Правила на інтернет-сайті підприємства з відповідним оголошенням до уваги працівників, які є призовниками, військовозобов'язаними та резервістами. Тому питання місця розміщення Правил бажано зафіксувати у відповідному наказі - доручити відповідальній особі за ведення персонального військового обліку розмістити Правила у визначених місцях чи на визначених інтернет-ресурсах.

Згідно з п.34 Порядку №1487 підприємства доводять до призовників, військовозобов'язаних і резервістів правила військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу (навчання) у аркуші ознайомлення з правилами ведення військового обліку або у відповідному журналі (див. додаток 6).

Той же п. 34 Порядку № 1487 передбачає, що підприємства повинні проводити роз'яснювальну роботу щодо виконання ними правил військового обліку. Можна за наказом керівника доручити відповідальній особі за персональний військовий облік на підприємстві провести тематичні збори із зазначенням списку осіб, які мають обов'язково взяти в них участь. Усі особи повинні поставити свій підпис про ознайомлення. 

Також згідно з уже згаданим п. 34 Порядку № 1487 підприємства мають здійснювати постійний контроль за виконанням призовниками, військовозобов'язаними і резервістами правил військового обліку, а також постійно інформувати відповідні районні (міські) ТЦК та СП, органи СБУ, підрозділи Служби зовнішньої розвідки про призовників, військовозобов'язаних і резервістів, які порушують правила військового обліку, для притягнення їх до відповідальності відповідно до закону. Щоб засвідчити факт виконання цієї  вимоги, підприємство має надати письмові підтвердження. Одним із таких порушень на практиці може бути, наприклад, відмова працівника отримати повістку і тоді до ТЦК СП підприємство повинне направити відповідний акт. 

Перевірка військово-облікових документів. 

У всіх призовників, військовозобов’язаних і резервістів необхідно перевірити наявність військово-облікових документів.  Якщо немає належних документів – видають повідомлення про необхідність звернутися до ТЦК.

Військово-обліковий документ – це офіційний документ, який підтверджує облік громадянина в системі військового обліку. Він містить інформацію про військовозобов'язану особу, її військовий статус та інші дані, необхідні для організації військового обліку та мобілізаційної роботи.

До військово-облікових документів належать:

  • Посвідчення про приписку до призовної дільниці – документ, що видається призовникам, які приписані до призовної дільниці після проходження відповідної процедури. Він містить дані про призовника та підтверджує його приписку до конкретної призовної дільниці.
  • Військовий квиток – основний документ військовозобов'язаного або резервіста, який містить інформацію про його військову службу, спеціальність, військові звання та інші важливі дані. Військовий квиток видається після проходження військової служби або при зарахуванні до резерву.
  • Тимчасове посвідчення військовозобов'язаного – документ, що видається військовозобов'язаним на період до отримання військового квитка. Він підтверджує статус військовозобов'язаного та містить основну інформацію про особу.

Кабінет Міністрів України постановою від 16.05.2024 г. №559 затвердив Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Також установили, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

Постанова передбачає, що військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

  • в електронній формі - засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Дія (у разі технічної реалізації);
  • у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджена Постановою №559.

При цьому особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

Військово-обліковий документ в електронній формі формується на безоплатній основі за бажанням особи після проходження нею електронної ідентифікації та автентифікації. Військово-обліковий документ в електронній формі та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу. 

Бланк військово-облікового документа у паперовій формі виготовляється самостійно районними (міськими) ТЦК та СП або їх відділами згідно з вимогами, зазначеними у додатку до Порядку № 559.

ТЦК та СП можуть роздруковувати бланк військово-облікового документа, який формується за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Бланк військово-облікового документа виготовляється з паперу і має розмір 148 х 210 міліметрів (формат А5). У верхній лівій частині лицьового боку документа вклеюється кольорова фотокартка його власника, яка засвідчується гербовою мастиковою печаткою.

Громадянин України може передавати військово-обліковий документ на бланку працівнику, відповідальному за ведення військового обліку, для внесення змін за умови одержання розписки, оформленої за формою згідно з додатком 3 до Порядку №559. Військово-обліковий документ на бланку повертається громадянину України не пізніше семи робочих днів з дня видачі такої розписки.

Нагадаємо, що вже зовсім скоро військовозобов'язані зможуть скористатися QR-кодом у застосунку Резерв+, який матиме таку ж юридичну силу, як і військово-обліковий документ. В Міноборони повідомляють, що можливість згенерувати QR-код з'явиться уже 18 червня.

Списки персонального військового обліку (за Додатком 5 до Порядку № 1487) і формування справ з військово-обліковими документами працівників відповідно до визначених Порядком №1487 категорій.

З 5 січня 2023 року паперову картотеку військовозобов’язаних та призовників замінили дві облікові форми - списки персонального військового обліку та відомість оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

У п.33 Порядку №1487 визначено, що персональний військовий облік в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях ведеться за списками персонального військового обліку. Разом із списками зберігається інформація про чисельність призовників, військовозобов'язаних та резервістів яка внесена до «Відомості оперативного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (додаток 12 Порядку №1487).

Списки персонального військового обліку потрібно складати щороку станом на 1 січня (п.40 Порядку №1487). А до 25 січня ці списки мають підписати керівник підприємства (установи, організації), а також особа, відповідальна за ведення військового обліку. Крім того, списки і відомість оперативного обліку потрібно зареєструвати у службі діловодства підприємства. Для цього можна завести окремий журнал або реєструвати їх як внутрішні документи, поряд із службовими записками тощо.

Взагалі військовий облік поділяється на облік призовників; військовозобов’язаних; резервістів (частина 1 статті 33 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232). Тому державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації  мають вести персональний військовий облік призовників у віці від 16 (у рік досягнення 17-річного віку) до 25 років; військовозобов’язаних та резервістів, які не досягли граничного віку перебування у запасі, зокрема і жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, або стали на військовий облік за власним бажанням за Переліком спеціальностей та/або професій, затвердженим Міноборони. Запас військовозобов’язаних має два розряди, які встановлюють залежно від віку та військового звання військовозобов’язаних. Граничний вік перебування в запасі другого розряду є граничним віком перебування в запасі та у військовому резерві (ст. 28 Закону № 2232). Граничний вік перебування в запасі жінок визначають на загальних підставах із 23.06.2018.

Підприємства беруть на персональний військовий облік та виключають з нього зазначені категорії працівників, керуючись записами в їх військово-облікових документах, які вносять ТЦК та СП (п. 21 Порядку № 1487).

Апріорі кожного працівника чоловічої статі потрібно розглядати як призовника або військовозобов’язаного. Виняток — чоловіки, яких виключили з військового обліку:

  • на підставі рішення військово-лікарської комісії, яка визнала особу непридатною до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • після досягнення граничного віку перебування у запасі (згідно пункту 35 Порядку №1487 у разі неприбуття військовозобов’язаного та резервіста, який досяг граничного віку перебування в запасі, до відповідного ТЦК для виключення з військового обліку, таке виключення здійснюється без участі зазначених осіб 1 січня наступного року після року досягнення граничного віку перебування в запасі);
  • через засудження до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

У військово-облікових документах таких осіб стоятиме позначка про виключення з військового обліку на підставі частин 3, 4, 6 пункту 6 статті 37 Закону № 2232. Вони — не військовозобов’язані. (відмітки у військово-облікових документах про зняття з військового обліку. 

Виключення можуть бути й з інших підстав: свідчать про тимчасовість «скасування» статусу військовозобов’язаного (вибуття на строк понад три місяці за межі України, проходження військової служби тощо) або охоплюють випадки, за яких працівник не прийде працевлаштовуватись на підприємство (відбування покарання, примусове лікування, смерть). Коли такі тимчасові обставини спливають, чоловіки мають з’явитися до ТЦК. ТЦК, керуючись фактичними обставинами на момент явки, ухвалить рішення про взяття або виключення з військового обліку та проставить відповідні відмітки у військово-облікових документах.

Звертаємо увагу на те, що до травня 2024 року жінок, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку станом на 05.01.2023 можна було приймати на роботу як невійськовозобов’язаних до кінця 2026 року. Але Постановою КМУ від 16.05.2024 №563 виключили таке право з Порядку №1487. Відтепер при працевлаштуванні жінка з медичною або фармацевтичною спеціальністю має перебувати на військовому обліку та мати військово-обліковий документ. Військовий облік жінок, які стали на військовий облік до 05.01.2023 ведуть на загальних підставах. Таким чином, жінки при прийнятті на роботу зобов'язані подати військовий квиток. Інформація по них вноситься до списку персонального військового обліку військовозобов'язаних та резервістів з числа жінок, що належить до третьої групи.

Списки складають окремо за групами (пункт 36 Порядку №1487):

  • перша — Список військовозобов’язаних (резервістів) офіцерського складу;
  • друга — Список військовозобов’язаних (резервістів) рядового, сержантського та старшинського складу;
  • третя — Список військовозобов’язаних та резервістів з-поміж жінок;
  • четверта — Список призовників.

Форма Списків унормована в Додатку 5 Порядку №1487. Інформацію про чисельність призовників, військовозобов’язаних та резервістів вносять до «Відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» Відомість зберігають разом зі Списками (п. 33 Порядку №1487). Вести облік можна в електронній та/або паперовій формах (п. 39 Порядку №1487).

До Списків кожної групи потрібно сформувати справу, у якій зберігають копії військово-облікових документів призовників, військовозобов’язаних та резервістів (п. 37 Порядку №1487). Ще одну справу потрібно сформувати для копій військово-облікових документів працівників, які виключені з військового обліку до досягнення граничного віку перебування в запасі - крім тих, які досягли граничного віку перебування в запасі (п. 38 Порядку).

Відомості щодо осіб, виключених з персонального військового обліку, зберігають у Списках до кінця поточного року і зазначають інформацію про їх чисельність у Відомості (п.44 Порядку №1487).

Якщо приймають на роботу або звільняють призовників, військовозобов’язаних або резервістів, інформацію до Списків потрібно внести у п’ятиденний строк (п. 41, 42 Порядку №1487).

Підкреслимо, що до Списків персонального військового обліку включають:

  • сумісників;
  • працівників, з якими укладено строкові трудові договори;
  • знятих з військового обліку;
  • працівників, які мають право на відстрочку;
  • працівників, які знаходяться за кордоном;
  • жінок, які мають військово-обліковий документ.

Відомість складають на основі інформації, що містять Списки - показники обраховують математично. Відомість змінюють протягом календарного року - якщо призовників, військовозобов’язаних або резервістів приймають на роботу чи звільняють або виключають з військового обліку - коригують інформацію у Відомості у п’ятиденний строк (п. 41, 42 Порядку). Так само корегують кількісні показники – наприклад працівників виключають з військового обліку через призов на військову службу. Тому Відомість ведуть в електронній формі.

Інформацію про прийнятих на роботу, звільнених, виключених з військового обліку вказують за поточний календарний рік. Коли вносять зміни до Відомості потрібно змінювати дату. Наприклад, станом на 25 березня 2024 року. Це свідчить про внесення змін до Відомості у строки, визначені Порядком №1487.

Зі Списками та Відомістю працюють протягом року. Щороку до 25 січня (станом на 1 січня) Списки та Відомість, які ведуться в електронній формі, друкують, підписують і реєструють. Особа, відповідальна за ведення військового обліку, щонайменше раз на рік повинна звіряти списки персонального військового обліку із записами у військово-облікових документах працівників - так зване «внутрішнє» звіряння - відповідно до п. 45 Порядку № 1487 «внутрішнє» звіряння « здійснюється відповідно до графіка звіряння, затвердженого керівниками відповідних державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій».

Якщо будуть виявлені застарілі військово-облікові документи у працівників або їх відсутність, експерти рекомендують  видати наказ про зобов'язання працівника звернутися до ТЦК і ознайомити з ним працівника під підпис. Або надати працівнику письмове повідомлення про необхідність стати на військовий облік і попередити про застосування заходів дисциплінарної відповідальності за невиконання наказу, адміністративну відповідальність (ст. 210 КУпАП) та обов'язок роботодавця повідомляти ТЦК про порушення працівником Правил військового обліку (п. 34 Порядку № 1487).

Подавати списки військовозобов'язаних і резервістів до ТЦК та СП не потрібно. Їх перевірятимуть під час звірки облікових даних, яку проводять посадові особи ТЦК та СП відповідно до затвердженого графіка не рідше ніж раз на рік. Графіки затверджують розпорядженням голови відповідної районної держадміністрації чи міського голови.

Також може бути вимога ТЦК подати списки персонального військового обліку. Наприклад, ТЦК запросив інформацію щодо військовозобов’язаних та резервістів, про призовників не зазначив – тому за таким запитом витяг зі Списку призовників робити немає потреби. До витягів зі Списків включають інформацію про працівників, які перебувають на військовому обліку у відповідному ТЦК - тобто потрібно сформувати витяги зі Списків, скласти супровідний лист ( див. додаток 7) та надати їх до ТЦК, який запросив інформацію.

Детальніше про формування Списків із зразками заповнення документів – див. окремий файл – «Як складати списки персонального військового обліку».

Наказ про визначення потреби у підвищенні кваліфікації відповідальної особи. 

На практиці працівники, які ведуть персональний військовий облік в закладах охорони здоров’я, опановують вимоги нормативних актів та здобувають потрібні професійні навички самостійно під час роботи. Та все ж запровадили обов’язкове підвищення кваліфікації відповідальних за ведення військового обліку раз на п’ять років у закладах вищої освіти, які погодили навчальні програми із Генеральним штабом ЗСУ (п. 12 Порядку). 

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації щороку до 1 жовтня визначають потребу в підвищенні кваліфікації цих працівників. Підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, здійснюється не рідше одного разу на п’ять років. 

Працівнику, на якого покладають ведення військового обліку, встановлюють доплату в розмірі до 50 % посадового окладу (умови встановлення доплати за ведення військового обліку бажано вказати в колективному договорі чи іншому акті роботодавця з питань оплати праці)  ( див. додаток 1).

До відома - питання оплати підвищення кваліфікації працівника, який веде персональний військовий облік на підприємстві, врегульовує частина перша статті 15 Закону України «Про професійний розвиток працівників» від 12.01.2012 № 4312: «… професійний розвиток працівників фінансує роботодавець за рахунок власних коштів та інших не заборонених законодавством джерел». Тому підвищення кваліфікації оплачує роботодавець.

Щодо графіків звіряння.

Графіки звіряння — обов’язкові (п.45 Порядку №1487). Наявність і стан виконання графіків — одне з питань, які підлягають перевірці з організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (п. 1, 4 Додатка 31 до Порядку №1487). Законодавство визначає, що звіряння проводять не рідше одного разу на рік. (п. 34 Порядку №1487).

Тому завдання відповідального за ведення військового обліку — щонайменше раз на рік звірити списки персонального військового обліку:

  • із записами у військово-облікових документах працівників — це «внутрішнє» звіряння;
  • з обліковими документами відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК), органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки, в яких працівники перебувають на військовому обліку, — «зовнішнє» звіряння.

Тобто звіряння планують у два способи. Визначальним для планування — є інформація про те, чи включили підприємство до плану перевірок на поточний рік. Дізнатися про план перевірок можна на сайті відповідної держадміністрації або міської ради. Якщо підприємство внесли до плану перевірок, то є й затверджений графік звіряння даних списків персонального військового обліку. План перевірок і графік звіряння зазвичай затверджують одним розпорядженням голови відповідної райдержадміністрації або міського голови. 

Якщо заклад охорони здоров’я є в плані перевірок – потрібно підготувати графік з урахуванням  дати «зовнішнього» звіряння. Дата звіряння з обліковими документами ТЦК, в зоні відповідальності якого знаходиться підприємство, визначена у розпорядженні відповідної держадміністрації чи міського голови. Законодавство не вимагає, але бажано спланувати звіряння з іншими ТЦК так, щоб закінчити до цієї дати. Це забезпечить повноту та достовірність інформації у списках персонального військового обліку.

Приклад (з публікації системи Експертус) - підприємство розташоване у Дніпровському районі м. Києва. Дата звіряння з Дніпровським районним у м. Києві ТЦК та СП — 11.08.2023. Тому звіряння з іншими ТЦК планують на липень,  а звіряння з ТЦК інших населених пунктів планують ще раніше, наприклад, на червень. Адже знадобиться час на поштовий обіг документів, що надсилається на звіряння.

Форма графіка не унормована, можна скористатися зразком від експертів ( див. додаток 8). Підписує графік відповідальний за ведення військового обліку, затверджує керівник підприємства. Спосіб затвердження законодавство не визначає. Графік можна затвердити як наказом, так і за допомогою грифу затвердження. Доцільно обидва графіки звіряння («зовнішнього» та «внутрішнього») затверджувати в один спосіб. Нормативні акти не визначають, як затвердити графік. Експерти рекомендують зробити це наказом. 

Для «внутрішнього» звіряння наявність наказу ( див. додаток 9) зобов’язуватиме працівників надати документи у дати, що визначені графіком; а також дозволить реалізувати управлінське рішення – вказати хто ознайомлює працівників із графіком; куди та з якими документами приходити працівникам; коли й куди приходити працівникам, відсутнім у день звіряння. Зазвичай ознайомлює під підпис із графіком звіряння відповідальний за військовий облік, або є це доручається керівникам підрозділів.

Наказ про затвердження графіка належить до групи наказів з адміністративно-господарських питань. Строк зберігання наказу — 5 років.

За великої кількості військовозобов’язаних, з огляду на п.34 Порядку №1487, підприємство здійснює приймання від призовників, військовозобов’язаних та резервістів під розписку оригіналів їх військово-облікових документів для подальших дій з військового обліку, зокрема подання таких документів до відповідних ТЦК з метою їх звіряння з обліковими даними. Розписка заповнюється на бланку згідно з формою, затвердженою Додатком 7 до Порядку №1487 ( див. додаток 10), та підписується особою, яка прийняла на зберігання військово-обліковий документ. Бланки розписок формуються у блокноти обсягом не менше 50 аркушів. Використані та повернуті призовниками, військовозобов’язаними та резервістами розписки про приймання військово-облікових документів зберігаються протягом року до наступного звіряння облікових даних.  

Після отримання оригіналів військово-облікових документів працівників здійснюється безпосереднє звіряння облікових даних. 

У день, визначений графіком, проводять звіряння – і якщо під час звіряння виявили зміни в облікових даних працівника, знімають копії документів, щоб виконати заходи з військового обліку:

  • внесення у п’ятиденний строк змін до списків персонального військового обліку та повідомлення до 5 числа наступного місяця відповідних ТЦК, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки, у яких працівники перебувають на обліку (п. 45 Порядку);
  • заміни, за наявності змін, копій військово-облікових документів у справах до відповідних списків персонального обліку (п. 37 Порядку) або долучення до справи з копіями військово-облікових документів працівників, які не досягли граничного віку перебування в запасі та були виключені з військового обліку.

Наступний етап звіряння – звіритись  з ТЦК інших населених пунктів  (керуються абзацами 3 та 4 пункту 46 Порядку №1487). Таке звіряння проводять дистанційно. Для цього групують документи по обліку у конкретному ТЦК і готують два примірники витягів зі списків персонального військового обліку та засвідчені копії військово-облікових документів на кожного працівника.  Документи надсилають з обов’язковим супровідним листом (див. додаток 11). Надсилають документи поштою, при  цьому рекомендують вкласти з вказаною власною адресою конверт із маркою, щоб швидше отримати відповідь.

Запис про те, що відправили документи, вносять до Журналу обліку результатів перевірки стану військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, звіряння їх облікових даних з даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки) (далі — Журнал). (форма журналу — додаток 9 до Порядку №1487). ( зразок – див. додаток 12)

Запис в журналі свідчитиме про закінчення звіряння. Адже після того, як ТЦК проведе звіряння, один примірник витягу із списків персонального військового обліку поверне підприємству з відміткою « звірено __ ____________ 20__ року», підписом посадової особи, яка здійснила звіряння, та гербовою печаткою.

Якщо під час звіряння посадова особа ТЦК виявить помилки у тому, як заповнені списки персонального військового обліку, вона їх зафіксує. Зауваження вписують до графи «Результати проведеної перевірки (звіряння), недоліки, висновки та пропозиції» Журналу, а керівник підприємства повинен зафіксувати доручення усунути недоліки у графі «Рішення керівника» Журналу. Після виправлення недоліків, потрібно зробити запис у графі «Відмітка про усунення виявлених недоліків». Але повідомляти ТЦК про те, що усунули недоліки, законодавство не зобов’язує.

Останній етап звіряння – після звіряння з ТЦК в інших населених пунктах – це звіряння з ТЦК на території повноважень якого знаходиться підприємство. 

Можливо, що з огляду на воєнний стан, у телефонній розмові посадова особа ТЦК згодиться на дистанційне звіряння, тоді його проводять так, як описано вище.

Але якщо потрібно надати документи особисто — після уточнення дати та часу - з собою потрібно мати:

  • витяги зі списків персонального військового обліку;
  • копії військово-облікових документів призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  • Журнал (тому що під час очного звіряння запис про звіряння до Журналу вносить посадова особа ТЦК).

Кілька зауважень: інформацію про працівників, які звільнилися в поточному році, надають також, але додавати копії військово-облікових документів звільнених працівників для звіряння немає потреби. Пояснимо - відомості щодо осіб, виключених із персонального військового обліку, зберігають у Списках до кінця поточного календарного року і зазначають у Відомості оперативного обліку … (п. 44 Порядку №1487). (у графу 17 відповідного Списку вносять дату і номер наказу про звільнення, у графу 18 — дату і номер повідомлення до ТЦК).

Щодо мобілізованих працівників – такий працівник набуває статус військовослужбовця і ТЦК виключає його з військового обліку. Тому інформація про нього залишається у відповідному Списку до кінця року, а на початку наступного року інформацію зі Списку виключають. Тому звіряти дані немає потреби.

Якщо працівника призвали на військову службу в поточному році – то у відповідному Списку роблять відмітку у графі «Придатність до військової служби» — «Виключено з обліку» (прим. 1 Додатку 5 до Порядку). Тобто він залишається у Списку, але копії військово-облікових документів подавати не потрібно. Працівник не військовозобов’язаний і на військовому обліку в ТЦК не перебуває.

Про відповідальність за ведення військового обліку на підприємстві в 2024 році

18 травня у «Голосі України» офіційно опублікували Закон № 3696-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Закон набув чинності з 19 травня 2024 року, з цього часу визначено наступні розміри адмінштрафів для громадян, посадових та юридичних осіб: 

  • порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку - тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот нмдг (3400-5100 грн). Повторне порушення - штраф від трьохсот до п'ятисот нмдг (3400-8500 грн). В особливий період - штраф від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот нмдг (17000-25500 грн).
  • порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот нмдг (5100-8500 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот (17000-25500 грн). Повторне - штраф на громадян від п'ятисот до семисот нмдг (8500-11900 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі п'ятисот до двох тисяч нмдг (25500-34000 грн). В особливий період - штраф на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот нмдг (17000-25500 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот нмдг (34000-42500)

Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період порушень правил військового обліку та мобілізації, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Першочергово відповідальною особою за організацію військового обліку на підприємстві є керівник підприємства і притягається до відповідальності в тому випадку, якщо військовий облік на підприємстві не впроваджено. Після призначення особи відповідальної за військовий облік на підприємстві – це і її зона контролю.

Штраф за неведення (неналежне ведення) військового обліку на даний момент накладається відповідно до п.87 Порядку №1487 за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зокрема за:

  • за неподання до ТЦК та СП списків громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць;
  • за прийняття на роботу призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які не перебувають на військовому обліку;
  • за несвоєчасне подання документів, необхідних для ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів тощо (ст. 210-1 КУпАП); 
  • незабезпечення оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районного (міського) ТЦК та СП; 
  • несвоєчасне подання документів, необхідних для ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та неподання відомостей 

Експертні видання наводять приклади типових порушень: на роботу беруть чоловіків, які ігнорують військовий облік в ТЦК; працівники передпенсійного, але не граничного віку для військовозобов’язаного залишаються поза увагою; неохоплення обліком ВПО (переселенців); невідповідності у внутрішній звірці даних підприємств з даними працівника. 

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві несе той, хто його веде і керівник. Покарання – штраф. Порушення фіксують ТЦК під час перевірок. Районні ТЦК проводять їх раз на рік на підприємствах, які бронюють своїх працівників, раз на чотири роки – на всіх інших. Обласні ТЦК у взаємодії з ОВА можуть перевіряти підприємства і організації щороку. Тобто штраф накладається після проведення планової або документальної перевірки згідно Порядку №1487.

Планові перевірки:

- план затверджується щороку, можна знайти на сайтах держадміністрацій,

- ТЦК попереджає за 10 днів до початку перевірки

- є чіткий перелік питань  для перевірки, який вказано в додатку 31 Порядку №1487.

Документальні перевірки:

- ТЦК надсилає письмовий запит щодо отримання інформації, 

- перелік питань визначено п.17 додатка 31 Порядку №1487.

За результатами перевірки: - складаються акти та протокол, де фіксуються порушення і постанова про адміністративне порушення на керівника або уповноважену особу.

Найпоширеніші порушення, за які ТЦК накладають штрафи після проведення перевірок на підприємствах:

  • за прийняття на роботу без військово-облікового документа;
  • за неведення військового обліку;
  • за не призначення особи, відповідальної за ведення військового обліку;
  • за невиконання розпорядження ТЦК;
  • за не оповіщення про прибуття призовників та військовозобов`язаних до ТЦК;
  • за відсутність журналу обліку результатів перевірки військового обліку;
  • за відсутність списків персонального військового обліку;
  • за не ознайомлення працівників з правилами військового обліку.

Щодо планування роботи з військового обліку. 

План роботи з військового обліку військовозобов’язаних, резервістів та призовників на рік має включати:

  • Заходи, що проводять постійно;
  • Заходи, що проводять періодично;
  • Заходи, виконувані за потреби;

Варіант – у додатку 13

Наказ про стан військового обліку.

Підприємство зобов’язане щороку до 1 лютого видавати накази ( див. додаток 14) про стан військового обліку минулого року та завдання на наступний рік-  на підставі звітів, результатів вжитих заходів та перевірок стану військового обліку минулого року відповідно до компетенції (п. 72 Порядку № 1487).

В такому наказі необхідно визначити:

  • завдання щодо методичного забезпечення військового обліку;
  • підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку;
  • інші заходи щодо поліпшення стану військового обліку.

Зверніть увагу! Облік і зберігання документів військового обліку, штампів, книг і журналів обліку результатів перевірки здійснюється відповідно до Типової інструкції № 55 (п. 88 Порядку № 1487). Типова інструкція № 55 стосується електронного документообігу. А при паперовому документообігу слід дотримуватися вимог, встановлених Правилами №1000/5 

Підсумуємо: зважаючи на наведене вище, на підприємстві мають бути оформлені наступні документи:

  • наказ про призначення особи, відповідальної за ведення військового обліку та повідомлення про призначення такої особи та керівника;
  • Списки, складені станом на 1 січня та підписані керівником підприємства та особою, відповідальною за ведення військового обліку;
  • Справи до кожної групи Списків з копіями військово-облікових документів працівників;
  • Відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  • Графік звіряння списків, затверджений наказом керівника підприємства;
  • Наказ про стан військового обліку;

Списки та Відомості мають бути складені станом на 1 січня 2024 року та зареєстровані на підприємстві до 25 січня 2024 року

Додатки:

Додаток 1 – варіант наказу про покладання обов’язків із ведення військового обліку;

Додаток 2 – варіант посадової інструкції відповідального за ведення військового обліку;

Додаток 3 – бланк Повідомлення про призначення, звільнення (увільнення) керівника та посадових осіб державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, відповідальних за організацію та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

Додаток 4 – варіант листа керівнику ТЦК про призначення відповідального за ведення військового обліку;

Додаток 5 – Правила військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

Додаток 6 – варіант листа ознайомлення призовників, військовозобов’язаних і резервістів з Правилами військового обліку;

Додаток 7 – варіант листа керівнику ТЦК про надання списків персонального військового обліку;

Додаток 8 – варіанти графіка звіряння даних списків персонального військового обліку з обліковими документами ТЦК та СП;

Додаток 9 -  варіант наказу про проведення звіряння даних списків персонального військового обліку з персональними даними військовозобов'язаних та резервістів;

Додаток 10 – бланк розписки про прийом на зберігання військово-облікового документа;

Додаток 11 – варіант листа керівнику ТЦК про направлення документів для звіряння;

Додаток 12 – варіант записів в Журналі обліку результатів перевірки стану військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, звіряння їх облікових даних з даними РТЦК та СП;

Додаток 13 – варіант Плану роботи з військового обліку військовозобов’язаних, резервістів та призовників на ____ рік;

Додаток 14 – варіант наказу «Про стан військового обліку за ____ рік та завдання з військового обліку на ____ рік»

Інформація актуальна станом на 25.05.2024

Інформаційно-аналітичний відділ ХООППОЗУ© 2024


Додаток 1

КНП Багатопрофільна лікарня №1

(КНП БЛ №1)

Код ЄДРПОУ 1213456789

НАКАЗ

23.12.2023 № 162/к/тр

Про покладання обов’язків із ведення військового обліку на Иетра Петренка

Керуючись Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 р. №2232-XII, Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ від 30 грудня 2022 р. № 1487,

НАКАЗУЮ:

1. Покласти на ПЕТРЕНКА Петра Петровича, інспектора з кадрів відділу кадрів, обов’язки з ведення військового обліку в КНП БЛ №1 з 01 січня 2024 р. з доплатою в розмірі 40% посадового окладу.

2. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Підстава: заява Петра Петренка від 10.12.2023, зареєстрована за № 75.

Директор Коваленко Іван Коваленко

Візи, відмітка про ознайомлення з наказом


Додаток 2

КНП Багатопрофільна лікарня №1

Код ЄДРПОУ 1213456789

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор _____________ 

підпис ім 'я, прізвище

дата

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

відповідального за ведення військового обліку

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Обов'язки відповідального за ведення військового обліку покладаються наказом директора КНП БЛ №1.

1.2. У своїй роботі відповідальний за ведення військового обліку керується:

  • організаційно-розпорядчими документами КНП БЛ №1;
  • нормативно-правовими актами (Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232I; Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543I; Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 №1487);
    • цією посадовою інструкцією.

2. ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ

2.1. Веде персональний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що працюють в КНП БЛ №1.

2.2. Перевіряє у громадян при прийнятті на роботу наявність військово-облікових документів або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред'являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія (у військовозобов'язаних — військового квитка або тимчасового посвідчення; у резервістів — військовий квиток, у призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці); установлює, чи перебувають працівники на військовому обліку за місцем проживання. Військовозобов'язаних та призовників, які не перебувають на військовому обліку, приймає на роботу лише після взяття на військовий облік за місцем проживання.

2.3. Повідомляє в семиденний строк територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, яких прийнято або звільнено з роботи.

2.4. На вимогу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки оповіщає призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і забезпечує їх своєчасне прибуття.

2.5. Забезпечує повноту та достовірність облікових даних, що вносяться до списків персонального військового обліку.

2.6. Доводить до призовників, військовозобов'язаних та резервістів правила військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу.

2.7. Проводить відповідні роз'яснювальні роботи серед призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо виконання ними правил військового обліку.

2.8. Подає до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на їх вимогу відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональний військовий облік яких вони ведуть.

2.9. Подає щороку (до 1 грудня) до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць (за наявності).

2.10. Здійснює постійний контроль за виконанням посадовими особами товариства вимог Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а призовниками, військовозобов'язаними та резервістами - правил військового обліку.

2.11. Взаємодіє з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки щодо строків та способів звіряння даних списків персонального військового обліку, внесення відповідних змін до них, а також щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

2.12. Складає щороку план роботи з обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на товаристві.

2.13. Звіряє облікові дані списків персонального військового обліку з їх військово- обліковими документами відповідно до графіка звіряння, затвердженого керівником товариства.

2.14. Звіряє дані списків персонального військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів з обліковими даними документів РТЦК і СП відповідно до графіка звіряння, затвердженого розпорядженням міського голови.

2.15. Вносить у 5-денний строк зміни до списків персонального військового обліку з дня подання відповідних документів (або відображення в електронній формі інформації, що міститься у таких документах, які можуть пред'являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія) та надсилає щомісяця до 5 числа до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки повідомлень про зміну таких облікових даних щодо:

  • прізвища, власного імені та по батькові (за наявності);
  • реквізитів паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
  • адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • адреси місця фактичного проживання,
  • сімейного стану;
  • освіти;
  • місця роботи;
  • посади.

2.16. Приймає від призовників, військовозобов'язаних та резервістів під розписку у бланках розписок їх військово-облікових документів для подання таких документів до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з метою їх звіряння з обліковими даними, а також оформлення бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час.

2.17. Оформлює документи, необхідні для бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час.

2.18. Постійно інформує відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які порушують правила військового обліку, для притягнення їх до відповідальності згідно із законом.

2.19. Веде наступні документи персонального військового обліку:

  • списки персонального військового обліку;
  • відомості оперативного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
  • журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, звіряння їх облікових даних з даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

3. ПРАВА

Відповідальний за ведення військового обліку має право:

3.1. Контролювати та вимагати виконання призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку.

3.2. Вимагати від призовників, військовозобов'язаних та резервістів подавати військово- облікові документи для внесення змін у списки персонального військового обліку, а також для подання військово-облікових документів до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

3.3. Вносити на розгляд керівництва пропозиції щодо прийняття на роботу, переміщення на інші посади призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Відповідальний за ведення військового обліку несе відповідальність за:

4.1. Невиконання або неналежне виконання обов'язків відповідно до посадової інструкції.

4.2. Розголошення інформації з обмеженим доступом, персональних даних, які довірено або які стали відомі у зв'язку з виконанням посадових обов'язків.

4.3. Завдання шкоди діловій репутації КНП БЛ №1, а також матеріальних збитків (у межах, установлених законодавством).

4.4. Недотримання правил і норм охорони праці, протипожежного захисту та виробничої санітарії.

5. ПОВИНЕН ЗНАТИ

Відповідальний за ведення військового обліку повинен знати:

5.1. Нормативно-правові акти щодо організації та ведення військового обліку військовозобов'язаних і призовників та бронювання військовозобов'язаних за товариством на період мобілізації та воєнного часу.

5.2. Правила документообігу в КНП БЛ №1.

5.3. Чисельність військовозобов'язаних за складом, військовими званнями, військово- обліковими спеціальностями, ступенями придатності до військової служби.

5.4. Кількість заброньованих військовозобов'язаних, які залишаються для роботи в КНП БЛ №1.

5.5. Кількість військовозобов'язаних, які мають мобілізаційні зобов'язання та підлягають призову за мобілізацією, способи їх оповіщення та прибуття до збірних пунктів.

5.6. Кількість військовозобов'язаних, які працюють, і можливість переміщення їх на посади замість військовозобов'язаних, які підлягають призову за мобілізацією.

5.7. Правила і норми охорони праці, техніки безпеки та протипожежного захисту.

6. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ

6.1. Кваліфікаційні вимоги: базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи.

З інструкцією ознайомлений, 

копію отримав підпис ім'я, прізвище дата


Додаток 3

Додаток 1 

до Порядку

______________________________________
(найменування районного (міського)
територіального центру комплектування та
соціальної підтримки)

ПОВІДОМЛЕННЯ

про призначення, звільнення (увільнення) керівника та посадових осіб державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, відповідальних за організацію та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у ______________________________________________ (найменування державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації)

Порядковий номер

Прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)

Найменування посади

Дата та номер наказу

Контактний номер телефону, адреса електронної пошти

_____________________
(найменування посади керівника)

___________
(підпис)

____________________________
(ініціали (ініціал власного імені) та прізвище)


Додаток 4 

КНП Багатопрофільна лікарня №1

(КНП БЛ №1)

Код ЄДРПОУ 1213456789

вул. Грушевського, 57, м. Калинівка, 03182 Тел./факс: 0 (382) 12-13-14 e-mail: mail@bl1.com.ua

03.01.2023 № 2/03

На № _________ від _______

Керівнику Калинівського районного

ТЦК та СП

вул. Палиги, 23, м. Калинівка,

Про призначення відповідального

за ведення військового обліку

Керуючись пунктом 13 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30 грудня 2022 р. № 1487, надсилаємо повідомлення про призначення відповідального за ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у КНП БЛ №1.

Додаток: повідомлення про призначення, звільнення (увільнення) керівника та посадових осіб державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, відповідальних за організацію та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

 Директор                   Коваленко                 Іван Коваленко


Додаток 5 

Додаток 2

до Порядку №1487

ПРАВИЛА

військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

1) перебувати на військовому обліку:

- за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;

- за місцем роботи (навчання) - в центральних і місцевих органах виконавчої влади, в інших державних органах, в органах місцевого самоврядування, в органах військового управління (органах управління), військових частинах (підрозділах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органах спеціального призначення, на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності;

2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;

4) проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров’я згідно з рішеннями комісій з питань взяття на військовий облік, призовних комісій або військово-лікарських комісій районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров’я СБУ, а у розвідувальних органах - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії розвідувальних органів;

5) проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі, проходити службу у військовому резерві;

7) особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік;

8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;

9) негайно повідомляти районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів за місцем військового обліку про втрату військово-облікового документа;

10) звіряти не рідше одного разу на п’ять років власні персональні дані з обліковими даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;

10 -1) у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану:

  • у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов’язані та резервісти СБУ - в Центральному управлінні або регіональних органах СБУ, а військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідним підрозділам розвідувальних органів);
  • мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою уповноваженого представника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Держприкордонслужби у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон;
  • уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 стати на військовий облік шляхом особистого прибуття до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів за їх вибором.

11) подавати щороку до 1 жовтня до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують право громадян на відстрочку від призову на базову військову службу.

2. Якщо за будь-яких обставин повістка районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки не надійшла, громадяни призовного віку прибувають до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову на базову військову службу, визначеного указом Президента України.

3. Призовники, військовозобов’язані та резервісти за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.

4. Громадяни, які ухиляються від військового обліку, навчальних (перевірочних) або спеціальних зборів, від призову на базову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, несуть кримінальну відповідальність.


Додаток 6

Лист ознайомлення призовників, військовозобов’язаних і резервістів з Правилами військового обліку

(варіант)

з/п

П. І. Б.

Дата

Підпис

1

Данилов Володимир Вікторович

10.01.2024

Данилов

2

Мрачковський Іван Іванович

08.02.2024

Мрачковський


Додаток 7

КНП Багатопрофільна лікарня №1

(КНП БЛ №1)

Код ЄДРПОУ 1213456789

вул. Грушевського, 57, м. Калинівка, 03182 Тел./факс: 0 (382) 12-13-14 e-mail: mail@bl1.com.ua

03.01.2024 № 2/03

На № _________ від _______

Керівнику Калинівського районного

ТЦК та СП

вул. Палиги, 23, м. Калинівка,

Про надання списків

персонального військового обліку

Керуючись пунктом 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, надсилаємо на вашу вимогу списки персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які працюють у КНП БЛ №1 та перебувають на обліку у Калинівському районному ТЦК та СП.

Додатки:

1. Список військовозобов’язаних (резервістів) офіцерського складу.

2. Список військовозобов’язаних (резервістів) рядового, сержантського та старшинського складу.

3. Список призовників.

Директор Коваленко Іван Коваленко

Відповідальний за ведення військового обліку  

Петренко Петро 

0 382 23-15-16 


Додаток  8

КНП Багатопрофільна лікарня №1

(КНП БЛ №1)

ГРАФІК

звіряння даних списків

персонального військового обліку

з обліковими документами

територіальних центрів комплектування

та соціальної підтримки у 2024 році

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора КНП БЛ №1 

від 27.01.2024 № 16/аг 

№ з/п

Назва ТЦК та СП

Строки звіряння

Примітка

1

Городоцький районний ТЦК та СП м. Городок

05.07.2024 -18.08.2024

2

Кам’янецький РТЦК та СП

05.07.2024-18.08.2024

3

Славопільський РТЦК та СП

05.07.2024-18.08.2024

Відповідальний за ведення

військового обліку Петренко Петро ПЕТРЕНКО

КНП Багатопрофільна лікарня №1

(КНП БЛ №1)

ГРАФІК

звіряння даних списків

персонального військового обліку

з обліковими документами

територіальних центрів комплектування

та соціальної підтримки у 2024 році

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора КНП БЛ №1 від 27.01.2024 № 16/аг 


Графік

звіряння облікових даних списків персонального військового обліку із записами військово-облікових документів працівників у 2024 році

з/п

Назва    підрозділу

Дата здійснення перевірки

у 2024 році

Відмітка про виконання

1

Адміністративно –господарський відділ

04.02.2024

2

Фінансово-економічний відділ

07.02.2024

3

Терапевтичне відділення №1

12.02.2024

4

Терапевтичне відділення №2

17.02.2024

5

Відповідальний за ведення

військового обліку Петренко Петро ПЕТРЕНКО 


Додаток 9

КНП Багатопрофільна лікарня №1

(КНП БЛ №1)

Код ЄДРПОУ 1213456789

НАКАЗ

20.01.2024 № 17/к/тр

Про проведення звіряння даних списків персонального військового обліку з персональними даними військовозобов'язаних та резервістів, працюючих у КНП Багатопрофільна лікарня №1.

Керуючись Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу», на виконання вимог п.45 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі - Порядок), 

НАКАЗУ Ю:

  • Затвердити графік проведення звіряння облікових даних списків персонального військового обліку з військово-обліковими документами військовозобов'язаних, працюючих у КНП Багатопрофільна лікарня №1 (додається).
  • Військовозобов'язаним, працюючих у КНП Багатопрофільна лікарня №1:
    • На час проведення звіряння надати під розписку військово-облікові документи відповідальному за ведення військового обліку та бронювання військовозобов'язаних.
    • Під час проведення звіряння надати повну інформацію за формою, передбаченою додатком 5 до Порядку.
    • Невідкладно інформувати відділ кадрів КНП БЛ№1 та відповідального за ведення військового обліку Петра Петренка про зміни щодо реквізитів паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, освіти, сімейного стану, місця проживання, стану здоров'я.
  • Відповідальному за ведення військового обліку Петра ПЕТРЕНКА:
    • Прийняти від військовозобов'язаних під розписку їх військово - облікові документи.
    • Провести звіряння облікових даних списків персонального військового обліку з військово-обліковими документами та іншими документами військовозобов'язаних, працюючих у КНП БЛ №1.
    • Підготувати уточнені списки персонального військового обліку для звіряння з обліковими даними документів районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, де перебувають на обліку військовозобов'язані та резервісти.
    • Інформувати відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, де перебувають на обліку військовозобов'язані та резервісти, про зміни персональних даних військовозобов'язаних та резервістів у п'ятиденний строк з дня виявлення змін.
    • Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора Володимира СИВОКОНЯ.

ЗАТВЕРДЖЕНО 

наказом директора КНП БЛ№1 

від 20.01.2024 № 17/к/тр

Графік 

проведення звіряння облікових даних списків персонального військового обліку з військово- обліковими документами військовозобов'язаних, працюючих у КНП БЛ№1 у 2024 році

з/п

Склад військовозобов’язаних

Строк виконання

І півріччя

ІІ півріччя

1.

Офіцерський склад

15.03.2024

12.12.2024

2.

Рядовий, сержантський та старшинський склад

16-17.03.2024

13-14.12.2024

Директор Коваленко Іван Коваленко


Додаток 10

Додаток 7

до Порядку

Корінець розписки № _______

Про прийом на зберігання військово-облікового документа ________________________________

(прізвище, власне ім’я та по батькові
(за наявності)

рік народження __________________

військове звання ________________

мета прийняття на зберігання військово-облікового документа

________________________________

__________________  _____________

     (прізвище і посада особи,              (підпис)

    яка прийняла на зберігання військово-обліковий документ)

Розписка призовника, військовозобов’язаного, резервіста у зворотному отриманні військово-облікового документа

________________

            (підпис)

___ _________ 20 __ р. 

Розписка № ___________

Видана 

_________________________________

(прізвище, власне ім’я та по батькові
(за наявності)

______ року народження про те, що військово-обліковий документ, який йому належить, серія _____________, № _________________, прийнятий для зберігання  з метою _____________________

Розписка дійсна до ___ __________ 20 __ р.

__________________  _____________

     (прізвище і посада особи,  (підпис)

     яка прийняла на зберіганнявійськово-обліковий документ)

МП

Примітка. бланки розписок формуються у блокноти обсягом не менше 50 аркушів. Використані та повернуті призовниками, військовозобов’язаними та резервістами розписки про вилучення військово-облікових документів зберігаються протягом року до наступного звіряння облікових даних.


Додаток 11


КНП Багатопрофільна лікарня №1

(КНП БЛ №1)

Код ЄДРПОУ 1213456789

вул. Грушевського, 57, м. Калинівка, 03182 Тел./факс: 0 (382) 12-13-14 e-mail: mail@bl1.com.ua

03.01.2023 № 2/03

На № _________ від _______

Керівнику Калинівського районного

ТЦК та СП

вул. Палиги, 23, м. Калинівка  

Про направлення документів

для звіряння

Керуючись пунктом 46 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30 грудня 2022 р. №1487, надсилаємо для звіряння документи військовозобов’язаних та резервістів, які працюють у КНП Багатопрофільна лікарня №1 та перебувають на військовому обліку в Калинівському РТЦК та СП:

1. Зимного Сидора Петровича, 1975 р. н.

2. Ковпака Анатолія Анатолійовича, 1971 р. н.

3. Легковажного Ігоря Васильовича, 1981 р. н.

4. Мудрого Василя Ігоровича, 1991 р. н.

Додатки:

1. Витяг зі списків персонального військового обліку (2 прим.).

2. Копії військово-облікових документів (4 шт.).

Директор Коваленко Іван Коваленко 

Відповідальний за ведення

військового обліку Петренко Петро ПЕТРЕНКО

0 382 23-15-16


Додаток 12 


ЖУРНАЛ

обліку результатів перевірки стану військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, звіряння їх облікових даних з даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів) ___________________________________________________________ 

(найменування центрального або місцевого органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, органу військового управління (органу управління), військової частини (підрозділу) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, підприємства, установи, організації, закладу освіти, закладу охорони здоров’я)

Дата перевірки (звіряння)

Найменування посади, ініціали (ініціал власного імені) та прізвище особи, яка провела перевірку (звіряння)

Результати проведеної перевірки (звіряння), недоліки, висновки та пропозиції

Рішення керівника

Відмітка про усунення виявлених недоліків

Поштою
вих. лист від 05.07.2023 № 272/01-20

вх. лист від 17.08.2023 № 189/01-20

Нач. відділення військового обліку та бронювання солдатів і сержантів запасу Первомайського РТЦК та СП 

В. М. Звитяжець

Звірено дані з витягу зі списків персонального обліку 4-х працівників підприємства з обліковими даними документів Первомайського РТЦК та СП — без зауважень


Додаток 13

ЗАТВЕРДЖУЮ 

Директор КНП БЛ№1

Іван КОВАЛЕНКО

“___”  ______________ 2023 р.

ПЛАН

роботи з військового обліку військовозобов’язаних, резервістів та призовників на 2024 рік

№ з/п

Зміст заходу

Строк виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

І. Постійні заходи

1.

Перевірка у громадян наявності військово-облікових документів та відмітки про взяття на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) (або органі Служби безпеки України (СБУ), підрозділі Служби зовнішньої розвідки (СЗР))

Під час прийняття на роботу

Петро Петренко

2.

Ознайомлення призовників, військовозобов’язаних та резервістів із правилами військового обліку під підпис

Під час прийняття на роботу

Петро Петренко

3.

Внесення у списки персонального військового обліку ( далі — Списки) та відомості оперативного обліку (далі — Відомість) інформації про прийняття/звільнення призовників, військовозобов’язаних та резервістів 

У 5-денний строк

Петро Петренко

4.

Надсилання до ТЦК та СП повідомлення про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів, прийнятих на роботу або звільнених із роботи

У 7-денний строк із дня прийняття/

звільнення

Петро Петренко,

Іван Коваленко**

5.

Внесення у Списки змін щодо прізвища, власного імені та по батькові (за наявності), реквізитів паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання, адреси місця фактичного проживання, сімейного стану, освіти, місця роботи й посади призовників, військовозобов’язаних та резервістів 

У 5-денний строк із дня подання відповідних документів або відображення в електронній формі інформації, що містять документи, які можна пред’являти/надавати, через мобільний застосунок «Дія»

Петро Петренко

6.

Надсилання до ТЦК та СП повідомлення про зміни облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо прізвища, власного імені та по батькові (за наявності), реквізитів паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання, адреси місця фактичного проживання, сімейного стану, освіти, місця роботи й посади

До п’ятого числа щомісяця

Петро Петренко,

Іван Коваленко

7.

Внесення у Списки інформації про виключення військовозобов’язаного чи резервіста з військового обліку, змін у Відомість

Після надання військово-облікових документів працівником або отримання інформації від ТЦК та СП

Петро Петренко

8.

Контроль за дотриманням посадовими особами вимог Порядку організації та ведення військового обліку, виконанням призовниками, військовозобов’язаними та резервістами правил військового обліку та проведення роз’яснювальної роботи

Постійно

Петро Петренко

9.

Контроль актуального стану  та доступності для ознайомлення Правил військового обліку та інших документів

Постійно

Петро Петренко

10.

Ведення та зберігання журналу обліку результатів перевірки стану військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, звіряння їх облікових даних з даними ТЦК та СП

Постійно

Петро Петренко

11.

Формування до Списків кожної групи і зберігання справ з копіями військово-облікових документів призовників, військовозобов’язаних та резервістів

Постійно

Петро Петренко

12.

Формування та зберігання справи з копіями військово-облікових документів працівників, які не досягли граничного віку перебування в запасі та яких виключили з військового обліку

Постійно 

(якщо є такі працівники)

Петро Петренко

ІІ. Періодичні заходи

13.

Підписання та реєстрація Списків і Відомості у діловодстві

до 25 січня 

(станом на 1 січня)

Петро Петренко,

Іван Коваленко

14.

Складання проєкту наказу про стан військового обліку за минулий рік і завдання на наступний рік

до 1 лютого

Петро Петренко

15.

Звіряння Списків із записами у військово-облікових документах призовників, військовозобов’язаних та резервістів

Один раз на рік відповідно до графіка

Петро Петренко

16.

Звіряння Списків із обліковими документами ТЦК та СП, в яких перебувають на військовому обліку призовники, військовозобов’язані та резервісти

Один раз на рік відповідно до графіка

Петро Петренко

17.

Подання до ТЦК та СП списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць

До 1 грудня

(якщо є такі громадяни)

Петро Петренко,

Іван Коваленко

18.

Планування роботи з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів на 2025 рік

Грудень 

Петро Петренко

19.

Планування звіряння у 2025 році Списків із записами у військово-облікових документах призовників, військовозобов’язаних та резервістів та з обліковими документами ТЦК та СП, в яких працівники перебувають на військовому обліку 

Грудень

Петро Петренко

ІІІ. Заходи, виконувані за потреби

20.

Оповіщення на вимогу ТЦК та СП призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик, забезпечення своєчасного прибуття

За розпорядженням

Петро Петренко,

Іван Коваленко

21.

Подання до ТЦК та СП відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів

На вимогу

Петро Петренко,

Іван Коваленко

22.

Приймання під розписку у бланках розписок від призовників, військовозобов’язаних та резервістів їх військово-облікових документів для звіряння з обліковими даними ТЦК та СП, а також оформлення бронювання

За потреби

Петро Петренко

23.

Повідомлення ТЦК та СП про працівниць із медичною або фармацевтичною спеціальністю, які не перебувають на військовому обліку і працевлаштовані як невійськовозобов’язані

Якщо є такі працівниці

Петро Петренко,

Іван Коваленко

24.

Направлення військовозобов’язаних та резервістів до ТЦК та СП, для виключення з військового обліку

У 7-денний строк

із дня досягнення граничного віку перебування в запасі

Петро Петренко,

Іван Коваленко

25.

Інформування ТЦК та СП про посадових осіб підприємства, які порушують вимоги Порядку організації та ведення військового обліку, а також про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які порушують правила військового обліку

Якщо є порушення

Петро Петренко,

Іван Коваленко

26.

Повідомлення ТЦК та СП про призначення, переміщення і звільнення керівного складу та особи, відповідальної за ведення військового обліку

У 7-денний строк

Петро Петренко,

Іван Коваленко

27.

Повідомлення ТЦК та СП про зміну назви, місцезнаходження, телефонів Товариства

У 7-денний строк

Петро Петренко,

Іван Коваленко

    Відповідальний за ведення військового обліку

військовозобов’язаних,  призовників та резервістів    Петренко             Петро ПЕТРЕНКО



Додаток 14

КНП Багатопрофільна лікарня №1

(КНП БЛ №1)

Код ЄДРПОУ 1213456789

НАКАЗ

10.01.2024 № 18/к/тр

Про стан військового обліку за 2023 рік

та завдання з військового обліку на 2024 рік

Керуючись пунктом 72 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (далі — Порядок),

НАКАЗУЮ:

1. За результатами перевірки стану військового обліку у КНП БЛ №1 Калинівським РТЦК та СП й результатами звіряння даних списків персонального військового обліку з обліковими документами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) визнати стан організації ведення військового обліку у КНП БЛ №1 _____________________________ ( незадовільним, задовільним, таким, що відповідає вимогам законодавства у сфері військового обліку).

2. Визначити основні завдання з організації та ведення військового обліку у 2024 році.

2.1. Відповідальному за ведення військового обліку Петренку Петру:

  • неухильно дотримувати вимог Порядку, урахувати в роботі результати перевірки стану військового обліку у КНП БЛ №1 та результати звіряння даних списків персонального військового обліку з обліковими документами ТЦК та СП у 2023 році;
  • постійно взаємодіяти з ТЦК та СП щодо питань ведення персонального військового обліку, зокрема звіряння військово-облікових даних працівників та оповіщення їх про виклик до ТЦК та СП;
  • подати на затвердження до 19 січня 2024 р. графіки звіряння облікових даних списків персонального військового обліку з військово-обліковими документами працівників та звіряння облікових даних списків персонального військового обліку з обліковими даними відповідних ТЦК та СП, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки;
  • постійно контролювати дотримання призовниками, військовозобов’язаними та резервістами Правил військового обліку;
  • проводити роз’яснювальну роботу з питань військового обліку за зверненнями працівників та у випадках, якщо вони порушують Правила військового обліку.

2.2. Начальнику відділу кадрів Петренку Петру забезпечити під час прийняття на роботу:

  • перевірку наявності у призовників, військовозобов’язаних та резервістів військово-облікових документів та відмітки у них про взяття на облік ТЦК та СП;
  • отримання в облікових формах підписів жінок, які повідомляють, що не перебувають на військовому обліку та не мають медичної або фармацевтичної освіти;
  • доведення під особистий підпис до призовників, військовозобов’язаних та резервістів Правил військового обліку.

3. Заступнику директора з управління персоналом Володимиру Сивоконю у випадку зміни відповідального за ведення військового обліку у двотижневий строк:

3.1. Провести моніторинг закладів освіти, що мають ліцензії на відповідну діяльність та провадять підвищення кваліфікації працівників, відповідальних за ведення військового обліку, за програмою підготовки, погодженою з Генеральним штабом Збройних Сил України.

3.2. Подати пропозиції щодо підвищення кваліфікації відповідального за ведення військового обліку.

Директор Коваленко Іван Коваленко

Візи, відмітки про ознайомлення з наказом

326
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...